بامیلو بلاگ / سبک زندگی / بیوگرافی / تاریخچه آلدو گروپ و ۵ نکته جذاب در خصوص این برند با کیفیت
بیوگرافی آلدو گروپ

تاریخچه آلدو گروپ و ۵ نکته جذاب در خصوص این برند با کیفیت

در این مطلب نگاه کوتاهی خواهیم انداخت به بیوگرافی آلدو گروپ (Aldo Group) که مقر اصلی آن در مونترآل (Montreal) کانادا واقع شده است. آلدو به خاطر کفش های بسیار با کیفیت خود معروف است. آلدو گروپ اکنون حدود 2 هزار فروشگاه در سراسر جهان دارد و ارزش تقریبی این برند حدود 2 میلیارد دلار برآورد می شود. میزان رشد این شرکت به حدی زیاد است که بیشتر رقبای خود را به دلهره انداخته است. در ادامه، 5 نکته جذاب در خصوص برند آلدو را با همدیگر مرور خواهیم کرد. در مطلب تاریخچه آلدو گروپ با بامیلو بلاگ همراه باشید.

تاریخچه آلدو گروپ

تاریخچه آلدو گروپ و 5 نکته جذاب در خصوص این برند با کیفیت

محصولات آلدو با بیشتر رقبا متفاوت بوده و سبک طراحی آن منحصر به فرد است. بنیان گذار این شرکت بن سعدون (Aldo Bensadoun)، با ملیت نیجریه ای و کانادایی، هم اکنون حدود 79 سال سن دارد. وی آلدو گروپ را 46 سال پیش و در سال 1972 میلادی به عنوان یک سازنده کفش پایه گذاری کرد.

بن سعدون اکنون در مدیریت شرکت نقش اساسی ندارد و کارها را به فرزند خود دیوید بن سعدون (David Bensadoun) در سمت مدیر عامل سپرده است. البته آلدو هنوز هم در برخی کارهای شرکت و طراحی های آن اعمال نظر می کند.

گستردگی شرکت آلدو

تاریخچه آلدو گروپ و 5 نکته جذاب در خصوص این برند

آلدو گروپ هم اکنون در بیش از 95 کشور دنیا فروشگاه دارد. نورمن جاسکولکا (Norman Jaskolka) رئیس هیئت مدیره آلدو گروپ از سال 2001 در این سمت قرار دارد و نیرو محرکه ی شرکت را به شدت قدرت بخشیده است.

به گفته ی آقای جاسکولکا قدرت این شرکت بیشتر در خاورمیانه، آمریکای لاتین و بخش هایی از اروپا است؛ با این وجود بال های آلدو هر روز گسترده تر می شود.

آلدو در حال ایجاد فروشگاه های خرده فروشی در کشورهای دیگری همچون برزیل و ژاپن است تا احاطه ی خود را در زمینه سوددهی مستقیم بر بازار جهانی افزایش دهد.

علاقه به دنیای تکنولوژی

این شرکت بسیار زود به دنیای تجارت الکترونیک وارد شد و اکنون تجربه ی خود را به فروشگاه های خرده فروشی آلدو منتقل کرده است. این شرکت در پاییز سال 2015 رابط کاربری هوشمند خود را به برخی فروشگاه های خود در آمریکا و کانادا اضافه کرد و اکنون بیشتر شعبه های آلدو از این تکنولوژی بهره مند هستند.

دیوید بن سعدون در این خصوص می گوید:

بخش عمده ی این تکنولوژی به بانوان کمک می کند تا کفش مناسب خود را به سادگی انتخاب کنند.

فرهنگ سازمانی شرکت

بیوگرافی آلدو گروپ

مقر اصلی شرکت در حومه مونترآل قرار دارد. دیوارهای این فضا توسط بیش از 250 قطعه ی هنری متفاوت پوشیده شده است. به گفته ی آلدو بن سعدون شرکتی با این رویکرد بدون شک جنبه ی هنری طراحی و ساخت محصولات خود را نیز در اولویت قرار می دهد.

آقای بن سعدون در وسط مقر اصلی آلدو نیز درختی زیتون به نشانه ی قدردانی از صلح و همچنین ارج نهادن به خانواده ی مدیترانه ای خود کاشته است. وی در این خصوص می گوید:

شما باید منشأ خود را به یاد داشته باشید و هیچ گاه فراموش نکنید که از کجا آمده اید.

منبع: footwearnews

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *