بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / آیا کمپانی سامسونگ به دو شرکت مجزا تقسیم می‌شود؟

آیا کمپانی سامسونگ به دو شرکت مجزا تقسیم می‌شود؟

این روزها اخباری مبنی بر بررسی‌های سامسونگ برای تقسیم کارخانه محصولات الکترونیکی‌اش به دو قسمت مجزا به گوش می‌رسد. در صورت به وقوع پیوستن این مسئله، سامسونگ علاوه بر ساده‌سازی ساختار سازمانی پیچیده‌اش، ارزش سهامش را نیز افزایش می‌دهد که این موضوع برای یک کمپانی بسیار اهمیت دارد. بر اساس گزارش صندوق پوشش ریسک که بانام Elliott Management در آمریکا فعالیت می‌کند، به‌احتمال 70% این اتفاق در آیندۀ نزدیک رخ خواهد داد.

این تقسیم‌بندی و برخی موضوعات دیگر، مدت‌ها پیش از جانب گروه Elliot Management پیشنهاد شدند و سامسونگ گفته بود که تا پایان نوامبر به این پیشنهاد‌ها پاسخ خواهد داد. اکنون بزرگ‌ترین سازنده تلفن‌های هوشمند دنیا به‌طور رسمی اعلام کرده است که در حال بررسی امکان تقسیم‌بندی کارخانه‌اش به یک شرکت هولدینگ و یک واحد عملیاتی مجزاست.

سامسونگ

با توجه به اهمیت و پیچیدگی این موضوع، سامسونگ مشاورانی را استخدام کرده تا با راهنمایی آن‌ها بررسی دقیقی در دستیابی به یک ساختار سازمانی بهینه داشته باشد. البته روند این بررسی‌ها به حداقل 6 ماه زمان نیاز دارد و این کمپانی در پایان نتیجه نهایی را اعلام خواهد کرد.

وعده سامسونگ به سهامداران

علاوه بر این، سامسونگ وعده‌هایی نیز به سهامداران خود داد و گفت در صورت تقسیم شدن این کمپانی به دو شرکت مجزا،  امتیازهایی را نیز برای آنان در نظر خواهد گرفت. ازجملۀ این امتیاز‌ها می‌توان به افزایش 30 درصدی سود سهام نسبت به سال 2015 اشاره کرد. همچنین سامسونگ قول داده تا سود سهامداران را از آوریل 2017 پرداخت کند.

حالا باید ۶ ماه منتظر بمانیم و ببینیم که سامسونگ چه تصمیمی خواهد گرفت و چه اتفاقاتی برای آیندۀ این کمپانی بزرگ کره‌ای خواهد افتاد. البته کارشناسان معتقدند تقسیم شدن سامسونگ به دو شرکت مجزا می‌تواند از خیلی جهات به نفع آن باشد.

منبع: androidauthority

نویسنده: مصطفی ولی پور

مصطفی، مقاله‌نویس و مترجم، فارغ التحصیلِ رشتۀ مترجمی زبان انگلیسی است و دنیای موفقیت، فناوری و خودرو سه موردی هستند که محوریت مقاله های تالیف شده توسط او را شکل می دهند. هنر بخش جدایی ناپذیر زندگی مصطفی است و نوازندگی، عکاسی، تصویرسازی، طبیعت گردی و کمپینگ مهم ترین تفریحات او را تشکیل می دهند. او عاشق ورزش است و ورزش هایی از جمله شنا و یوگا همیشه در برنامۀ او جایگاه ثابتی دارند. به نظر مصطفی "خوشحال بودن" بالاترین درجۀ موفقیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *