بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سلامت و تناسب اندام / تقویت اراده برای لاغری و مقابله با ۱۰ بهانه برای ورزش نکردن
تقویت اراده برای لاغری

تقویت اراده برای لاغری و مقابله با ۱۰ بهانه برای ورزش نکردن

بهانه های زیادی برای ورزش نکردن و یا کنار گذاشتن ورزش وجود دارد. سرتان خیلی شلوغ است؟ وقت ورزش کردن ندارید؟ ورزش برایتان خسته کننده و کسل کننده شده است؟ حوصله ورزش کردن ندارید؟ اگر بخواهیم بهانه هایی برای ورزش نکردن پیدا کنیم تعدادشان سر به ستاره های آسمان می کشد. در ادامه، روش هایی برای مقابله با 10 مورد از بهانه های مهم و رایج برای ورزش نکردن، و راه هایی برای تقویت اراده برای لاغری برای شما عنوان می کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

تقویت اراده برای لاغری و سلامت بدن

1- تقویت اراده برای لاغری و سلامت بدن

اگر هر کدام از مشکلاتی که ذکر کردیم در ورزش کردن برای شما هم پیش آمده، باید بدانید که این موارد فقط برای شما اتفاق نیفتاده است. طی تحقیقاتی که در ایالات متحده انجام شده است، نشان داده شده که بیش از 60 درصد از بزرگسالان در آمریکا، تحرک مورد نیاز و لازم برای سلامتی بدن را ندارند. همچنین در طی این تحقیق مشخص شده است که 25 درصد از بزرگسالان، تقریبا هیچ تحرکی ندارند که این موضوع می تواند بسیار برای سلامتی افراد مضر باشد. این تحقیقات در کشور آمریکا انجام شده است و اگر واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم، با توجه به نتایج آن می توانیم استدلال کنیم که احتمالا این وضع در کشور ما بسیار بدتر و خطرناک تر است.

10 علت رایج ورزش نکردن

بهانه و یا دلیل شما برای ورزش نکردن چیست؟ در ادامه به 10 مورد از شایع ترین و مهم ترین دلایل برای ورزش نکردن و یا دست کشیدن از ورزش اشاره خواهیم کرد.

1- ورزش کردن برایتان لذت بخش نیست

1- ورزش کردن برایتان لذت بخش نیست
ورزش کردن در فضای باز و مکان های با نشاط می تواند جذاب تر و لذت بخش تر باشد

احتمالا فکر می کنید که اگر از ورزش کردن لذت نمی برید نباید ورزش کنید، یا اصلا به کل نباید به آن فکر کنید. لذت بردن از ورزش برای کسانی که از آن لذت نمی برند اصلا غیر ممکن نیست. یک مثال خوب برای این موضوع این است که ورزش شبیه غذاست. این که بگوییم ورزش نکنیم چون لذت نمی بریم مثل این می ماند که غذا نخوریم چون از ماکارونی خوشمان نمی آید. همانطور که در مورد غذا سلیقه خود و ذائقه خود را در نظر می گیرید، باید در مورد ورزش هم این مسایل را در نظر بگیرید. ورزشی که انتخاب می کنید باید با سبک زندگی و شخصیت شما جور در بیاید. قرار نیست همه به ورزش بدنسازی و یا به ورزش شنا جذب شوند. ممکن است کسی مانند من با پینتبال ارتباط برقرار کند یا شخص دیگری عاشق ورزش های رزمی باشد.

نکته مهم در مورد ورزش کردن این است که برای انجام هر ورزشی باید مدتی به تمرین بپردازید تا برای شما آسان تر و لذت بخش تر شود. نمی شود با یک یا چند روز تمرین در مورد آن ورزش قضاوت کرد. در این میان اگر به فکر تقویت اراده برای لاغری هستید و اگر می خواهید دوباره ورزش را شروع کنید و احتیاج به کمک دارید خواندن مطلب چگونه ورزش را شروع کنیم؟ را به شما پیشنهاد می کنیم.

ورزش کردن در باشگاه های ورزشی
ورزش کردن در باشگاه های ورزشی

اگر به ورزش های تیمی علاقه دارید یا ورزش های انفرادی مد نظر شماست در هر صورت گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. اگر به ورزش کردن در همراهی با افراد دیگر علاقه مند هستید، ورزش کردن در باشگاه های ورزشی را به شما پیشنهاد می کنیم. اگر می خواهید ورزش کنید و در عین حال به بازی های کامپیوتری علاقه زیادی دارید، در حال حاضر وسایل و گجت های زیادی طراحی شده اند که امکان تحرک هنگام انجام بازی های کامپیوتری را فراهم کرده اند. از تلویزیون های مخصوص و گجت های مخصوص بازی های واقعیت مجازی گرفته تا عینک های واقعیت مجازی فوق العاده ای همچون gear VR سامسونگ، همه و همه امکان تحرک در بازی های کامپیوتری را برای شما فراهم کرده اند.

چاشنی ورزش چیست؟

تنوع زیادی از نرم افزارهای تلفن همراه و گجت های هوشمند وجود دارد که می توانید از آن ها در ورزش کردن استفاده کنید
تنوع زیادی از نرم افزارهای تلفن همراه و گجت های هوشمند وجود دارد که می توانید از آن ها در ورزش کردن استفاده کنید

یکی دیگر از راه های ایجاد جذابیت بیشتر در انجام ورزش، ورزش کردن با کلیپ های ورزشی و یا آهنگ های ورزشی مهیج است. می توانید در خانه خود از آن ها استفاده کرده و با وسایل و تجهیزاتی که در دسترس دارید به ورزش بپردازید. اگر قصد دارید در خانه و به این شکل به انجام حرکات ورزشی بپردازید، پیشنهاد می کنیم مطلب راه های ورزش در خانه و جلوی تلویزیون را بخوانید. همچنین می توانید در انجام هر کاری با اضافه کردن حرکات ریتمیک به آن کار به ورزش نیز بپردازید.

اگر مثل ما به استفاده از تکنولوژی اعتقاد و اطمینان دارید و قصد دارید با برنامه و اصولی پیش بروید و اگر می خواهید انگیزه و انرژی خود را برای ادامه ورزش بیشتر کنید، استفاده از اپلیکیشن را پیشنهاد می کنیم. اپلیکیشن های زیادی در زمینه ورزش و سلامتی تولید شده اند که از هر لحاظ می توانند به شما کمک کنند. اگر می خواهید حرفه ای تر عمل کنید می توانید از دستبند ها و ساعت های هوشمند که تحرکات ورزشی شما را زیر نظر می گیرند استفاده کنید. این دستبند ها و ساعت ها با نرم افزارهای تلفن های هوشمند هماهنگ می شوند و اطلاعات زیادی در مورد میزان تحرک، کالری سوزی، میزان و کیفیت خواب و اطلاعات دیگری که با ورزش و سلامتی مرتبط هستند، به تلفن هوشمند شما منتقل می کنند.

2- ورزش را شروع می کنید، اما آن را رها می کنید

2- ورزش را شروع می کنید، اما آن را رها می کنید
ترکیب رژیم غذایی مناسب و ورزش می تواند فوق العاده باشد و تأثیر بسیاری در تناسب اندام داشته باشد

احتمال اینکه ورزش را شروع کنید اما بعد از گذشت مدتی آن را رها کنید بسیار زیاد است. اما دلایلی وجود دارد که باعث می شود از ادامه دادن ورزش به صورت ارادی و یا غیرارادی صرف نظر کنید.

دلیل اول: گاهی می بینیم که فردی که ورزش را شروع می کند در چند روز اول بیش از حد تمرین می کند و به بدن خود فشار زیادی وارد می کند. تمرین پرفشار و فشرده گزینه مناسبی نیست و تنها باعث دلزده شدن از ورزش و رها کردن آن می شود.

دلیل دوم: این که نمی دانید باید از کجا شروع کنید یکی دیگر از مواردی است که موجب ترک ورزش می شود. نمی دانید باید از کدام قسمت از تمرینات و از چه سطحی شروع کنید. نمی دانید باید تابع چه رژیم غذایی باشید و چندین ندانستن و ابهام دیگر که در ذهنتان به وجود می آید. این ها باعث می شود به کل ناامید شده و بیخیال ورزش و لاغری شوید.

ورزش در فضای باز و با همراهی افراد دیگر تاثیر زیادی در ایجاد انگیزه در افراد دارد
ورزش در فضای باز و با همراهی افراد دیگر تاثیر زیادی در ایجاد انگیزه در افراد دارد

دلیل سوم: انواع دستگاه های ورزشی مانند تردمیل (Treadmill) وجود دارند که می توانید با آن ها نیز ورزش کنید، اما پیشنهاد می کنیم از آن ها تنها برای روزهای طوفانی استفاده کنید. ما پیشنهاد نمی کنیم که بروید در اوج شلوغی و آلودگی شهر به انجام حرکات ورزشی بپردازید، اما اینکه هر روز در خانه بر روی تردمیل خود بدوید به نظر خسته کننده می آید. البته که فواید و کاربرد های این دستگاه های ورزشی بر هیچکس پوشیده نیست، اما بهتر است گاهی راهی طبیعت شوید و به تمرینات خود تنوعی بدهید. یکی از دلایل رها کردن ورزش تبدیل شدن آن به روزمرگی است. روزمرگی که بر اثر تکرار یک تمرین خاص و در یک مکان خاص رخ می دهد.

دلیل چهارم: پر واضح است که اگر به تازگی ورزش را شروع کرده اید، درد در عضلات مورد عجیبی نیست. زمانی که به تمرین دادن عضلات می پردازید عضلات شروع به سفت شدن می کنند و این مسئله در هفته های ابتدایی شروع ورزش باعث ایجاد درد در عضلات می شود. بنابراین اگر بعد از چند روز نمی توانستید سرتان را از روی بالشت به سرعت روزهای قبل بلند کنید نگران نشوید، چون اوضاع مرتب است و اتفاق بد یا وحشتناکی برای بدنتان نیافتاده است.

تقویت اراده برای لاغری

در مجموع مهمترین نکته ای که در این مورد باید به آن توجه کنید این است که اگر احساس می کنید از ورزش خسته شده اید و می خواهید آن را کنار بگذارید بهتر است هر چه زودتر تغییراتی در ورزش خود بدهید تا بیشتر از آن لذت ببرید. البته ایده هایی نیز برای شما داریم که پیشنهاد می کنیم آن ها را امتحان کنید:

 • بهتر است با نظارت مربی متخصص تمرین کنید: اگر در زمینه ورزش تخصص ندارید پیشنهاد می کنیم با نظارت مربی ورزش کنید تا انرژی و وقتی که می گذارید ارزشمندتر و اثربخش تر باشد و بتوانید حداکثر استفاده را ببرید.
 • سعی کنید تمرینات متنوع و مختلفی انجام دهید: این کار باعث می شود که از ورزش خسته نشوید و برای شما روند تکراری کلافه کننده ای به وجود نیاید.
 • تغییر دادن میزان تمرینات: اینکه به صورت منظم و با برنامه، قدرت و میزان تمرینات خود را افزایش دهید باعث می شود از حالت سکون خارج شوید و انگیزه تان برای ادامه تمرینات بیشتر شود.

3- نمی خواهید هزینه اضافی برای باشگاه بپردازید

3- نمی خواهید هزینه اضافی برای باشگاه بپردازید
ورزش های کششی در فضای آزاد

لزومی ندارد که حتما بخواهید برای ورزش کردن به باشگاه بروید و هزینه اضافی پرداخت کنید. البته که گزینه خوبی است اما اجباری به این کار نیست. برای مثال دویدن و یا قدم زدن در یک محیط باز مثل یک پارک نیز می توانید گزینه بسیار مناسبی باشد. تنها چیزی که احتیاج دارید یک جفت کتانی مخصوص قدم زدن و دویدن است. یا می توانید از ابزارهای مختلف مانند دمبل ها در خانه و یا هر محل دیگری استفاده کنید. در ضمن بیشتر تمرینات ورزشی نیازی به وسایل مخصوص ندارد و شما می توانید تنها با استفاده از بدن خود بهترین و مفیدترین تمرینات را انجام دهید.

اگر نیاز به اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از ابزارها و وسایل مختلف دارید و یا در مورد رژیم غذایی مورد نظر خود نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید می توانید از منابع معتبری که در اینترنت می شناسید اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنید.

4- تغییری حس نمی کنید

4- تغییری حس نمی کنید

شاید شما هم بعد از تقویت اراده برای لاغری و تلاش بسیار زیاد و تمرین مداوم (البته برای مدت نه چندان طولانی) احساس می کنید که هیچ تغییری در بدنتان رخ نداده است. البته باید این حقیقت را بپذیرید که به این زودی ها تغییر محسوسی رخ نمی دهد. طبق تحقیقات صورت گرفته باید حدود 12 هفته از زمان شروع ورزش بگذرد تا بتوانید تأثیرات عمده آن را در بدنتان مشاهده کنید. بنابراین این مسئله نباید باعث رنجش شما و ترک کردن ورزش شود. در ضمن بهتر است که تمرکز خود روی تاثیرات مختلف ورزش بگذارید و تنها و از جنبه تناسب اندام به آن نگاه نکنید. یکی از مزایای مهم ورزش کردن شادابی و سرحال شدن است.

5- نمی دانید باید چطور ورزش کنید

این مورد یکی از رایج ترین و متداول ترین بهانه ها و شاید متداول ترین دلیل برای ورزش نکردن است. اما این مسئله در واقع چندان مهم نیست. اگر نمی دانید چطور ورزش کنید می توانید از یک مربی کمک بگیرید. همچنین برای تنظیم رژیم غذایی خود می توانید از برنامه های غذایی و رژیمی رایگان که در فضای اینترنت به راحتی پیدا می شوند استفاده کنید.

6- می خواهید ورزش کنید اما باید به کارهای خانه و فرزندانتان نیز برسید

6- می خواهید ورزش کنید اما باید به کارهای خانه و فرزندانتان نیز برسید
ورزش با اعضای خانواده می تواند تاثیرات بسیاری بر ایجاد انرژی و نشاط بیشتر در افراد داشته باشد

پیشنهاد می کنیم از این نکات استفاده کنید تا بتوانید ورزش را نیز در کنار کارهای دیگر در برنامه تان داشته باشید. نمی توانید همه چیز را بیخیال شوید تا بتوانید ورزش کنید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که اگر بتوانید زمانی را برای ورزش برای خود اختصاص دهید، این کار نه تنها باعث سلامتی و تناسب اندام شما خواهد بود، بلکه نشاط و انرژی به شما خواهد داد که از پس تمام کارهای خود به شکلی راحت تر بر می آیید. ضمنا شما با این کار می توانید اهمیت و ارزش ورزش کردن را به فرزندان خود بیاموزید و آن ها را نیز به ورزش کردن توصیه کنید. با استفاده از نکات زیر می توانید زمانی را برای انجام ورزش اختصاص دهید و از کارهای دیگر غافل نشوید.

 • می توانید عضو باشگاه هایی شوید که قسمت مراقبت از فرزندان دارند و یا می توانید کودک خود را برای مدتی به مهد بسپارید تا بتوانید زمانی را برای خود اختصاص دهید.
 • می توانید زمانی که فرزندتان خواب است از کلیپ های ورزشی کمک بگیرید و در منزل به ورزش بپردازید.
 • یک راه فوق العاده جذاب این است که اگر فرزند یا فرزندانتان به قدر کافی بزرگ شده اند و امکان تحرک برای آن ها وجود دارد آن ها را نیز در ورزش خود شرکت بدهید. می توانید وزنه های سبک به آن ها بدهید یا از آن ها بخواهید حرکات شما را بشمارند و یا حتی می توانید آن ها را با خود برای قدم زدن به بیرون ببرید.
 • سعی کنید ورزش هایی انجام دهید که کودکان نیز به آن علاقه داشته باشند تا بتوانید به راحتی با آن ها ورزش کنید. ورزش می تواند برای کودک حکم بازی را داشته باشد تا بهتر به آن عادت کند و حتی در آینده در برنامه خود او نیز قرار بگیرد.

7- انگیزه خود را از دست داده اید یا حس می کنید که دارید انگیزه تان را از دست می دهید

7- انگیزه خود را از دست داده اید یا حس می کنید که دارید انگیزه تان را از دست می دهید
برای حفظ انگیزه برای ورزش و تمرینات می توانید به خودتان جایزه بدهید

اگر از ورزش خسته یا کلافه شده باشید، یا انگیزه خود را از دست داده باشید، ادامه دادن آن تقریبا غیر ممکن است، تا وقتی که به فکر چاره ای برای حل این مشکل باشید. اگر بیخیال باشید و منتظر باشید تا دوباره انگیزه ورزش به شما برگردد به اصطلاح پشت شما باد می خورد و دیگر بازگشت به وضعیت تناسب کار آسانی نیست. بنابراین بهتر است به فکر راه حلی برای حل مشکل انگیزه برای ورزش باشید. انگیزه برای ورزش کردن چیزی است که شما باید هرروز روی آن کار کنید و آن را تقویت کنید. چند ایده برای ایجاد و تقویت انگیزه:

 • اول از همه باید علت اینکه انگیزه خود را از دست داده اید پیدا کنید.
 • اهدافتان را مرور کنید. اهداف کوتاه مدت قابل دستیابی و یک یا چند هدف اصلی برای خود تنظیم کنید و هرروز اهداف کوتاه مدت خود را مرور کنید و بررسی کنید که تا چه حد پیش رفته اید.
 • به خودتان جایزه بدهید. هر بار که به یک هدف می رسید این کار را بکنید. این هدف می تواند از انجام تمرینات تعیین شده برای یک هفته باشد و یا وزنی که باید در مرحله اول به آن می رسیدید. حتی انرژی و نشاط بیشتر می تواند یک هدف باشد. از هر چیزی استفاده کنید. سعی کنید جایزه ای که به خودتان می دهید چیزی باشد که از لذت می برید و به اصطلاح با آن حال می کنید. لزومی ندارد که این جایزه حتما یک کالا باشد. رفتن به استخر، خریدن یک جفت کتانی ورزشی جدید، یک سفر کوتاه، چند ست بازی پینتبال با دوستان صمیمی (موردی که نویسنده با آن حال می کند) هر کدام می توانند جایزه های باحالی باشند.
 • الگو بگیرید. ببینید که ورزشکاران قدیمی تر و یا حتی حرفه ای تر مثل ورزشکاران المپیک چطور انگیزه شان را برای تمرینات زنده نگه می دارند؟ افراد دیگر چطور از ورزش لذت می برند و انگیزه روزهای ابتدایی ورزش را حفظ می کنند؟
 • می توانید اساسی تر کار کنید. تمرکز بر روی سلامتی و خوردن غذاهای مقوی و حتی خوردن غذاهای مورد علاقه می تواند انگیزه را افزایش دهد. این کار حتی اگر باعث کندتر شدن روند کاهش وزن شود، باز هم ارزش انجام دادن دارد.

8- ورزش ممکن است باعث آسیب دیدگی شود

8- ورزش ممکن است باعث آسیب دیدگی شود
آسیب دیدگی ممکن است در ورزش اتفاق بیفتد، اما با رعایت نکات ایمنی می توان از آن جلوگیری کرد

می توانیم بگوییم مسخره ترین بهانه برای ورزش نکردن می تواند این مورد باشد. البته که رعایت نکات ایمنی برای ورزش کردن و مراقبت کردن از سلامت در اولویت است اما اگر قرار باشد از ترس آسیب دیدگی بیخیال ورزش شویم و حتی تلاشی برای رفع این مشکل انجام ندهیم، واقعا می تواند مضحک باشد. این مورد ممکن است برای بعضی افراد وجود داشته باشد اما می توان این نگرانی را در وجود این افراد از بین برد تا بتوانند با آرامش به ورزش و تمرین بپردازند.

 1. کسانی که این مشکل را دارند می توانند برای شروع از ورزش های سبک و ایمن تر استفاده کنند. قدم زدن، دویدن و یا حرکات آهسته کششی و استقامتی می تواند گزینه مناسبی باشد. در ضمن انجام این ورزش ها در ابتدای کار می تواند در مراحل بعد نیز به شما کمک کند و آمادگی شما را برای ورزش های سنگین تر بیشتر کند.
 2. بهتر است تمرینات خود را طوری تنظیم کنید تا در یک محدوده ضربان قلب مشخص قرار داشته باشید. برای انجام این کار می توانید از یک مربی متخصص کمک بگیرید.
 3. اگر خواستید به محدوده ورزش های تقویت عضلات ورود کنید با وزنه های سبک شروع کنید. بهتر است این کار را انجام دهید تا به اصطلاح قلق کار دستتان بیاید. سپس می توانید وزنه ها را افزایش دهید و به تمرین های قدرتی بیشتری بپردازید.
 4. اگر فکر می کنید با ورزش بسیار ممکن است بدن شما فرسوده شود و باعث آسیب دیدگی شود می توانید زمان استراحت را در میان روز های ورزش برای خود بیشتر کنید تا بدن شما بهتر بتواند به ترمیم و بازسازی خود بپردازد.

9- طبق برنامه پیش رفتن سخت است

9- طبق برنامه پیش رفتن سخت است

وقتی برنامه روزانه ورزش خود را می بینید با خودتان می گویید شاید بعضی روزها نتوانم وقتی برای ورزش بگذارم. رفتن به سفر، روز شلوغ کاری یا هر چیز دیگری که باعث شود نتوانید برنامه روزانه ورزش را انجام دهید و پای آن بمانید. اما در این عنوان نکته هایی برای حل این مشکل برای شما آورده ایم:

 • اهداف کوتاه مدت تعیین کنید. برای مثال اگر برنامه شما این باشد که صبح یک ربع زود تر بیدار شوید و 15 دقیقه ورزش کنید بسیار قابل دستیابی تر خواهد بود.
 • از جلوتر برنامه ریزی کنید. طبق تحقیقات اگر از روزهای قبل برنامه های مورد نظر خود را تنظیم کنید احتمال اینکه وقت مورد نظر را برای آن نداشته باشید بسیار کمتر است. بهتر است حتی اگر قصد رفتن به سفر را هم دارید از قبل به برنامه ریزی روزهای خود فکر کنید.
 • ورزش باید اولویت شما باشد. احتمالا شما هم با این دست از آدم ها برخورد کرده اید که تا صبحانه حرفه ای و کاملی نوش جان نکنند از خانه بیرون نمی زنند. برای این افراد صبحانه در اولویت است. اگر بتوانید ورزش را در اولویت خود قرار بدهید برنده میدان هستید و باید به شما تبریک بگوییم. هیچ غیر ممکنی برای کاری که برای شما در ارجحیت است وجود ندارد.
 • تنها برای وزن کم کردن ورزش نکنید. ورزش که فقط برای متناسب بودن بدن نیست. ورزش مزایای زیادی دارد. سلامتی، نشاط و شادابی بیشتر و انرژی مضاعف در طول روز از مزایای دیگر ورزش کردن است. اگر بیخیال فکر کردن به کم کردن وزن شوید و سعی کنید با ورزش ارتباط عمیق تری برقرار کنید مطمئن باشید از انجام برنامه هایتان عقب نمی مانید.

10- سرم شلوغه، وقت ندارم ورزش کنم

10- سرم شلوغه، وقت ندارم ورزش کنم
دمبل ها می توانند در هر جایی استفاده شوند و بسیار کاربردی هستند

این جمله را هر کدام از ما به تعداد موهای سرمان شنیده ایم. برای رو به رو شدن با راه حل کلیشه ای ترین بهانه برای ورزش نکردن آماده باشید. چندین راه حل برای افرادی وجود دارد که آنقدر کار روی سرشان ریخته است که وقت ورزش کردن ندارند.

 • اگر در طول روز نیم ساعت وقت نیز برای ورزش کردن ندارید می توانید این سی دقیقه را به سه قسمت دقیقه ای و یا دو قسمت پانزده دقیقه ای تقسیم کنید و به ورزش بپردازید.
 • همانطور که بهانه های زیادی برای ورزش نکردن وجود دارد، راه های زیادی هم برای ورزش کردن وجود دارد. می توانید هر روز صبح 15 دقیقه زودتر بیدار شوید و قدم بزنید. یا می توانید 15 دقیقه از وقت ناهار خود را به این کار اختصاص دهید. هنگامی که سرکار هستید می توانید به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید و یا می توانید از دمبل های کوچک در خانه و یا سر کار استفاده کنید.
 • بهتر است وقت ورزش خود را برنامه ریزی کنید و بر روی تقویم نیز یادداشت کنید.
 • به یاد داشته باشید که ورزش انرژی بخش است. هرچه انرژی بیشتری داشته باشید وظایف و کارهای روزانه خود را بهتر انجام خواهید داد و موفق تر خواهید بود.

منبع: verywell

 

نویسنده: سید مهدی رئوف

سید مهدی رئوف
مهدی در دانشکده مدیریت خوانده است. او در زمینه تولید محتوا تجربه خوبی دارد. چهار سال تالیف و ترجمه در وبسایت های معتبر در زمینه های وب، سبک زندگی، فناوری، خودرو، مد و زیبایی از تجربیات حرفه ای مهدی در وب هست. علاقه به تولید محتوای باکیفیت برای مخاطب چند سالی است که در وجود او رخنه کرده. از علایق اصلی او می توان به مطالعه مقالات مرتبط با فناوری و استفاده از گجت های هوشمند اشاره کرد. به نظر مهدی پینتبال یک تفریح بی نظیر و یک ورزش فوق العادست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *