بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / اپلیکیشن / خرید شزم توسط اپل

خرید شزم توسط اپل

خبر رسمی است: متدی که تا کنون برای شناختن نام ترک و خواننده‌ی موزیکی که در حال پخش است استفاده می‌کردید در حال دست به دست شدن است. کمپانی اپل امروز خبر خریداری شزم توسط اپل را تائید کرد.

خریداری شزم توسط اپل

کمپانی که در سال 1999 تأسیس شد نرم‌افزاری به نام شزم تولید می‌کند که به موسیقی گوش می‌دهد و به استفاده‌کنندگان خود نام هنرمند و قطعه را می‌گوید. این نرم‌افزار همچنین در مورد فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی نیز کارایی دارد. بدین صورت هر کسی که بخواهد موسیقی‌هایی که به صورت اتفاقی در مکان‌های مختلف به گوشش می‌رسند را شناسایی کند می‌تواند از نرم‌افزار شزم استفاده کند.

این ادعا که توسط خبرگزاری بازفید نیز تائید شده است البته ما را با چند سؤال بی‌جواب مواجه می‌کند. مهم‌ترین سؤالات در رابطه با خریداری شزم توسط اپل این سؤالات هستند: اپل چه مبلغی برای خرید آن پرداخت خواهد کرد؟ چه تغییراتی روی نرم‌افزار ایجاد خواهد شد؟

خریداری شزم توسط اپل

تام نیومایر یکی از سخنگویان اپل در ایمیلی که به یکی از خبرگزاری‌ها زده بیان کرده است که اپل از پیوستن شزم و گروه خلاقش به کمپانی خود بسیار خوشحال است. او همچنین افزوده است: «از زمانی که این نرم‌افزار معرفی و روی اپ استور برای دانلود عموم در دسترس قرار گرفته، شزم همواره یکی از برترین نرم‌افزارهای سیستم‌عامل iOS بوده است. امروز صدها میلیون کاربر در سراسر دنیا و توسط پلتفرم‌های مختلفی از شزم استفاده می‌کنند.»

خریداری شزم توسط اپل

در همین راستا یکی از کاربران شبکه مجازی توییتر با انتشار توئیت بامزه‌ای به خریداری شزم توسط اپل واکنش نشان داده است:

گزارش شده که اپل در حال پرداخت 400 میلیون دلار برای خرید شزم است. آیا آن‌ها نمی‌توانستند این نرم‌افزار را رایگان از اپ استور دانلود کنند؟

خریداری شزم توسط اپل

البته لازم به ذکر است که علاقه و دلایل کمپانی اپل برای خرید این نرم‌افزار احتمالاً چیزی فراتر از تأثیرات فرهنگی آن بوده است. حداقل در تئوری، اطلاعاتی که توسط شزم جمع‌آوری می‌شوند می‌توانند برای پیش‌بینی کردن میزان موفقیت یک قطعه‌ی موسیقی بسیار با ارزش باشند. که این قابلیت مسلماً برای اپل موزیک بسیار با ارزش خواهد بود.

نویسنده: ذوالفقار شوقی

دلم می‌خواست تو هاگوارتز درس بخونم اما رفتم میدون فلسطین انگلیسی خوندم. بعدشم تغییر رشته دادم و دانشجوی حقوق شدم. به جای گاندور هم تو شهرری به دنیا اومدم. حلقه و سطل جادویی هم ندارم اما با کلمات جادو می کنم. از زئوس این مردک از خودراضی هم خوشم نمیاد. خدای خودم همیشه کمکم کرده. ما که جغد نداریم برامون نامه بیاره اما با نظراتتون زیر مطالبم خوشحالم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *