بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد آقایان / ۳ نسل جدید شلوار جین مردانه؛ ترندهای تازه‌ای که باید بشناسید

۳ نسل جدید شلوار جین مردانه؛ ترندهای تازه‌ای که باید بشناسید

ترندهای شلوار جین مردانه در فصل پاییز چیست؟ اگر می خواهید پاییز و زمستان امسال با مد جهانی پیش بروید، این سه مدل شلوار جین را امتحان کنید.

احتمالاً با من موافقید که از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی که می‌توان در خصوص ظاهر و سر و وضع انجام داد، سرمایه‌گذاری روی خرید شلوار جین است. ممکن است شغلتان این طور ایجاب کند که هر روز یک لباس ثابت بپوشید یا شاید پنج شش دست لباس دارید و به تناوب و به اقتضای شرایط حرفه‌ای آن‌ها را یکی پس از دیگری به تن می‌کنید. با این حال قابل کتمان نیست که بعضی لباس‌ها دلچسب‌ترند و دلمان می‌خواهد از این‌ها بیشتر داشته باشیم. این لباس ها چه رمز و رازی دارند؟ چرا مطلوب‌اند؟ احتمالاً به این دلیل که برازنده، کاربردی و راحت هستند و خاصیتی دارند که در نگاه اول به دل می‌نشینند. شک ندارم که خوش‌سلیقه‌اید و جین‌هایی که به کمد لباستان آویزان کرده‌اید مدل‌های دلچسبی دارند؛ اما شاید بد نباشد که از قدیمی‌ها دل بکنید و مدل های تازه و باب روز را امتحان کنید. در این مقاله قصد داریم سه ترند بحث‌برانگیز و محبوب جینِ فصل موسوم به تِیپِرد دَد، فِید اوت بلو و اوتی گودنس را بررسی کنیم و به‌طورخاص چند مدل  برگزیده را معرفی کنیم. فراموش نکنید که ذات جین به بوم مرغوبی می ماند که از بطن‌ش اثری خلق می‌شود. در دنیای مد ترندها به همین سادگی زاده می‌شوند.

اول از همه این مطلب را بخوانید:‌ راهنمای خرید شلوار جین مردانه

طرح‌ها و الگوها جایگزین هم می‌شوند و ترندها یکی پس از دیگری به بازار می‌آیند و ناگهان کار به جایی می‌رسد که جین تنگ و چسبان، مدل‌های راسته و لوله تفنگی را کنار می‌زند و سرآمد بازار می‌شود. بد نیست بدانید که جین درآغاز صرفاً پارچه‌ای بادوام، راحت و به اصطلاح بشور و بپوش بود که فقط در رخت و لباسِ ملوانان فرانسوی به کار می‌رفت. جین اساساً زین و برگ و پوشاک کارگری بود و اصلاً این قدر عمومیت و محبوبیت نداشت. اما چند دهه قبل کارکرد شلوار جین تغییر کرد و به دنیای مد و فشن راه یافت و مسیری دیگر در پیش گرفت.

این مطلب راهنمای کاملی برای مشاهده و خرید انواع شلوار جین است.

تِیپِرد دَد (Tapered Dad) : سرمه‌ای‌های راحت و مخروطی

باراک اوباما در دورۀ ریاست‌ جمهوری‌اش با الهام از مطبوعات تخصصیِ مد و پوشاک از جین‌های موسوم به دَد استایل استفاده می‌کرد. آن زمان این مدل جین خیلی رایج نبود. درواقع اوباما در انتخاب نوع پوشش حرفه‌ای و هوشمندانه عمل می‌کرد. بعد از گذشت چند سال شلوارهای آبیِ سیری که اوباما از آنها دل نمی‌کند به‌شدت ترندی و باب روز شده‌اند. البته حالا سروشکلِ تیپرد‌- جین‌ها کمی تغییر کرده. اوباما معمولاً بَگی و آزاد می‌پوشید اما تیپردهای این فصل شق‌و‌رق‌تر، آراسته‌تر، کمی تنگ تر و جمع و‌ جورتر هستند. تیپردها جان می‌دهند برای ست شدن با کتانی‌های سفید خصوصاً آن کت‌و‌کلفت‌های دوست داشتنی. حتماً با برند محبوب و باکیفیت زارا آشنا هستید. زارا ردۀ مستقلی را به تیپرد ددهای سرمه‌ای و تیره اختصاص داده که بد نیست نگاهی به آن‌ها بیندازید.

شلوار جین مردانهگاهی اوقات جزئیات سبب تفاوت می‌شوند. تیپرد-جین‌های ردۀ الکساندرمک کویین را ببینید. طراح صرفاً تکه‌های جین را به هم وصل نکرده، بلکه به‌نحوی هنرمندانه از برش‌های دقیق جین برای نمایش جوراب‌های اسپرت و ساقِ شلوار بهره گرفته تا این مدل شلوار متمایز و درخشان باشد.

شلوار جین مردانهاگر لاغراندام هستید و قصد دارید از تیپرد ددها شلوارجین انتخاب کنید و دنبال مدلی می‌گردید که به تنتان زار نزند، بی بروبرگرد سری به ردۀ تیپردهای برند تامی هیلفیگر بزنید و از انواع ضخیم‌تر و کم‌انعطاف تر خرید کنید و اگر لاغر نیستید و ران‌های نسبتاً پُری دارید، تیپردهای نرم و انعطاف پذیرِ برند اچ اند ام را امتحان کنید.

شلوار جین مردانه

فِید اوت بلو(Fade Out Blue) : جینِ آبی یخی

شلوار جین مردانهبیایید برویم سراغ دومین ترند محبوب شلوار جین یعنی فِید اوت بلو Fade Out Blue یا جینِ آبی یخی. فید اوت بلو دومین موج مهم جین‌ است که بر ترندهای این فصل سایه انداخته و به نظر می‌رسد که به یکی از سرشاخه‌های جینِ فصل مبدل شده است. طراحی فید اوت بلو ملهم از شلوا‌رهای اسکیت است؛ الگویی که حسابی روی غلطک افتاده و فراگیر شده است.

چند برند مطرح فرانسوی و ایتالیایی تبلیغات گسترده‌ای را به این ترند اختصاص داده‌اند .قاعدۀ کلی پوشش در این رده ایجاد کنتراست بین تیرگی و روشنیِ رنگ‌ها است.درست‌اش این است که طیف روشن و یخیِ پایین تنه را در تقابل با رنگ های تیرۀ بالاتنه قرار دهید تا بیشترین جلوه‌گری را داشته باشد. مثلاً ترکیب فید اوت بلودر زیرشاخۀ کرِت کات کراپد (اسلیمی و پاچه کوتاه) از برند پاریسیِ اِیمی با یک دست پلیورمشکیِ اسپرت دلبرانه و بی نظیر است.

شلوار جین مردانهاگر دنبال مدل های تنگ‌تری در این رده هستید، آبی یخی‌های برند آکنی استودیوز را ببینید که پاهای باریک‌تری دارند و کوتاهی‌شان هم تا بالای مچ است. کوتاهی پاچه باعث می‌شود که کفش کتانی‌تان به خوبی نمایش داده شود و به چشم بیاید.

شلوار جین مردانهبرند تاپمَن هم این ترند مطرح را ارائه کرده است. فید اوت بلوهای تاپمن در مقایسه با سایر انواعِ این رده کمر بلندتر و تن‌خور بهتری دارند و برای افرادی که پاهای کشیده تری دارند مناسب‌ترند.

شلوار جین مردانهو بلأخره باید از فید اوت بلوهایی که برند ایتالیاییِ برونلو کوچینلی (پادشاه لباس های شیک و نیمه‌رسمی) ارائه کرده یاد کنیم که در بین جین های این ترند خودنمایی می‌کنند.

ترکیب جینِ این رده با یک کت بلیزر آبی و نیم بوتِ بند دار قهوه ای سوخته واقعاً محشر است.  بدون شک جین‌های آبی و رنگ پریدۀ این ترند با برش و طراحیِ تروتمیزشان از شیک‌ترین و مرغوب‌ترین جین‌های موجود در بازار هستند.

اوتی گودنس (Oaty Goodness): رنگ‌های مایل به سفید (کرم، استخوانی و بژ)

شلوار جین مردانهلابد تصور می‌کنید که جین‌های سفید و روشن بیشتر به درد تابستان می‌خورند اما وقتی هوا رو به سرما می‌گذارد، تقابل رنگ‌های سرد و گرم ترکیب‌های چشم‌نوازی ایجاد می‌کنند. هم‌نشینیِ رنگ‌های مایل به سفید با تنالیته‌های پرمایه تر و تیره تر وزن بیشتری به ست‌های پاییزیِ کمد لباستان می‌بخشد.

به جین رنگ روشن علاقه‌مند شدید؟ راهنمای خرید شلوار جین مردانه سفید را بخوانید.

اصلاً حلقۀ مفقوده و بسیار اثرگذار در جین‌های این فصل همین رنگ های روشنِ مایل به سفید مثل کرم، استخوانی و بژ هستند. این رنگ ها جلوۀ سرزنده تر و قبراق‌تری به شما می‌دهند. انگار جان سرما را می‌گیرند و انرژی و حرارت متصاعد می‌کنند. ولی هرگز سرتاپا روشن نپوشید. با رنگ‌های خنثی و مایل به قهوه ای کنتراست ایجاد کنید. مثلاً بروید سراغ جین‌های خاکیِ اوتی گودنس از برند زیبای گپ فلکس مکس.

شلوار جین مردانه

ازطرفی اگر از طرفداران جین سفید هستید در طیف رنگ های کرمی‌تر و رنگ‌پریده تر که تناسب بیشتری با فصل دارند دنبال لباس بگردید ومثلاً اوتی گودنس‌های دل انگیزِ برند گوچی را ببینید.

شلوار جین مردانهاین سه مدل شلوار جین، از محبوب ترین ترندهای اکنون هستند. نظر شما چیست؟ شما برای ست کردن هر یک از این شلوارهای جین، چه رنگ و لباسی را پیشنهاد می دهید؟

این سه مدل شلوار جین، از محبوب ترین ترندهای اکنون هستند. نظر شما چیست؟ شما برای ست کردن هر یک از این شلوارهای جین، چه رنگ و لباسی را پیشنهاد می‌دهید؟

نویسنده: لیلا احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *