بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / عکاسی حرفه ای در آیفون بعدی به لطف بهره‌ مندی از هوش مصنوعی

عکاسی حرفه ای در آیفون بعدی به لطف بهره‌ مندی از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی به ‌کار رفته در سیستم عکاسی نسل بعدی گوشی‌های اپل آیفون به کاربر امکان ثبت تصاویر بهتر و با کیفیت بالاتر به ‌صورت خودکار را می‌دهد.انتخاب حالت‌های صحنه که به کاربران برای گرفتن عکس بهتر کمک می‌کند و به دانش فنی خاصی نیز نیاز ندارد مدت‌ هاست که به ‌عنوان بخشی از امکانات عکاسی موجود در تلفن‌های همراه شناخته می ‌شود؛ اما اکنون اطلاعاتی منتشرشده است که نوعی جدید از برنامه‌های انتخاب خودکار حالت صحنه برای آیفون بعدی ساخته ‌شده است که به بهبود کیفیت عکس‌ها کمک شایانی می‌کند. این نرم ‌افزار بهترین حالت ممکن برای عکس‌ برداری در هر موقعیتی را به شما پیشنهاد می‌کند و درگذشته نیز از همین سیستم هوش مصنوعی برای بهبود عملکرد دوربین درگوشی‌های آیفون استفاده ‌شده بود.

عکاسی

به گزارش Apple Insider کدهای مشخص ‌شده این برنامه متشکل از اطلاعات زیادی است که برای حالت‌های مشخص متعددی ازجمله عکس‌برداری از کودکان ویا حیوانات خانگی، حالت ورزشی، آتش‌بازی و یا عکاسی از طبیعت مانند بارش برف و یا غروب خورشید تعریف‌ شده‌اند. همچنین گفته می‌شود این ابزار از امکان کنونی آیفون‌ها برای برچسب زدن و دسته ‌بندی انواع مختلف عکس‌ها الهام گرفته‌ شده است و تفاوت آن با این امکان موجود در محصولات اپل آن است که این ویژگی جدید کمک می‌کند که عکس در همان مرحله اول به بهترین نحوهٔ ممکن گرفته شود.

عکاسی

به دلیل این که زمان زیادی از نشر این اطلاعات گذشته و البته به تأیید اپل نیز نرسیده است هنوز نمی‌توان به ‌طور حتم زمان بکارگیری دقیقی برای آن در محصولات این شرکت مشخص کرد. با توجه به این‌که در اجلاس‌های جهانی اپل حتی کوچک‌ ترین اشاره‌ای به این امکان و ویژگی جدید دوربین‌های شرکت اپل نشده است احتمال می‌رود که این ویژگی همراه با گوشی بعدی آیفون عرضه شود و البته منظورمان گوشی‌ای نیست که با سیستم‌عامل iOS 11 آغاز به کار می‌کند.

عکاسی

ایده توانایی انتخاب حالت صحنه توسط دوربین تلفن همراه ایده جدید و تازه‌ای نیست. سونی، کنون، آیکون، پاناسونیک، فوجی فیلم و الیمپوس شرکت‌هایی هستند که پیش از اپل از این امکان بانام‌های متفاوتی در محصولات قبلی خود استفاده کرده‌اند. حس‌گرهایی که در ساختار این دوربین گنجانده ‌شده است این قابلیت را به دوربین می ‌دهند که تشخیص دهد آیا صورت فرد در وسط عکس واقع ‌شده است و یا خیر و یا آیا حرکتی درصحنه مورد نظر یافت می‌شود یا این‌که تصویر ثابت است، سپس حالت صحنه مناسب را به ‌طور خودکار برای شما انتخاب می‌کند.

عکاسی

اگر به ‌طور حتم این امکان در آیفون جدید موجود باشد باعث تقویت دوربین کنونی این تلفن در زمینهٔ انتخاب حالت‌های مختلف تصاویر می‌شود زیرا در حال حاضر دوربین آیفون این امکان را ندارد و برای جبران این کمبود کاربران مجبور به استفاده از یک نرم‌افزار ویرایشگر هستند.

عکاسی

علاقه‌ مندان به محصولات اپل و به‌خصوص تلفن‌های هوشمند آیفون یک شایعه دیگر به شنیده‌هایشان و یک علامت سؤال دیگر به سؤالات در ذهنشان افزوده شد. باید دید که اپل چه زمانی به این بازار داغ شایعات پایان می‌دهد و در جهت رفع کدام‌ یک از نیازهای مشتریان خود گام برمی‌دارد.

منبع: digital trends

 

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *