بامیلو بلاگ / تازه ها / اخبار بامیلو / حراجمعه ۹۵ در برابر بلک فرایدی ۲۰۱۶: نبرد تخفیف بسیار ویژهزمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
راهنمای خرید بامیلو بلاگ

حراجمعه ۹۵ در برابر بلک فرایدی ۲۰۱۶: نبرد تخفیف بسیار ویژهزمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه

بلک فرایدی اولین بار توسط بازار اینترنتی بامیلو و در سال ۱۳۹۴ به ایران معرفی شد. از سال ۱۳۹۵، این حراج بزرگ با نام «حراجمعه» در بامیلو برگزار شد. حراجمعه هم زمان با سرتاسر دنیا در ۲۴ ماه نوامبر برگزار می شود. بامیلو هم زمان با فروشگاه ها و سایز بازار های اینترنتی جهان مثل والمارت و آمازون، کالا های تخفیف بسیار ویژه تأمین کنندگان خود را در این رویداد به فروش می رساند. اما تخفیف های بلک فرایدی ایرانی (حراجمعه) چه تفاوتی با سایر نقاط جهان دارند؟

تخفیف بسیار ویژه (Doorbuster) چیست؟

پیش از مقایسۀ کالاهای تخفیف بسیار ویژه در حراجمعه ۹۵ و بلک فرایدی ۲۰۱۶، باید بدانیم منظور از این نوع تخفیف چیست؟

در اصطلاح اقتصادی، به طور معمول کالا با تخفیف بسیار ویژه در ساعات اولیۀ کاری فروشگاه ارائه می شود. تخفیف بسیار ویژه محصولاتی داغ، مهم و به روز هستند که در نوع خود «بهترین» به حساب می آیند. هنگامی که این کالاها شامل تخفیف غیر منتظره­ ای شوند، به یک «تخفیف بسیار ویژه» تبدیل می­شوند.

از نظر ریشه شناسی، این عبارت از دو کلمۀ «در» (Door) و «شکن» (buster) تشکیل شده است. علت این نامگذاری، شکستن در ها به سبب سرازیر شدن سیل مشتریان به فروشگاه ها برای به دست آوردن کالا با تخفیف بسیار ویژه است.

تخفیف بسیار ویژه می تواند هر نوع کالایی باشد. از لوازم الکترونیک و مد گرفته تا لوازم خانه و لوازم آرایشی. از نمونه های معروف و جهانی چنین تخفیفی می توان به گوشی های آیفون و کنسول های بازی اکس-باکس و پلی استیشن اشاره کرد. هدف از فروش چنین کالاهایی، جذب بیشتر مشتریان به فروشگاه و فروش بیشتر تخفیف های خرد است.

بلک فرایدی ۲۰۱۶

در بلک فرایدی ۲۰۱۶ پیشنهادات بسیار خوبی توسط فروشگاه های مختلف و شرکت های مختلف به مشتریان داده شد. اگر از حق نگذریم رد شدن از کنار هر یک برابر با یک سال حسرت خوردن است. در ادامه نگاهی به بهترین کالاهای تخفیف بسیار ویژه بلک فرایدی ۲۰۱۶ در زمینه گوشی های هوشمند و کنسول های بازی می اندازیم.

تخفیف بسیار ویژه بلک فرایدی ۲۰۱۶: گوشی هوشمند

هیچ کدام از این فروشگاه های معتبر، از قیمت کالای اصلی خود یک سنت هم کم نکردند. در عوض یک کارت هدیه یا کالای دیگری را به عنوان هدیه عرضه می کنند.

والمارت-Walmart

 • مشتریان با خرید یک اسمارتفون از میان رده ها و یا پرچمداران شرکت های سامسونگ و یا اپل، یک کارت هدیه ۲۵۰ دلاری خرید از والمارت هدیه گرفتند.

تارگت-Target

 • اپل واچ سری یک را با قیمت ۱۹۸ دلار به فروش رفت.
  مشتریان با خرید یک آیفون ۷ یا آیفون ۷ Plus یک کارت هدیه ۲۵۰ دلاری خرید از تارگت هدیه گرفتند.
 • مشتریان با خرید یک گوشی سامسونگ گلکسی اس ۷ و یا گلکسی اس ۷ Edge یک کارت هدیه ۲۵۰ دلاری خرید از تارگت به همراه یک عینک واقعیت مجازی گیر VR هدیه گرفتند.

اسپرینت-Sprint

 • مشتریان با خرید گوشی LG G5 (بدون کاهش قیمت خود دستگاه) یک تلویزیون LED فول اچ دی ۳۲ اینچ هدیه گرفتند.
 • مشتریان با خرید یک گوشی گلکسی اس ۷ و یا گلکسی اس ۷ Edge (بدون کاهش قیمت خود دستگاه)، یک دستگاه تبلت گلکسی Tab E هدیه گرفتند.

بست بای-Best buy

 • مشتریان با خرید گلسی ۷ یا ۷ اج طبق برنامۀ اقساط Sprint، AT&T یا Verizon، کارت هدیۀ  ۲۵۰ دلاری خرید از بست بای به همراه یک عینک واقعیت مجازی گیر VR هدیه گرفتند.
 • مشتریان با خرید آیفون ۷ یا ۷پلاس طبق برنامۀ اقساط Sprint، AT&T یا Verizon، کارت هدیۀ ۱۰۰ یا ۲۵۰ دلار ی خرید از بست بای هدیه گرفتند.

اپل Apple

 • اپل که در بلک فرایدی ۲۰۱۵ به کل شرکت نکرد. در سال ۲۰۱۶ مشتریان با خرید محصولاتی گلچین شده از فروشگاه این شرکت، کارت هدیه ۱۵۰ دلاری خرید از اپل دریافت کردند.

تخفیف بسیار ویژه بلک فرایدی ۲۰۱۶ برای کنسول های بازی

تخفیف بسیار ویژه بلک فرایدی 2016 برای کنسول های بازیدر بلک فرایدی، بازار کنسول های بازی در سال های اخیر همیشه داغ بوده. در بلک فرایدی ۲۰۱۶ فروشگاه های معتبر بسیاری اقدام به فروش کنسول های بازی به عنوان تخفیف بسیار ویژه کردند.

بست بای-Best buy

 • بسته یا باندل کنسول پلی استیشن ۴ اسلیم (PlayStation 4 Slim) به همراه بازی ( Uncharted 4 )، (Rachet )، (Clank) و (The Last of Us Remastered) به ارزش ۲۹۹٫۹۹ دلار را به قیمت ۲۴۹٫۹۹ دلار به فروش رفت.
 • دسته بازی کنسول اکس باکس و پلی استیشن با ارزش ۵۹٫۹۹ دلار به قیمت ۳۹٫۹۹ دلار به فروش رسید.

گیم استاپ-Gamestop

 • کنسول ۵۰۰ گیگ پلی استیشن ۴ (بدون بازی) با ارزش ۲۹۹٫۹۹ دلار به قیمت ۲۴۹٫۹۹ دلار به فروش رسید.
 • کنسول اکس باکس اس (همراه بازی ماینکرافت) با ارزش ۲۹۹٫۹۹ دلار به قیمت ۲۴۹٫۹۹ دلار به فروش رسید.

مایکروسافت-Microsoft

 • دسته بازی بی سیم اکس باکس وان (در رنگ ها و طرح های مختلف) با ارزش ۵۹٫۹۹ دلار به قیمت ۳۹٫۹۹ دلار به فروش رسید.
 • مشتریان با خرید بسته (bundle) های منتخب اکس باکس وان اس (Xbox One S)، کارت هدیه ۲۵ دلاری خرید از مایکروسافت هدیه گرفتند.

حراجمعه ۱۳۹۵

بازار اینترنتی بامیلو نیز در حراجمعه ۱۳۹۵، کالاهای بیشماری را با تخیفیف بسیار ویژه به فروش رساند. دسته بندی های بامیلو نظیر مد و لباس، الکترونیک، لوازم خانه، زیبایی و سلامت و ابزار ، در این تخفیف هاسهم داشتند. کسانی که برنده شده بودند، در ناباوری حراجمعه را تحسین و کسانی که موفقیت چندانی نداشتند؛ ناراضی بودند.

تخفیف بسیار ویژه حراجمعه ۱۳۹۵: گوشی هوشمند و کنسول بازی

بازار اینترنتی بامیلو

 •  گوشی هوشمند آیفون ۷ به ارزش ۲٫۷۹۰٫۰۰۰ تومان با تخفیف بسیار ویژه ۲٫۴۹۹٫۰۰۰ تومان به فروش رسید.
 •  گوشی گلکسی ۷ ادج در رنگ های مشکی، نقره ای و طلایی به ارزش ۲,۳۳۳,۰۰۰ با تخفیف بسیار ویژه ۱,۹۹۹,۰۰۰ تومان به فروش رسید.
 •  گوشی (Zenfone zoom) ایسوس به ارزش ۱,۵۰۰,۰۰۰ با تخفیف بسیار ویژه ۹۹۹,۰۰۰ تومان به فروش رسید.
 •  کنسول بازی ۵۰۰ گیگ پلی استیشن ۴  به ارزش ۱,۴۹۹,۰۰۰ با تخفیف بسیار ویژه ۸۹۹,۰۰۰ تومان به فروش رسید.

سخن آخر

بلک فرایدی یا حراجمعه واقعه ای بین المللی است. فرصتی منحصر به فرد که تنها یک بار در سال برگزار می شود. ایرانیان امسال هم می توانند برای سومین سال متوالی در این رویداد جهانی را به دست آوردند. نظر شما راجع به تخفیف بسیار ویژه در این رویداد بزرگ چیست؟

به نظر شما کدام تخفیف پیشنهاد جذاب تری است؟ حراجمعه یا بلک فرایدی؟

منبع: theverge-phonetheverge-gaming consule

این مطالب را نیز بخوانید

نویسنده: سپندار معینی

سپندار فعالیتش در زمینه مد و لباس را از سال 1388 شروع کرد. هدف همکار آرام و خون گرم ما، انتقال دانش و آشناسازی تمامی علاقه مندان، با مد روز و سبک چهار پایتخت بزرگ مد جهان است. در کنار مباحث کاهش وزن و سبک زندگی سالم، سپندار به فراگیری زبان های مختلف، ترجمه همزمان، داستان نویسی، سریال و فیلم، بازی های رایانه ای، آشپزی ( به قول خودش در حد فست فود بلده!) و پیاده روی علاقه دارد.

۲۷ دیدگاه ها

 1. چه جالب! من فک می کردم اونا هم قیمت خود گوشی رو کم می کنن!
  نگو قیمت باندل رو کم می کنن!

 2. خیلی به صرفه س این تخفیف ویژه ها.
  امسال می خوام آیفون اینجوری بخرمم

 3. من یهexternal hard میخوام
  این گروهم بزارید توی این طرح

  • سلام دوست عزیز،
   لوازم جانبی الکترونیک مثل هارد اکسترنال هم در طرح فروش حراجمعه با تخفیف های مناسب ارائه میشن.
   از این لینک

   می تونین به حراجمعه ۹۶ سر بزنین.

   با تشکر از دیدگاهتون 🙂

 4. سلام
  دمتون گرم
  ولی فقط روی کالاهای بسیار لوکس تخفیف ویژه نزارید همه که نمی تونن بالای یه میلیون خرید کنن
  دوم یه کاری کنید در ثانیه های اول تموم نشه که عده ای بیشتری موفق بشن
  و در آخر در فراجمعه امسال ان شاالله سعی کنید که سایتتون رو به خوبی آماده کنید که وقتی شلوغ میشه هنگ نکنه هاست و ایناش رو گسترش بدید
  ممنون

 5. بامیلو انصافا خوب تونستی یکه تازی رقیبت رو در فروش آنلاین مهار کنی.همه میدونن منظور از رقیبت کیه.اونها خیلی غره شده بودن و پشتیبانیشون خیلی گستاخ شده بود.۱۰ میلیون یکجا خرید میکردی باز ۸ تومن پول پست میگرفتن.چی میشد چند ماه یکبار حراج میذاشتن.

  کالایی که دوروزه تحویل میدادن همون کالا را اگه بخوای مرجوع کنی ۱۰ روز تعمدا طولش میدن تا مشتری دفعه بعد قید مرجوع کردن رو بزنه.

  بامیلو با حرفه ای بودنت مهارشون کردی.الان اونا چشمشون به توئه.تا تخفیف میذاری اونام میذارن.خرید ۳۰ تومن به بالا پول پست نمیگیری و جمعه ها ۱۰ تومن به بالا!!!

  بامیلو خیلی دوست دارم.نظرمو منتشر کن.من مشتری پروپاقرص رقیبت بودم.اونا چندین کالای معیوب بهم دادن و سر مرجوع کردنش اذیتم کردن اخرشم پس نگرفتن.من و خانوادم مشتری هر روزشون بودیم.

  بعدش با تو آشنا شدیم و الان فقط از تو خرید میکنیم.من و خانوادم هفته ای دو یا سه بار از تو خرید میکنیم و لذت میبریم و همگان از خرید خوب و قیمت مناسبه کالاهایی که ازتون خریدیم متعجب میشن و ما راهنماییشون میکنیم تا بتونن از بامیلو خرید کنن.

  بی صبرانه منتظر حراجمعه هستیم.به امید موفقیت روزافزون بامیلو.

  • منم دوس دارم بامیلو رو.
   نمیگم ایراد نداره تو کارشون.
   ولی حس خوبی ازشون می گیرم و از پشتیبانی شونم راضیم.
   امیدوارم جنسای بهتری بیارن و سریعتر هم بفرستن. باقیش خوبه

  • برند ۱۲۰۰ میلیاردی کجا و برند ۲۰۰ میلیاری کجا…… لطفا از اسم رقیب در جای خود و به جا و درست استفاده کنید ….هه

 6. با سلام …تفاوت حراج های اخر سال در خارج این هست که تلویزیون هزار دلاری رو میشه به نصف قیمت خرید و انواع لوازم خانگی با شصت الی هفتاد درصد به فروش می رسد که نگید دروغ هست و مثل همیشه تکذیب نکید چون تو فیلم ها و رپرتاژهای خبری مختلف فیلم و نحوه خرید مردم و هجوم بردن تو فروشگاه ها رو دیدیم و در کل یک حراج واقعی هست تو خارج …و فروشگاه حتما میخواد برای سال مالی میلادی جدید فروشگاهش واقعا خالی بشه پس تخفیف های هفتاد تا هشتاد درصد رو به مشتری ارایه میده …
  اما تفاوتش تو ایران جنبه ظاهری و تقلیدی و جنبه نمایشی داره …که بله …ما هم تو ایران این نوع حراجی های گسترده دازیم ….تخفیف واسه یک موبایل یک و نیم میلیونی هیچ وقت به هفتصد هزار تومن نمی رسه ….فوق فوقش تخفیف صد هزار تومنی واسه من نون اب نمیشه خودم با چانه بازی و مراجعه حضوری و رویت جنس شاید بهتر بتونم خرید کنم ….مفایسه ایران و جهان در بلک فرایدی در این نوع تبلیغات هست که فروشگاه تو ایران هیچ وقت ماشین لباسشویی سامسونگ چهار میلیونی خودش رو دو میلیون عرضه نمی کنه و اگه ارزش افزوده و مالیات و شهرداری و هزار نوع عوارض رو از خریدار طلب نکنه دست بردار نیست

  • راس میگن آقای احمد.
   منم دیدم یه سری جنس ها رو خیلی خوب می فروشن. اصن این دورباستر ها که شما بهش میگین تخفیف بسیار ویژه نباید یه تخفیف آبکی باشه.
   امیدوارم امسال تخفیف ها خیلی بهتر از پارسال باشه و جای ۱۰% برسه به ۵۰%

  • اما من هنوزم سر حرفم هستم…
   اینکه روی گوشی ۴ تا جنس به دردنخور نمی ذارن مثل استند و شارژ وایرلس و هنذفری فلان (که طرف ممکنه لازم نداشته باشه) و یه باندل گوشی آیفون یا سامسونگ درست نمی کنن خیلی خوبه.
   بعد خوندن این پست و البته چک کردن منابع، فهمیدم که اینجا حداقل از قیمت خود گوشی کم می کنن بر عکس اونجا.
   مثلا فرض کنین بامیلو میگف آیفون رو همون ۳ تومن بخرین بعد بیاین اینم یه کارت هدیه ۲۵۰ هزارتومانی خرید از بامیلو…
   بازم با این وجود موافقم که باید تخفیف ها بهتر شه تا جنس ها جذاب تر به نظر بیان 🙂

 7. سلام…لطفاازاسپرسوسازهای اتوماتیک وخانگی رده بالاومیانی نیزحتمادرحرجمعه بامیلواستفاده کنیدتابتونیم باتخفیف خریدنماییم..باورکنیدقیمتهاشون خیلی بالاست نسبت به کشورهای دیگه.بعددرامداوناکجاودرامدمابه دلارکجا!!حتمااین نوع کالاهاراهم تولیست بلک فرایدی بذارین….

  • سلام دوست عزیز،
   بله لوازم خانگی برقی مثل اسپرسو ساز هم در طرح فروش «حراجمعه» با تخفیف های مناسب ارائه میشن.
   از این لینک

   می تونین به حراجمعه ۹۶ سر بزنین.

   با تشکر از دیدگاهتون 🙂

   • پارسال من یه مسواک برقی گرفتم تو حراجمه بامیلو
    خیلی حال دااد!
    مفت مفت

 8. عالی بود سپندار جان

 9. ممنونم از تیم خوب بامیلو

  اگر امکان دارد محصولات سوپر مارکت مانند زعفران را هم قرار بدید

  • سلام حسین عزیز،
   محصولات دسته بندی سوپرمارکت هم در حراجمعه تخفیف های خوبی خواهند خورد.
   ممنون از دیدگاهت 🙂

   • نوت ۸ لطفاااااااا :)))

 10. ینی میشه ماشین لباس شویی یا یخچال هم تخفیف بسیار ویژه بخورن؟؟؟
  فکر ما تازه عروسام باشین دیگه

 11. خب امسال چقدر تخفیف میدین؟
  سال پیش قیمتا خوب بود اما تعدادش کاش بیشتر بود امسال خداکنه هم تعدادش بیشتر باشه که زود تموم نشه هم تخفیف های خیلی ویژه بدین
  ممنون از فروشگاه خوبتون

 12. تخفیف بسیار ویژه

  آقا سپندار ینی من کشته مرده این تخفیف بسیار ویژه تونم. پارسال همکارم یکی از همین پی اس ها که نوشتینو برد قیمتشم همین بود. خودمم این گوشی زنفون رو خیلی دوس داشتم هی میزدم تو سر خودم که چرا ماه پیشش گوشیمو عوض کرده بودم مث چی پشیمون بودم ینی!!!
  امسال پولامو جم کردم که یه موبایل باحال و خوش تخفیف ازتون بگیرم. جون من بازم تخفیف خوب بدین سر موبایل من خیلی مشتری تونم دمتون گرمم

 13. آیفون ۸ خیلی خوبه تخفیفش. واسه نامزدم میخواستم بگیرم هدیه نامزدی. وایمیستم از حراجمعه بگیرم
  تعدادشو بیشتر کنین لطفن

 14. میشه سوال منم جواب بدین؟؟ از هرکی میپرسم هی میگن شایعه س…
  آیقون ایکس تو حراجمعه تخفیف می خوره یا نه؟؟

 15. سلام و خسته نباشید ps4 در حراجمعه شما چند میشه؟؟؟؟؟

  • سپندار معینی

   سلام دوست عزیز،
   برای اطلاع از آخرین اخبار حراجمعه بامیلو بلاگ، تلگرام و شبکه های اجتماعی بامیلو رو دنبال کنین.
   لینک صفحۀ ورود حراجمعه

 16. من که تا حالا از بامیلو راضی بودم ، امیدوارم شاهد یک حراج واقعی باشیم نه مثل بعضی ار رقبا که چندی پیش حراج گذاشتن ولی بعضی از محصولات رو فقط بصورت عکس تو سایت قرار دادن و با شعور مخاطبین بازی کردن !

 17. نوت ۸ حداقل ۳۰ درصد تخفیف بزنین ۳۳۲۰ هست امروز نزدیک دو تومن بزنید بخریم از قیمت بیرون هم بیشتر الان تو بامیلو با vip هدایا و اینترنت رایگان میدن ۳۳۲۰
  لطفا تامین کننده هاتون رو از بین کسایی که قیمت کف بازار میفروشن انتخاب کنید تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *