بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / تغییر تنظیمات پیش فرض دوربین آیفون در سیستم عامل iOS 11

تغییر تنظیمات پیش فرض دوربین آیفون در سیستم عامل iOS 11

به نظر می رسد که با اضافه شدن فیلتر های عکاسی جدید و عوض شدن فرمت عکس های ذخیره شده توسط آیفون در سیستم عامل  iOS 11 ، کاربران باید تنظیمات پیش فرض دوربین آیفون را بررسی کنند و در صورت لزوم دست به انجام تغییراتی بزنند.

ویژگی های جدید متعددی به تنظیمات پیش فرض دوربین آیفون در سیستم عامل iOS 11 اضافه شده است که در ادامه به بررسی مهم ترین این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

فرمت HEIF

تغییر فرمت ذخیره تصاویر ثبت شده توسط آیفون از فرمت JPEG به HEIF، به دلیل امکان فشرده سازی بهتر فرمت جدید، فضای آزاد بیشتری را در اختیار شما و تلفن همراهتان قرار خواهد داد. البته در نقطه ی مقابل نیز باید به این نکته توجه داشت که این فرمت جدید سا سخت افزار و نرم افزار آیفون سازگاری فرمت قبلی را ندارد و همین امر نیز ممکن است باعث ایجاد مشکلات احتمالی شود. خوشبختانه در سیستم عامل iOS 11 امکانی وجود دارد که به شما جنبه مثبت فرمت HEIF یعنی داشتن فضای آزاد بیشتر، و همچنین جنبه مثبت فرمت JPEG یعنی سازگاری با محیط دوربین را ارائه می کند.

قابلیت های مخفی اپل آیفون

قابلیت های مخفی ای او اس ۱۱ اپل را بشناسید

برای بهره مندی از این امکان از مسیر زیر به تنظیمات پیش فرض دوربین آیفون خود دسترسی پیدا کنید و آن را تغییر دهید :

Setting → Camera → Formats → High Efficiency

سیستم عامل iOS 11

تبدیل خودکار فرمت HEIF به JPEG در سیستم عامل iOS 11

حتی اگر با فرمت جدید HEIF اقدام به تصویر برداری با دوربین تلفن همراه خود می کنید، می توانید هنگام انتقال تصاویر فرمت آن ها را به همان JPEG سابق تغییر دهید که ایده ای جالب به شمار می رود. بدین منظور این طور عمل می کنیم :

Setting → Photos → Transfer to Mac or PC → Automatic

سیستم عامل iOS 11

عدم ذخیره تنظیمات پیش فرض دوربین آیفون در سیستم عامل iOS 11

این ویژگی از تغییرات اعمال شده در سیستم عامل iOS 11 نیست، اما به نظر می رسد استفاده از آن اکنون بیش از هر زمان دیگری کاربردی و ثمربخش باشد. اگر از دوربین آیفون خود زیاد استفده می کند به طور حتم تا کنون متوجه این نکته شده اید که هنگامی که دوربین را باز می کنید این برنامه تنظیمات آخرین باری که از آن استفاده کرده اید را به طور خودکار ذخیره کرده است و از آنها استفاده می کند. این یعنی این که حتی برای استفاده از حالت استاندارد عکاسی باید تغییراتی را اعمال کنید و این اتفاق برای بعضی از کاربران کمی آزار دهنده است. اگر شما این مسیر را دنبال کنید قادر خواهید بود که انتخاب کنید آیا تنظیمات پیش فرض دوربین آیفون اعمال شده برای تصویر برداری برای دفعه بعد ذخیره شود و یا به حالت استاندارد و اولیه برگردد :

Setting → Camera → Preserve Setting

سیستم عامل iOS 11 تنظیمات پیش فرض دوربین آیفون

تغییرات جدید اعمال شده در فهرست تنظیمات پیش فرض دوربین آیفون در سیستم عامل ios 11 فقط به دوربین محدود نمی شود و بخش های دیگر نیز امکانات جدیدی را در خود جای داده اند. در بخش های دیگر بررسی این سیستم عامل بروز رسانی شده با ما همراه باشید.

منبع : Cnet

 

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *