بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / چگونه ترس از سفر را کنار بگذاریم و بدون نگرانی سفر کنیم

چگونه ترس از سفر را کنار بگذاریم و بدون نگرانی سفر کنیم

کنترل هزینه ها و ترس از سفر یکی از مهم ترین دغدغه های هر توریست و مسافری خواهد بود. اما چگونه می‌توان مدیریت هزینه های سفر را در دست گرفت و بر ترس ایجاد شده غلبه کرد؟ در این مطلب از تجربیات یک توریست بین المللی استفاده کنید و با خیال آسوده تر از سفرهای آینده خود لذت ببرید. با بامیلو بلاگ در ادامه همراه باشید.

مانند هر فرد دیگری، من هم هنگامی که قصد خروج از خانه و آغاز سفر را داشتم نگران هزینه های آن بودم. چه اتفاقی می‌افتد، در چه جاهایی هزینه می‌شود، چگونه مدیریت هزینه های سفر را انجام دهم و خیلی از این گونه جملاتی که باعث ترس از سفر می‌شد و ذهنم را درگیر می‌کرد.

در اوایل شروع سفرم در امریکای جنوبی شرایط خوبی نداشتم. پس از مشکلاتی که در سفر آخرم داشتم، به خودم گفتم که من می‌خواهم که سفرهایم را ادامه دهم و اینکه چطور هزینه های زندگی را تامین کنم اصلا برایم اهمیتی نداشت و فقط قصد داشتم به سفر ادامه دهم.

باور کنید یا نه، من فقط با 80 دلار به برزیل سفر کردم. بیشتر افرادی که هر روزه برای من ایمیل ارسال می‌کنند بزرگترین ترس آنها پول هست. مطمئن هستم شما هم یکی از این افراد هستید.

جستجو در اینترنت شما را از سردرگمی خارج نمی‌کند

نگرانی کاملا طبیعی هست. این به علت آن است که شما نمی ‌دانید در آن طرف کره زمین چه چیزی در انتظار شماست. هزینه زندگی در هر کشوری متفاوت است. شما می‌توانید در رابطه با هر سوالی که دارید در اینترنت جستجو کنید اما مشکلی وجود دارد و آن این است که از قبل سردرگمی بیشتری را پیدا می‌کنید. در اینترنت اطلاعات متناقض و نادرست زیادی درباره چیزهای مختلف وجود دارد. بهتر است تصمیم گیری های خود را براساس اطلاعات اینترنت کاملا واگذار نکنید زیرا همه چیز روزانه در حال تغییر است.

هر کشوری هر روزه در حال تغییر است. برای مثال در کشور آرژانتین نرخ ارز هر روز تغییر می‌کند و شما نمی توانید با جستجو در اینترنت درباره قیمت ارز آن کشور به نتیجه درستی برسید.

ترس از سفر را کنار بگذارید، حرکت را آغاز کنید و خود را به چالش بکشید 

پول شیطان است و زندگی ما را کنترل می‌کند. قسمت خنده دار آن است که ما این اجازه را داده‌ایم. قاره امریکای جنوبی اولین و بهترین قاره ای بود که من سفر کردم زیرا در هنگام سفر یادگرفتم که سفر به پول داشتن ربطی ندارد و فقط شور و شوق است که شما را به پیش می‌برد.

من کسانی را می‌شناسم که برای انجام سفر از قبل پول ذخیره کرده اند. یک مرد را در نظر بگیرید که پول هایش را برای سفر سال های سال ذخیره می‌کند ولی هنگامی که به آن مقدار می‌رسد که بتواند شروع به سفر کند، دیگر انرژی انجام سفرها را ندارد یا ترس از سفر مانع حرکت وی می‌شود. برای پول چه اتفاقی می‌افتد؟ برای اجاره، خرید ماشین و غذا مصرف می‌شود و به خواسته اش هم نمی‌رسد.

من به هیچ طریقی نمی‌توانم راه شما در برآورده کردن هزینه عوض کنم ولی سعی خودم را می‌کنم. در این مقاله نکاتی را ذکر میکنیم که متوجه شوید در یک سفر پول مسئله نیست .

اهداف و قربانی کردن چیز ها

قبل از اینکه وارد توضیحات شویم، بهتر است که به این سوال پاسخ دهید : آیا شما واقعا قصد دارید که زندگی راحت خود را به زندگی مسافرتی تغییر دهید؟ اگر جوابتان بله است. چقدر مطمئن هستید؟ بیشتر افرادی که می‌شناسم به من می‌گویند که می‌خواهند مانند من به سفر بروند ولی از چیزهایی می‌ترسند. بیشتری ها می‌ترسند که شغل شان را از دست بدهند. شما باید این را بدانید که هنگامی که شما این کار را انجام می‌دهید، دیگر راه برگشتی وجود ندارد.

چرا می‌خواهی که به سفر به دور دنیا بپردازی؟ هنگامی که یک چشم انداز روشن در ذهنتان دارید، آنجاست که باید چیزهایی را برای رسیدن به آن چشم انداز قربانی کنید. بیشتر تغییرات زندگی در این مرحله اتفاق می‌افتد که بعضی از چیزهای مادی را قربانی هدفتان کنید. هدف شما چیست؟ به کجا می‌خواهید بروید؟ از این تجربه چه چیزی می‌خواهید؟ برنامه بلند مدتتان برای این کار چیست؟ این سوالات شاید بیش از حد غافلگیر کننده باشد اما شما باید در مورد همه این ها فکر کنید.  شما باید 100% نسبت به تصمیمتان مطمئن باشید و در زمان لازم برایش ایستادگی کنید. روش های زیر ممکن است به شما کمک کند:

یک لیست از جزئیات تهیه کنید و در مورد آن واقع بینانه عمل کنید. آیا میخواهید تجربیات جدیدی در زندگیتان کسب کنید؟ میخواهید با مردم با سبک های مختلف زندگی آشنا شوید؟ می‌خواهید نوع جدیدی از زندگی را تجربه کنید؟ می‌خواهید یک زبان دیگر بیاموزید؟ هرچیزی که به نظرتان هدف شروع سفر است را در این لیست بیاورید. خودتان را محدود نکنید. هیچ انتظار درست و نادرستی وجود ندارد و شما باید بدانید که در این راه تضمینی نیست که تمامی جزئیاتی که لیست کرده اید را بتوانید به دست بیاورید. بعضی از آنها ممکن و بعضی غیر ممکن است. به علت اینکه این واقعیت زندگی هست همیشه آن چیزی که ما می‌خواهیم اتفاق نمی افتد.

لیست آن چیز هایی که می‌خواهید بدون آنها زندگی کنید را تهیه کنید. زندگی به سبک عشایری یا همان مسافرتی تنها با قربانی کردن بعضی از چیز ها امکان پذیر است. شیوه زندگی ثابت، دیدن هفتگی خانواده، داشتن حیوان خانگی و … مثال هایی از چیز هایی هست که شما با زندگی مسافرتی از دست خواهید داد.

سفر مهارت های شما افزایش می‌دهد

مدرک من در کالج مربوط به رشته مد است ولی در اینجا من مدیریت شبکه اجتماعی انجام می‌دهم تا بتوانم در جاده ها بمانم. مانند خانواده و دوستانم، خودم هم این سوال را از خودم می‌پرسم که چرا این راه را انتخاب کردم و چرا حرفه مد را که میتوانستم در اروپا به موفقیت برسم ادامه ندادم. این مشکلی است که برای افراد پیش می‌آید، هنگامی که در رشته تحصیلی ای که خوانده اند نتوانند به آنچه می‌خواستند برسند، به خود می‌گویند که وقت خود را برای چنین چیزی هدر داده اند.

این دیدگاه غلط است، من در سفر هایم متصدی مغازه، پذیرش هتل ها، پیشخدمت، آشپز و غیره شده ام تا بتوانم به سفر هایم ادامه دهم و هیچ وقت این احساس را نداشته ام که وقتم را در چنین جا هایی هدر داده ام، زیرا در همین شغل ها تجربه هایی به دست آوردم، همچنین دوستانی خوب پیدا کردم.

اگر شما می‌خواهید یک فریلنسر خانه بدوش باشید، شما هرگز زمانی برای تمرین حرفه ای ندارید (مگر اینکه هنرمند باشید).

بیایید در رابطه با مهارت ها صحبت کنیم: شما واقعا در چه کار خوب هستید؟ آن چیزی که به آن فکر می‌کنید آیا می‌تواند در همه جا قابل استفاده باشد؟

در طول سفر می‌توانید فریلنسر (آزادکار) باشید

ترس از سفر را با شغل فریلنسری از بین ببرید

وقتی در سفر بودم تنها یک شغل آنلاین پیدا کردم و همان را ادامه دادم. فریلنسر یا همان آزاد کار بودن این روزها با گسترش ارتباطات اینترنتی چیز رایجی شده است. منتظر چیزی نباشید.ترس از سفر شما برای پول هست؟ به سراغ یافتن شغلی باشید که بتوانید در سفر نیز آن را انجام دهید و چه چیزی بهتر از مشاغل فریلنسری. در اینترنت جستجو کنید و بیشتر بخوانید.

خود را به زندگی تنهایی عادت دهید

بهتر است در تصمیم گیری از خانواده و دوستانتان مشاوره بگیرید ولی این را در نظر بگیرید که تصمیم نهایی با شماست. اگر شما از جمله افرادی هستید که بودن در کنار خانواده برایتان خیلی مهم است ، بهتر است که پیشنهاد راه دومی را از خانواده و دوستانتان دریافت کنید. هیچ کس نوع زندگی شما را درک نمی کند ولی من درک می‌کنم . از نظر من اگر شما می‌خواهید که یک زندگی مسافرتی را شروع کنید، تنها راه این است که خودتان را باور داشته باشید ترس از سفر را به چند روش می‌توانید از بین ببرید مثلا تنهایی به رستوران ها بروید، نوشیدنی بنوشید، فیلم تماشا کنید. توجه داشته باشید که تمامی این کار ها را باید به تنهایی انجام دهید. این راهی هست که به شما کمک می‌کند. علاوه بر این، شما قرار است که به تنهایی سفر کنید چه راهی بهتر از اینکه از الان آماده این کار شوید؟

بیشتر شدن تعداد دوستان و روابط با سفر

هنگامی که من سفر هایم را شروع کردم، رابطه ام با خانواده در حال مسطحکم تر شدن بود.  از تمامی اهدافم حمایت کردند. با این حال، ارتباطم را با بهترین دوستم قطع کردم زیرا ما شبیه هم فکر نمی‌کردیم. بیشتر دوستانم درک نمی‌کردند که من قصد انجام چه کاری را دارم، حتی اگر دوسال هم به خانه بر نمی‌گشتم. هنگام سفر دوستان بسیار زیادی پیدا کردم و شاید یکی از چیز هایی که باید در سفر قربانی کنید این است که دوستان قدیمی تان را جایگزین دوستانی که در جاده می‌یابید کنید. زندگی بعضی وقت ها تعجب آور است. هرچند این چیزی باشد که دلیل ترس از سفر شما باشد. اما به خودتان همیشه باور داشته باشید.

عجله کن. همه این ها شدنی است فقط باید از خواب بیدار شوید و کاری برای رسیدن به خواسته های خود انجام دهید. ترس از سفر واقعا فقط یک ترس بیشتر نیست، تمامی اتفاقات خوب، هنگامی اتفاق می‌افتد که شما شروع می‌کنید. اما اگر هرجایی ساکن شوید، زندگی شما دوباره به حالت قبل باز می‌گردد. ممکن است حتی شما در حال حاضر ۳۰ میلیون تومان داشته باشید ولی آیا حاضر هستید که آن را فدای خواسته هایتان کنید؟ دوباره می‌گویم، اگر می‌خواهید که یک زندگی مسافرتی داشته باشید پول مسئله نیست، باید شور و شوق و علاقه داشته باشید .

منبع: psimonmyway

نویسنده: علی عسگری

علی تحصیل کرده رشته MBA است و در حال حاضر خواندن و نویسندگی را به عنوان سرگرمی و کار انجام می دهد. سعی می کند در هفته یک کتاب انگلیسی در موضوعات مختلف بخواند. به این موضوع اعتقاد دارد که انسان همان آرزوهایش هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *