بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / ۶ راه آسان برای حفظ تناسب اندام در سفر
حفظ تناسب اندام در سفر

۶ راه آسان برای حفظ تناسب اندام در سفر

شاید آخرین چیزی که هنگام مسافرت به آن فکر می‌کنید حفظ تناسب اندام در سفر است. شاید سفرهای شما کوتاه مدت و چند روزه باشد، اما اگر به ورزش و غذایی که می‌خورید توجه نکنید، نمی‌توانید بگویید که ورزش مستمر شما نتیجه بخش خواهد بود. در این مطلب ۶ راه آسان و کاربردی برای حفظ تناسب اندام در سفر به شما معرفی می کنیم.

6 راه آسان و کاربردی برای حفظ تناسب اندام در سفر

غذا بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ هر کشوری و محلی است. شما در هر سفری می‌توانید غذاهای لذیذ بیشماری را امتحان کنید و به آنها قطعا نه نخواهید گفت. متاسفانه این غذاهای خیلی خوشمزه باعث اضافه وزن در بدن شما خواهند شد. وقتی چند کیلو اضافه کنید، سریعاً متوجه تغییر سایز بدن در لباس های خود خواهید شد و می‌دانید که محدودیتی برای اندازه ی لباس ها خواهید داشت. اما نگران نباشید، در این مطلب 6 راه آسان برای حفظ تناسب اندام در سفر برای شما توضیح داده خواهد شد و البته هیچ رژیم غذایی خاصی که باعث دردسر شما شود را شامل نمی شود.

1- در طول سفر از باشگاه های ورزشی استفاده کنید

6 راه آسان و کاربردی برای حفظ تناسب اندام در سفر

شرکت در کلاس های ورزشی محلی به مراتب آسان ترین راه برای حفظ تناسب اندام در سفر و تجربه فرهنگ محلی است. موی تای در تایلند، یوگا در هند و یا اسکی روی برف در نروژ. اینها همه ورزش هایی هستند که جزیی از فرهنگ آنها محسوب می‌شوند. در نتیجه با یک تیر دو نشان زده اید. هم ورزش در سفر و هم آشنایی با فرهنگ های مختلف.

شخصا، همیشه یک لیست بلند از حرکات یوگا در دست دارم و از هر كشور كه بازدید می‌كنم، به باشگاه های یوگا مراجعه می‌نمایم. این کار باعث می‌شود که من با مردم محلی در آینده نیز در ارتباط باشم (از باشگاه های بسیار بزرگ دور بمانید. هزینه ی بالایی دارند.) در این میان سبک های مختلفی را نیز آموختم. اگر شما به ورزشی علاقه مند هستید که در خانه انجام می‌دهید، بررسی کنید در سفرهای خود که کجا می‌توانید تمرین های خود را ادامه دهید. با این کار تناسب اندام خود را حفظ خواهید کرد و از برنامه های ورزشی خود نیز دور نمی‌مانید. راستی لباس های مناسب برای باشگاه ورزشی خود را نیز در طول سفر همراه خود داشته باشید.

2- هوشمندانه غذاهای خود را انتخاب کنید

6 راه کاربردی برای حفظ تناسب اندام در سفر

بیان کردیم که هیچ رژیم غذایی در کار نیست و این نوشته قطعا درباره رژیم غذایی نیست. می‌دانید که 70 تا 80 درصد وزن بدن با مواد غذایی که می‌خورید تعیین می‌شود. حفظ تناسب اندام در سفر می‌تواند به اندازه ی انتخاب کردن غذای سالم (و خوشمزه) راحت باشد. بسیاری از مردم در مورد چربی غذاها نگران هستند، زیرا باعث افزایش وزن سریع آنها می‌شود و معمولا سعی می‌کنند، فقط  از کربوهیدرات های زود جذب استفاده کنند. مانند برنج، سیب زمینی و رشته فرنگی.

با ترکیبی از مواد پروتئینی مفید (مانند مرغ، تخم مرغ و غیره) و کربوهیدراتها به غذای بدن خود توجه نمایید. این مواد شما را برای مدت زمان بیشتری سیر نگه می‌دارند. در چین، با خوردن با انواع سبزیجات می‌توانید، از برنج و نودل دوری نمایید.

در مالزی، می‌توانید به جای برنج، Dadar Telur (تخم مرغ سرخ شده با چیلی و پیاز، که خیلی خوب و خوشمزه است.) را سفارش دهید. در منوی غذاها فقط به دنبال پروتئین مفید بگردید و آن را با هر نوع سبزی ترکیب کنید. هیچ مشکلی با امتحان کردن غذاهای خوشمزه محلی نخواهید داشت و هیچ وزن اضافه ای نیز وجود ندارد.

3- ویدیوهای آنلاین آموزش تناسب اندام را ببینید

تناسب اندام در سفر

تماشای تمرینات تناسب اندام در یوتیوب یا آپارات برای حفظ تناسب اندام در سفر مناسب است. شما می‌توانید هر زمان که بخواهید یک تمرین کوتاه و بسیار موثر داشته باشید. همه چیز با اتصال به اینترنت و یک گوشی هوشمند مهیا است. تمرین های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آنها انتخاب کنید.

4- جلوگیری از گرسنگی و حفظ تناسب اندام در سفر با خوردن میان وعده ها

تناسب اندام

بعد از انتخاب مواد غذایی مناسب، خوردن مداوم نیز می‌تواند برای حفظ تناسب اندام در سفر مفید باشد. در طول روز در کنار 3 وعده غذایی کامل، 2 میان وعده دیگر اضافه کنید. بدن متابولیسم جذب خود را ادامه می‌دهد و بدن انرژی بیشتری می‌سوزاند. این قضیه فایده ی دیگری نیز دارد، هنگامی که طول می‌کشد تا به رستورانی بروید یا کمی دیرتر غذا بخورید ، جلوی گرسنگی شما را می‌گیرد. همه ی ما می‌دانیم که وقتی خیلی گرسنه باشیم چقدر راحت غذاهای نامناسب را سریع تایید می‌کنیم. پس جلوی گرسنگی خود را از قبل بگیرید.

میان وعده های سالم و بسیار معروفی در بازار همه ی شهر ها وجود دارد، مانند انواع میوه ها یا آجیل ها. ما ایرانی ها در این زمینه تبهر خاصی نیز داریم. حتما از آنها در طول سفر استفاده نمایید.

5- یک ست ورزشی TRX بخرید

تناسب اندام طول سفر

این روزها بسیاری از افراد به باشگاه های بدنسازی می‌روند. (به لطف عکس های بدنسازی بسیار زیاد در اینستاگرام). بهترین راه حل برای ورزش بدنسازی در خانه یا در طول سفر، خرید و استفاده از یک ست تی آر ایکس (TRX Suspension Trainer) است. این ست نسبتا ارزان هست و همچنین وزن کمی دارد. تنها چیزی که لازم دارید یک فضای کوچک برای ورزش کردن هست.

6- از محیط اطراف خود استفاده نمایید

تناسب اندام در سفر

این مورد برای همه ی افراد تنبلی هست که می‌خواهند تناسب اندام خود را در طول سفر حفظ کنند. هر جای دنیا که باشید می‌توانید فعالیت بدنی داشته باشید. در حالی که در مسافرت هستید، می‌توانید به راحتی گزینه های موجود را پیدا کنید.

در ساحلی بسیار زیبا هستید؟ بروید طوری شنا کنید که انگار کوسه ای به دنبال شما هست. نزدیک کوه هستید؟ به پیاده روی بپردازید. در یک شهر هستید؟ راه رفتن را امتحان کنید. هر پله ای را که می‌توانید پیدا کنید و از آنها بالا بروید، همچنین با دستان خود می‌توانید خریدها و چمدان و … را حمل نمایید.

حفظ تناسب اندام در سفر ممکن است اولویت اول نباشد. با این حال توجه به آن می‌تواند قطعا به لذت شما در سفر بیفزاید. من از طریق تمریناتی که با افراد محلی انجام می‌دادم، با بسیاری از مردم محلی آشنا شدم. همچنین، غذاهای شگفت انگیز و خوشمزه زیادی را تجربه کردم که اگر این موضوع حفظ تناسب اندام نبود شاید در غیر اینصورت انتخاب غذاها را ساده یا خسته کننده می‌دیدیم. احساس سلامتی و خوشحالی در بدن، سفر را لذت بخش تر می‌نماید.

منبع: ordinarytraveler

نویسنده: علی عسگری

علی تحصیل کرده رشته MBA است و در حال حاضر خواندن و نویسندگی را به عنوان سرگرمی و کار انجام می دهد. سعی می کند در هفته یک کتاب انگلیسی در موضوعات مختلف بخواند. به این موضوع اعتقاد دارد که انسان همان آرزوهایش هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *