بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / اسنپ در تلاش برای خریدن شرکت سازنده ی هواپیماهای بدون سر نشین

اسنپ در تلاش برای خریدن شرکت سازنده ی هواپیماهای بدون سر نشین

شرکت اسنپ همچنان بدنبال ورود به دنیای تجارت هواپیماهای بدون سرنشین است. بعد از گزارش های منتشر شده در اوایل سال 2017 مبنی بر تمایل اسنپ به خرید کارخانه Ctrl Me Robotics در لس آنجلس که کار اصلی آن تولید هواپیمای بدون سرنشین است، اکنون این شرکت خواهان خرید و یا همکاری با شرکتی دیگر در این زمینه است.

شرکت Zero Zero Robotics شرکتی فعال در زمینه محصولات رباتیک و به خصوص هواپیماهای بدون سرنشین است که شعبه اصلی آن در کشور چین واقع شده است. این شرکت چینی برای برآورده کردن بودجه مورد نیاز خود با شرکت اسنپ گفت وگو هایی را آغاز کرده و به ظاهر آماده ی مذاکره در زمینه واگذاری همه و یا لااقل بخشی از خدمات خود به اسنپ است. تاکنون اخبار موثقی درباره قیمت حدودی این معامله در رسانه ها درج نشده است اما شرکتZero Zero Robotics پیش از این بالغ بر 25 میلیون دلار درآمد داشته است. بااین وجود مدیر عامل شرکت چینی منگ کیو ونگ (Meng Qiu Wang) به این خبر واکنش نشان داده و هرگونه مذاکره را تکذیب کرده است اما از طرف اسنپ هنوز پاسخی به این ادعا داده نشده است.

اسنپ

شهرت اصلی شرکت Zero Zero Robotics به دلیل تولید هواپیمای بدون سرنشینی مجهز به دوربین با نام Hover Camera Passport است. این هواپیما از سیستم تشخیص چهره افراد برای تصویر برداری از ارتفاع بالا استفاده می کند. از زمان تولید اولین نسخه این محصول از بهار سال گذشته هیچ شرکت سازنده ی دیگری محصولی مشابه با این هواپیما به بازار عرضه نکرده است. اما پیش فروش محصول جدید شرکت Lily Robotics که با استقبال خوبی از سوی علاقمندان مواجه شده است و مبلغی در حدود 34 میلیون دلار به حساب این شرکت افزوده است و همچنین هواپیمای جدید شرکت DJI بنام  Sparkکه یک هواپیما مناسب برای تصویر برداری از ارتفاع بالاست فضایی رقابتی برای این سه شرکت ایجاد کرده است که کار را بیش از پیش برای شرکت چینی سخت کرده است.

اسنپ

اما این کار چه فایده ای برای اسنپ دارد؟

قبل از اقدام به خرید شرکت های فعال در زمینه روباتیک گزارش هایی مبنی بر اینکه پس از موفقیت در زمینه ساخت عینک، اسنپ در حال تلاش برای ساخت هواپیماهای بدون سرنشین است به گوش می رسید. اما تاکنون اطلاعات دیگری در این رابطه منتشر نشده و در ضمن سهام این شرکت در بازار دچار افت ارزش شده است. بنابر آخرین گزارش مالی شرکت درسال گذشته عینک های تولید شده توسط اسنپ حدود 8 میلیون دلار برای این شرکت درآمد به همراه داشته است که با مقایسه آن با آمار سال جاری شرکت می توان اهمیت ساخت و فروش سخت افزار را دریافت.

بدون شک سرمایه گذاری اسنپ در زمینه ساخت و فروش سخت افزار و بخصوص محصولات رباتیک، تجارت پرسودی برای این شرکت محبوب خواهد بود اما باید منتظر ماند و دید مسئولین این شرکت چقدر هزینه برای ورود به این عرصه در نظر خواهند گرفت؟

 

منبع: Theverge

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *