تاریخچه لوریال
بامیلو بلاگ / سبک زندگی / بیوگرافی / تاریخچۀ لورال : اخلاق مداری، تعهد، ابداع و مسئولیت های اجتماعی

تاریخچۀ لورال : اخلاق مداری، تعهد، ابداع و مسئولیت های اجتماعی

لورال (با تلفظ لوریال-L’Oréal) با نام های متفاوتی در کشور ما شناخته می شود. اورال، اورآل، لورال و لورئال برخی از نام های این برند قدرتمند فرانسوی است. لورال یک شرکت آرایشی و بهداشتی است که در شهر پاریس فرانسه واقع شده است. لوازم آرایشی همچون رنگ مو، مراقبت از پوست، ضدآفتاب، آرایش صورت، شامپو و محصولات مراقبت از مو جزو تولیدات این شرکت بشمار می روند.لورال در زمینه ی ساخت عطر نیز فعالیت دارد. این شرکت فرانسوی پیشینه و اعتبار خود را مرهون قدمت 100 ساله است. با بامیلو بلاگ همراه باشید.

لورال و قدمتی به استحکام 100 سال

لورال (L’Oréal) بیشترین تولید لوازم آرایشی جهان را به خود اختصاص داده است. این شرکت همچنین بیشترین میزان گوهی ثبت اختراع در زمینه ی نانوتکنولوژی را در ایالات متحده دارد. لورال در بخش امراض پوست، مهندسی بافت و داروسازی نیز فعالیت دارد.

پایه های این شرکت در سال 1909 بنا نهاده شد. شیمی دان جوان فرانسوی اوژن شولر (Eugène Schueller) در این سال کار خود را با تولید چند نمونه رنگ مو شروع کرد. کارگاه کوچک شولر اکنون به یک شرکت چندملیتی بزرگ تبدیل شده است که در سال 2013 دارایی آن بیش از 28 میلیارد یورو بوده است. در حال حاضر لورال بیش از 500 علامت تجاری متفاوت و هزاران محصول آرایشی، بهداشتی و عطر را به سراسر جهان ارسال می کند.

در سال 2012 مالکیت سهام لورال با نسبت 30.5 درصد خانواده بتانکور (Bettencourt family)، 29.3 درصد شرکت نستله (Nestlé)، 24.5 درصد سرمایه گذاران نهادی بین المللی، 8.3 درصد سرمایه گذاران نهادی فرانسه، 5 درصد سهامداران مختلف، 1.7 درصد سهام خزانه و 0.7 درصد کارمندان اعلام شد.

گسترش عرصه تجارت

لوازم آرایشی لوریال

لورال 6 مؤسسه تحقیقاتی در فرانسه، آمریکا، ژاپن، چین و هند دارد. یک مؤسسه ی دیگر نیز در ایالت نیوجرسی در دست ساخت است. این شرکت جدای از لوازم آرایشی، عطر و دارویی در زمینه ی ساخت فیلم نیز فعالیت می کند. بخشی از سهام شرکت تولید فیلم پاراویژن (Paravision) متعلق به لوریال است.

لورال در تاریخ 17 مارس 2006 شرکت لوازم آرایشی بادی شاپ (Body Shop) را به ارزش 562 میلیون پوند خریداری کرد. لورال اکنون در صنعت داروسازی آرایشی رده ی سوم جهان و اول اروپا را به خود اختصاص داده است.

همکاری مشترک در لابراتوار Innéov SNC با شرکت نستله نیز جزو فعالیت های شرکت بشمار می رود.

منش کاری و اجتماعی

لورال از سال 2013 به بعد برای جلوگیری از پیامدهای ناخوشایند، محصولات خود را بر روی حیوانات آزمایش نکرده است. این شرکت پوست بازسازی شده انسان با عنوان «اپی‌سکین» (Episkin) را تولید و استفاده می کند. همکاری آنها با شرکت اورگانووو (Organovo) فعال در زمینه ی چاپ سه بعدی بافت های زیستی به ساخت این پوست منجر شده است. نتیجه ی این اقدام  جدای از حفظ حیوانات از خطرات احتمالی به نتیجه ی دقیق تر آزمایش ها نیز منجر می شود. پوست بازسازی شده بسیار به پوست انسان نزدیک است.

لورال در زمینه ی مسئولیت های اجتماعی همیشه صاحب قدم بوده و فعالیت های زیادی در این زمینه انجام می دهد. جایزه ی لورال -یونسکو (L’Oreal-UNESCO) در زمینه ی علوم به بانوان اهدا می شود. تمرکز این جایزه بر تشخیص زنان محقق و سهم آنها در پیشرفت علم است. به افراد برنده 100 هزار دلار آمریکا اعطا می شود.

پروژه خیریه «ظاهر خوب…احساس بهتر» (Look Good… Feel better) حدود 16 سال پیش با ابتکار لورال برای مبارزه ی زنان علیه سرطان برپا شد.

این شرکت در سال 2012 نیز جهت اجرای تعهدهای اجتماعی خود، 37.1 درصد انتشار دی اکسید کربن، 24 درصد مصرف آب و 22 درصد ضایعات حمل و نقل را کاهش داد.

شعار و تحقق یک رؤیا

شعار کنونی شرکت «چون شما لایق آن هستید» است. این شعار توانسته تأثیر فراوانی بر میزان فروش شرکت داشته باشد. تأکید این شعار بر ارزش و حق تقدم مشتری است. مشتری است که انتخاب می کند لایق چه محصولی است. این شرکت با زیرکی هرچه تمام تر به جای اشاره به خصوصیات محصول به خصوصیات مشتریان محصول اشاره کرده است.

شعار لورال از «چون من لایق آن هستم» به «چون شما لایق آن هستید» و سپس به «چون ما لایق آن هستیم» در نوسان بوده است. این استراتژی مفهوم اشخاص و مشتریان شرکت را بیش از پیش با اهمیت جلوه داده است. جدای از بازاریابی و فروش بهتر بر مشتریان دائمی آن نیز تأثیر بسزایی گذاشته است.

لورال می خواهد برای همیشه در بالاترین سطح این صنعت قرار داشته باشد. ترکیبی از ساخت لوازم آرایشی، تبلیغات مؤثر، ابداعات جدید و مسئولیت های اجتماعی لورال را به یکی از بهترین ها در جهان تبدیل کرده است.

بیش از 100 سال است که شرکت در حال پیشرفت است. بیشتر خانمها حدأقل یک بار از محصولات آن استفاده کرده اند. نمی توان منکر کیفیت فوق العاده ی این غول دنیای لوازم آرایشی و عطر شد. در نهایت شاید بتوان گفت چند خصوصیت بسیار به دوام 100 ساله ی این شرکت منجر شده است:

  • تداوم در ارائه ی محصولات جدید و ابداع پی در پی در آزمایشگاه های شرکت
  • تعهد، اخلاق مداری و پایبندی به اصول حرفه ای در ادای مسئولیت های اجتماعی
  • کیفیت بسیار بالا و رقابت نفس گیر با سایر شرکت های فعال

اگر شما هم از محصولات این شرکت استفاده کرده اید تجربیات خود را از کیفیت آنها در بخش نظرات عنوان کنید.

منبع: successstory

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *