مسافرت ارزان
بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / ترفندهای مسافرت برای کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان

ترفندهای مسافرت برای کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان

مسافرت همیشه لذت بخش است. برخی افراد برای ماه های متوالی در سفر به سر می برند. برخی از سفرهای کاری درآمد کسب می کنند. عده ای هم برای صرفه جویی بیشتر، آخر هفته ها یک مسافرت کوچک را در دستور کار دارند.مشکل اینجاست که مسافرت مستلزم صرف زمان و هزینه است. زمانی که می توان با آن اوقات کاری را افزایش داد و در نتیجه درآمد بیشتری کسب کرد. اما راه حل هایی وجود دارد که می توان از هزینه و زمان صرف شده در سفر کاست و از اوقات سپری شده لذت برد. با بامیلو بلاگ همراه باشید.

به دنبال مسافرت ارزان باشید

بسیاری افراد ترجیح می دهند حمل و نقل ارزان قیمت و به جای آن سفر بهتری را تجربه کنند. معمولاً مسافرت های کوتاه و درون استانی نیازی به هواپیما ندارد. اگر وسیله ی نقلیه ی خود را دارید که چه بهتر. در غیر این صورت می توان با اتوبوس سفر کرد. مسافرت های کوتاه مدت با اتوبوس می تواند جذاب و متفاوت باشد.

در مورد سفر هوایی می توان از اپلیکیشن های جستجوی بلیط استفاده کرد. اپلیکیشن هایی وجود دارند که با جستجو میان بلیط های پرواز بهترین و ارزان ترین گزینه ها را در اختیار شما می گذارند. یکی از بهترین اپلیکیشن های بین المللی در این زمینه هوپر (Hooper) است.

اپلیکیشن های مناسب ایرانی و بومی سازی شده نیز در مارکت های ایرانی یافت می شود. کافی است واژه ی «اپلیکیشن جستجوی بلیط» را در گوگل جستجو کنید.

کوکی های خود را پاک کنید

کوکی مرورگر

معمولاً در بیشتر وبسایت ها از کوکی برای جمع آوری داده ها، دسترسی سریع تر به وبسایت و نظایر آن استفاده می شود. در بازدیدهای بعدی از وبسایت مورد نظر، این اطلاعات جمع آوری شده می تواند به صاحب وبسایت جهت خدمت رسانی بهتر به شما کمک کند.

بدون شک در صورتی که به مسافرت هوایی و تورهای مسافرتی علاقه داشته باشید بسیاری اوقات از چند وبسایت خاص دیدن می کنید. همین عامل باعث می شود در بازدیدهای بعدی از این وبسایت اطلاعات شما در دسترس آنها باشد. البته کوکی ها خطری برای اطلاعات شخصی شما ندارند. مشکل اینجاست که برخی از این شرکت ها موقع ورود شما قیمت ها را برای شخص شما افزایش می دهند. تنها به خاطر اینکه قبلاً از وبسایت و بلیط های آنها خرید کرده اید.

این مسأله توسط وبسایت معروف بیزنس اینسایدر (Business Insider) ثابت شده است. البته صحت این ماجرا را در مورد وبسایت های ایرانی نمی توانیم تأیید کنیم. با این وجود احتیاط شرط عقل است. قبل از جستجوی بلیط هواپیما، قطار و تورهای مسافرتی سعی کنید کوکی مرورگر اینترنت خود را پاک کنید. پاک کردن کوکی در هر مرورگر متفاوت است. برای آشنایی با مراحل این کار عبارت «پاک کردن کوکی در مرورگر» را در گوگل جستجو کنید. مسافرت دردسرهای خاص خود را دارد!

کارت اعتباری سفر

بیشتر ما داخل کیف خود یک یا چند کارت اعتباری داریم. کارت اعتباری مزیت های فراوانی دارد. موقع سفر دیگر لازم نیست پول نقد با خود داشته باشیم. مشکل اینجاست که دسترسی نامحدود به پول می تواند دردسر درست کند. این کار در مدیریت هزینه های مسافرت اخلال ایجاد می کند.

برای حل این مشکل می توان از کارت اعتباری سفر استفاده کرد. برخی از بانک ها به مشتریان خود کارت اعتباری سفر اعطا می کنند. این کارت ها برای سفرهای داخلی و خارجی مناسب هستند.

با در دست داشتن کارت اعتباری سفر مزیت هایی نیز کسب خواهید کرد. با استفاده از این کارت ها در مسافرت جوایز و امتیازهای خاصی به شما تعلق می گیرد. در صورتی که گزینه ی مناسبی را انتخاب کنید ممکن است هزینه ی سفر و اقامت بعدی شما رایگان شود. برخی شرکت ها به محض افتتاح حساب و دریافت کارت اعتباری سفر، بلیط رایگان هواپیما به شما هدیه می دهند. بهتر است از این موقعیت ها استفاده کنید.

البته در نظر داشته باشید برخی هتل ها کارت اعتباری قبول نمی کنند و گاهی اوقات به اجبار باید مقداری پول نقد همراه خود حمل کنید.

ساک خود را به موقع تحویل دهید

تحویل ساک در فرودگاه

برای اینکه ساک و وسایل شما توسط هواپیمایی حمل شود معمولاً باید هزینه پرداخت کرد. تحویل بار قبل از پرواز معمولاً هزینه های خاصی به دنبال دارد. از طرفی کشیدن یک ساک، حمل کیف لپ تاپ و نوشیدن قهوه با دست دیگر کار ساده ای نیست.

ظاهراً دو راه حل برای این کار وجود دارد. قبل از پرواز وسایل خود را تحویل داده و هزینه ی آن را پرداخت کنید. به محض رسیدن به مقصد لوازم خود را در محل دلخواه تحویل بگیرید. راه حل دوم این است که همه ی لوازم را در طول مسافرت به دنبال خود بکشید.

اگر خوش شانس باشید راه حل سومی هم وجود دارد. برخی از هواپیمایی ها برای ایجاد فضای بیشتر در محفظه ی بالای صندلی، لوازم و ساک شما را در ورودی فرودگاه به صورت داوطلبانه تحویل می گیرند. البته برخی از آنها برای این کار هزینه دریافت می کنند. از طرفی هزینه ی این کار به اندازه ای نخواهد بود که تحویل بار سفارشی به شما تحمیل می کند. این کار که تحویل داوطلبانه نام دارد معمولاً مقداری زمان از شما می گیرد اما مطمئن باشید ارزش آن را خواهد داشت.

اگر خوش شانس باشید هواپیمایی شما جزو آنهایی است که ساک شما را بدون هزینه تحویل گرفته و موقع رسیدن به مقصد تحویل می دهد. یک معامله ی برد-برد است. از شر بار اضافی راحت می شوید و مسافرت لذت بخشی تجربه می کنید. از طرفی محفظه های هواپیما جای بیشتری برای ساک های کوچک دیگر مسافران خواهد داشت.

بطری آب خالی

بطری آب سفر

حتماً می دانید که سفر تشنگی به دنبال دارد! موقع سفر علاقه به نوشیدن آب افزایش می یابد. از طرفی همه چیز در فرودگاه ها، پایانه های سفر و کلاً جاهایی که با کلمه ی مسافرت ارتباط دارند گران تر است. گاهی اوقات یک بطری آب ساده را باید 3 برابر قیمت خریداری کنید.

البته در نظر داشته باشید که حمل مایعات موقع پرواز ممنوع است. برای این کار کافی است بطری آب مخصوص به خود را در کیف دستی‌تان قرار دهید. به این ترتیب موقع سفر کافی است یک آب سرد کن پیدا کنید. آب سرد کن در بیشتر جاها پیدا می شود.

البته این راهکار یک مزیت دیگر هم خواهد داشت. ممکن است با خود بگویید یک بطری آب معدنی که هزینه ای ندارد. یا اینکه بیشتر آب سردکن ها در کنارشان لیوان یک بار مصرف دارند. در دوره ای که اطراف ما پر از بطری های پلاستیکی است بهتر است ما نیز قدم کوچکی برای نجات طبیعت برداریم. اگر هرکس بطری خود را داشته باشد کلی ظرف پلاستیکی از طبیعت زدوده می شود. مسافرت ارزان و آشتی با طبیعت را به صورت همزمان تجربه کنید.

رزرو هتل های ارزان قیمت

رزرو هتل ارزان قیمت

امروزه فقط برای چیدن ناخن های دست و پا اپلیکیشن یافت نمی شود. تقریباً برای هر فعالیتی که در طول روز انجام می دهید یک اپلیکیشن طراحی شده است. بیشتر ما مسافرت خود را به روزهای تعطیل و مناسبت ها موکول می کنیم. هتل ها نیز از این مسأله خبر ندارند! حتماً افزایش قیمت هتل ها در این مواقع اتفاقی است!

بدون شک با کاهش تعداد اتاق ها و هجوم مسافران اتاق های خالی و با قیمت پایین کاهش می یابد. در این مواقع بهتر است از اپلیکیشن های جستجوی هتل استفاده کنید. اپلیکیشن های ایرانی و بین المللی وجود دارند که بهترین پیشنهادها را از سراسر کشور و جهان در اختیار شما می گذارند. اگر خوش شانس باشید برخی هتل ها قیمت بسیار منطقی برای شما در نظر گرفته اند.

بهتر است بدانید که همه ی افراد از این اپلیکیشن ها باخبر نیستند. کمی خوشبین باشید و توسط آنها هزینه ی مسافرت خود را کاهش دهید.

مانند همه ی اپلیکیشن ها، می توانید بهترین گزینه ی ممکن را در شاهراه اطلاعات گوگل جستجو کنید.

اوقات تعطیل مقصد را بشناسید

اگر در تهران زندگی کنید می دانید که به عنوان مثال در ایام عید نوروز تهران به یک متروکه تبدیل می شود. ترافیک سبک، آب و هوای بهتر و البته قیمت های کمتر مزیت سفر در این مواقع به تهران است.

اگر شما نیز مقصد خود را می دانید و فقط زمان مسافرت برایتان مبهم است کمی در این باره تحقیق کنید. مواقعی که مقصد شما تعداد افراد کمتری را در خود جای داده است معمولاً هزینه ها پایین می آید. البته مطمئن باشید که بیشتر اماکن و مغازه ها موقع سفر باز باشند وگرنه با یک متروکه روبرو خواهید شد.

بهتر است اگر دوست یا آشنایی در آن شهر دارید قبل از مسافرت از او سؤال بپرسید. حال و هوای هر شهر متفاوت از دیگری است. گاهی اوقات ممکن است به دلیل خلوت بودن هزینه ی بسیاری چیزها گران تر از مواقع دیگر باشد. این مسأله بستگی به شهر مورد نظر دارد. این یک اصل کلی است که در این مواقع به دلیل مراجعین کمتر هزینه ها کاهش می یابد. از سوی دیگر ممکن است شما را یک مسافر ساده و بیچاره تشخیص داده و بخواهند دق دلی مشتریان کمتر را روی شما خالی کنند!

ساک خود را ببندید که وقت سفر است

شاید به نظر برسد که مسافرت در وقت و سرمایه ی شما تأثیر منفی می گذارد. مطمئن باشید که در اشتباهید. در صورتی که گاهی اوقات سفر بروید بدون شک در روحیات شما و البته انگیزه ی کاری شما تأثیر مثبت خواهد داشت. مسافرت به تجربیات جدید منجر می شود. گاهی اوقات ممکن است حتی به موقعیت های شغلی بهتر نیز بینجامد.

برای سفر کردن همیشه لازم نیست هزینه ی زیادی صرف کرد. اگر در فصل تابستان سفر می کنید ممکن است بخواهید برای سفرهای نزدیک چادر مسافرتی خود را همراه داشته باشید. همچنین بردن مواد غذایی خام و درست کردن آنها موقع سفرهای چند روزه در هزینه های شما بسیار صرفه جویی می کند. هدف از مسافرت تغییر روحیات، آشنایی با فرهنگ های دیگر و کسب تجربیات جدید است.

وسایل خود را جمع کنید و سفر خود را آغاز کنید. در صورتی که تابحال سفر نرفته اید ابتدای کار اندکی دشوار است. کافی است یک بار مسافرت را تجربه کنید. مطمئن باشید دفعات بعدی هم در کار خواهد بود.

در صورتی که مسافرت زیادی رفته اید و ترفندهای دیگری سراغ دارید که ممکن است به دیگران در این مسیر کمک کند آنها را در بخش نظرات با ما و دوستانتان در میان بگذارید. سفر خوبی را برایتان آرزومندیم.

منبع: thelist

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *