بامیلو بلاگ / سبک زندگی / بیوگرافی / تاریخچه اپل : همه چیز درباره اپل
تاریخچه اپل : همه چیز درباره اپل

تاریخچه اپل : همه چیز درباره اپل

بدون شک اپل یکی از تأثیرگذارترین شرکت های عرصه ی تکنولوژی در چند سال اخیر بوده است. تاریخچه اپل به خوبی نشان می دهد که یک شرکت تا چه حد می تواند موفق عمل کند و در بسیاری جهات پیشتاز باشد. اکنون اپل با ارزش ترین علامت تجاری جهان است.

تاریخچه اپل (بخش اول): راز نام گذاری اپل

تاریخچه اپل (بخش اول): راز نام گذاری اپل

همه چیز از یک گاراژ کوچک، ۳ دوست صمیمی و عشق به دنیای تکنولوژی شروع شد. شاید بیشتر افراد در خصوص استیو جابز (Steve Jobs) و استیو وازنیاک (Steve Wozniak) شنیده باشند. اما یک فرد دیگر به نام رونالد وین (Ronald Wayne) نیز در تاریخچه اپل وجود دارد. جابز، رونالد وین را قانع کرد که ۱۰ درصد از سهام شرکت را خریداری کند. با این وجود وین تنها ۱۲ روز پس از تأسیس شرکت، سهام خود را به ارزش ۵۰۰ دلار در آن زمان فروخت. سهامی که امروز حدود ۷۲ میلیارد دلار برآورد می شود.
تاریخچه اپل (بخش اول) – بامیلو بلاگ

تاریخچه اپل (بخش دوم): تحول رایانه های اپل

تاریخچه اپل (بخش دوم): تحول رایانه های اپل

موفقیت نسخه ی اول رایانه ی اپل، جابز و وازنیاک را بر آن داشت که نسل جدید این محصول را با طراحی بهتر و البته این بار با کیبورد و نمایشگر در دستور کار قرار دهند و تاریخچه شرکت اپل را این بار پر رنگ تر بنویسند. اپل II در آرویل سال ۱۹۷۷ در کنفرانس سالانه ی کامپیوتر West Coast Computer Faire در سان فرانسیسکو (San Francisco) معرفی شد. کنفرانسی که رقبای سرسختی همچون کمودور با رایانه ی کمودور پی‌ای‌تی (Commodore PET) در آن حضور داشتند.
تاریخچه اپل (بخش دوم) – بامیلو بلاگ

تاریخچه اپل (بخش سوم): دوران پس از جابز

تاریخچه اپل (بخش سوم): دوران پس از جابز

 

کسی منکر این نیست که مکینتاش یک شاهکار به حساب می آمد. قیمت بسیار مناسب برای آن زمان و رابط کاربری گرافیکی جذاب آن، بیشتر افراد را تحت تأثیر قرار داد. جابز یک زمان ۱ دقیقه ای برای تبلیغات در مسابقات فوتبال آمریکایی سوپر بول (Super Bowl) رزرو کرد. تبلیغاتی که در مسابقات بسیار محبوب سوپر بول پخش می شود معمولاً جذاب و بخصوص هستند. تبلیغ ۱۹۸۴ اپل فراتر از جذاب بود و در تاریخچه اپل جاودانه شد.
تاریخچه اپل (بخش سوم) – بامیلو بلاگ

تاریخچه اپل (بخش چهارم): رقابت جاودانه با مایکروسافت

تاریخچه اپل (بخش چهارم): رقابت جاودانه با مایکروسافت

پس از خروج جابز و گسی اوضاع مساعد پیش نمی رفت و تاریخچه شرکت اپل در خطر زوال بود. جدای از این، IBM با ورود به بازار نشر رومیزی بخش عمده ی این بازار را در اواسط دهه ی ۱۹۸۰ در تسخیر خود داشت.
تاریخچه اپل (بخش چهارم) – بامیلو بلاگ

 

نویسنده: سپندار معینی

سپندار فعالیتش در زمینه مد و لباس را از سال 1388 شروع کرد. هدف همکار آرام و خون گرم ما، انتقال دانش و آشناسازی تمامی علاقه مندان، با مد روز و سبک چهار پایتخت بزرگ مد جهان است. در کنار مباحث کاهش وزن و سبک زندگی سالم، سپندار به فراگیری زبان های مختلف، ترجمه همزمان، داستان نویسی، سریال و فیلم، بازی های رایانه ای، آشپزی ( به قول خودش در حد فست فود بلده!) و پیاده روی علاقه دارد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *