خرید آنلاین لباس
بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / خرید آنلاین لباس : خریدی آسان به کمک راهنمای انتخاب سایز

خرید آنلاین لباس : خریدی آسان به کمک راهنمای انتخاب سایز

خرید آنلاین لباس می تواند یکی از بهترین تجربیات خرید شما باشد. به راحتی در اینترنت به گشت و گذار می پردازید و سایز و رنگ مورد علاقه ی خود را از فروشگاه دلخواه تان انتخاب می کنید. از دیگر سو امکان دارد که این خرید اندازه ای نباشد که باب میل شماست. اما هر مسئله ای راه حلی دارد. در این مطلب به شما کمک می کنیم تا بتوانید با خیال راحت و با اطمینان از اندازه بودن سایز لباس خریدی مطمئن داشته باشید.

در خرید آنلاین امکان پوشیدن لباس وجود ندارد از این رو ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید. در این مطلب مباحثی را طرح خواهیم کرد که مطمئن باشید چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. با بامیلو بلاگ همراه باشید.

خرید سنتی و خرید آنلاین لباس

خرید سنتی و خرید آنلاین لباس

خرید آنلاین لباس همیشه ساده تر از خرید از فروشگاه های عرضه ی مستقیم است. در خرید آنلاین نیازی به نگرانی از عدم خرید لباس نیست. لازم نیست پس از نیم ساعت گشت و گذار در یک فروشگاه از عدم خرید لباس خجالت زده باشید. فروشگاه های معتبر فیلترهای جستجوی هوشمندی دارند که به راحتی سلیقه ی خود را در آن اعمال کرده و به بهترین انتخاب ممکن می رسید. یکی از نقاط ضعف خرید آنلاین لباس این است که امکان امتحان محصول برای شما وجود ندارد. اگر اندازه نباشد باید آن را پس بفرستید. البته فروشگاه های بزرگ و مشتری مدار معمولاً به سادگی محصول خریداری شده را تعویض کرده یا حتی پس می گیرند. اگر لباس اندازه نبوده یا جنس آن شما را قانع نکند به راحتی می توانید آن را تعویض کرده یا پس بفرستید. اما نکاتی وجود دارد که از بروز چنین مشکلاتی نیز جلوگیری خواهد کرد.

اندازه گیری دقیق بدن برای خرید آنلاین لباس

اندازه گیری دقیق بدن برای خرید آنلاین لباس

یکی از قدم های نخست و شاید مهمترین آنها اندازه گیری صحیح سایز بدن است. اگر این اندازه ها را در دست داشته و همیشه آنها را بروز کنید دیگر لازم نیست نگران پس فرستادن لباس باشید. نکته ای که باید مدنظر داشته باشید این است که سایز XL یک شرکت ممکن است سایز L شرکت دیگری باشد. این مسأله به سیاست شرکت های تولید لباس و طراحان برمی گردد. در صورتی که شما سایز لباس یک شرکت را بپوشید و مناسبتان باشد دیگر سراغ شرکت دیگری نخواهید رفت چراکه دلهره ی متناسب نبودن آن را خواهید داشت. برای جلوگیری از این مسأله کافی است اندازه ی دقیق سایز بدن خود را داشته باشید و برای خریدهایی که با فاصله ی زمانی زیادی انجام می گیرند این اندازه ها را بروز کنید.

کمک گرفتن برای اندازه گیری

در صورت امکان به خیاطی محله ی خود رفته و از ایشان بخواهید اندازه ی شما را بگیرند. از آنجایی که هدف خرید آنلاین لباس مراجعه نکردن به بیرون است می توانید از اعضای خانواده یا دوستان خود نیز بخواهید این کار را با دقت برای شما انجام دهند. این مسأله برای خانمها و البته لباس زیر بالاتنه اهمیت فراوانی دارد. کافی است اندازه ی دقیق خود را داشته باشید و از خانه لباس مورد علاقه تان را انتخاب کنید. از این رو دیگر احتیاجی به امتحان آن در شرایط فروشگاهی نیست. گاهی اوقات داشتن یک خیاط برای تغییر اندازه و اعمال تغییرات در برخی لباسها (نظیر شلوار) می تواند بسیار سودمند باشد. کافی است از نزدیک ترین خیاط محله ی خود درخواست کرده یا از خانواده یا دوستتان بخواهید این کار را برایتان انجام دهد.

به تنهایی هم می توانید

اگر دوست ندارید از کسی برای این کار کمک بگیرید و می خواهید صفر تا صد خرید را خودتان انجام دهید کار دشواری نخواهد بود. کافی است سعی کنید تا جای ممکن صاف و سربالا بأیستید. برای اندازه گیری برخی سایز های بدن (مثل اندازه عرض شانه) نیز سعی کنید از آینه کمک بگیرید، اما توصیه می کنیم یکی از اعضای خانواده را برای اندازه گیری دقیق تر در جریان قرار دهید تا خرید آنلاین لباس برایتان تبدیل به یک تجربه ی موفق شود.

ضمنا اگر می خواهید مطمئن باشید که یک خرید موفق خواهید داشت خواندن مطلب مفید چگونه یک خرید آنلاین موفق داشته باشیم نیز برای شما خالی از لطف نخواهد بود.

چگونه یک خرید آنلاین موفق داشته باشیم؟

اندازه گیری آقایان برای خرید لباس مردانه

اندازه گیری آقایان

برای خرید آنلاین لباس آقایان چند ناحیه را باید اندازه گیری کنید. برای خرید شلوار باید قد، سایز کمر و فاق اندازه گیری شود. اگر دقت بیشتری برای خرید می طلبید اندازه گیری ران و باسن را نیز در دستور کار داشته باشید. داشتن این اعداد موقع خرید شلوار کار ساده ای را پیش رویتان خواهد گذاشت.

برای خرید پیراهن سایز دقیق سینه، طول آستین ها و دور یقه را باید لحاظ کنید. این اعداد هنگام خرید پیراهن و کت احتیاج خواهند بود.

اندازه گیری بانوان برای خرید لباس زنانه

برای بانوان چند سایز دیگر برای اندازه گیری وجود خواهد داشت. یکی از آنها سایز سینه است. این اندازه موقع خرید لباس زیر بیشترین کاربرد را خواهد داشت. همچنین برای بانوان اندازه گیری دور شکم الزامی است. دور شکم معمولاً 2 انگشت بالاتر از ناف قرار دارد و با دور کمر (جایی که شلوار روی آن می نشیند) متفاوت است. دور شکم معمولاً در اطراف شکم دارای فرورفتگی است. سپس دور کمر خود را اندازه بگیرید. این بخش نیز حدود 2 الی 3 سانتی متر پایین تر از ناف قرار دارد. برای خرید آنلاین لباس و همچنین خرید سنتی معمولاً اندازه ی اطراف لگن لازم است. هنگامی که از روبرو به فرد نگاه می کنید این بخش (مقداری پایین تر از کمر و بالاترین بخش ران) برجسته ترین قسمت بدن است.

برای خرید پیراهن و بلوز هم جدای از اندازه های بالا، دور یقه و طول آستین هم باید سنجیده شود.

خرید از فروشگاه معتبر و مطالعه راهنمای انتخاب سایز

اگر قصد خرید آنلاین لباس را دارید از فروشگاه های اینترنتی معتبر خریداری کنید

فروشگاه های معتبر محیط امنی برای خرید آنلاین و به تبع آن خرید آنلاین لباس هستند. اگر دقت کنید در بیشتر این فروشگاه ها بخش راهنمای انتخاب سایز استاندارد وجود دارد. این بخش در بازار اینترنتی بامیلو در بخش پایین (فوتر) جای گرفته است. البته در نظر داشته باشید، به دلیل تنوع و سبک هر برند، برای انتخابی دقیق تر باید به راهنمای انتخاب سایز در بخش پایین هر محصول مراجعه کنید. این مسأله به خریدی مطمئن و آگاهانه با توجه به اندازه ی دقیق بدنتان کمک شایانی خواهد کرد.

برند (های) مورد علاقه خود را بشناسید

خرید آنلاین لباس از برند مورد علاقه تان

در صورتی که به یک برند خاص علاقه دارید و به عنوان مثال همه ی لباسهای خود را از برند DIESEL تهیه می کنید کارتان ساده خواهد شد. کافی است یک بار سایز مناسب خود را به دست آورده و یادداشت کنید. این کار ممکن است مقداری عجیب به نظر بیاید، اما در طولانی مدت برای خرید آنلاین لباس بسیار کمک خواهد کرد. دیگر مهم نیست که سایز شما 14 باشد یا 16 چراکه سایز 12 از برند مورد علاقه ی شما کاملاً اندازه است.

دست به قیچی شوید

خرید آنلاین لباس با کیفیت

گاهی اوقات هرچقدر هم تلاش کنید لباس مورد علاقه ی شما کاملاً اندازه نخواهد شد. ممکن است پیراهن یا شلواری که می خواهید تهیه کنید متناسب نباشد. سایز سینه ی پیراهن مقداری گشاد است. پاچه ی شلوارتان اندکی بلند است. تن خور شلوار کمی بزرگ است. همه ی این موارد در صورتی که بزرگ باشند قابل حل خواهد بود. در این مواقع کافی است خیاط مورد اعتماد خود را خبر کرده و اندازه ی دقیقتان را از وی طلب کنید.

این موارد هنگام خرید از فروشگاه های سنتی نیز پیش می آید. یک لباس با خصوصیات مورد علاقه ی خود را پیدا کرده و عاشق آن می شوید. اما بعد می بینید که یک جای کار می لنگد و تنها راه چاره پیش خیاط است.

آینده پیش روی خرید آنلاین لباس و کالا

آینده پیش روی خرید آنلاین لباس و کالا

در نهایت این نکته را مدنظر داشته باشید که خرید اینترنتی می تواند یک تجربه ی فوق العاده برایتان رقم بزند. این تجربه در صورتی که همراه با دقت نظر هنگام خرید باشد بدون شک نتایج بهتری در بر خواهد داشت.

هر روزه فروشگاه های آنلاین فراوانی به جمع فروشندگان کالا افزوده می شوند. شاید فروش سنتی هیچ گاه منسوخ نشود اما در عصری که زمان به یکی از با ارزش ترین میراث بشر تبدیل شده است به نظر می رسد فروش آنلاین هر روز طرفداران بیشماری را جذب می کند.

شما نیز می توانید تجریات خرید از فروشگاه های اینترنتی را با ما و دوستان خود مطرح کنید.

منبع: lifehacker

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *