تأثیر آلودگی‌ هوا بر پوست

با وجود بحث‌های فراوان درباره‌ی گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی، تصمیم گرفته‌ایم به تاثیر آلودگی‌ هوا بر پوست بپردازیم. واقعیت و اهمیت تغییرات آب‌وهوایی چه باور داشته باشید چه نداشته باشید، مهم است آگاه باشید که سموم موجود در هوا چه بلایی می‌تواند بر سر سلامت پوست‌ تان بیاورد، خصوصا اگر بخواهید چروک‌ها، لکه‌ها، و حلقه‌های سیاه زیر چشم‌هایتان را کاهش بدهید. سخت بتوان باور کرد که آلودگی می‌تواند چنان اثر بزرگی روی سلامت پوست‌ تان بگذارد، اما با مطالعات اخیر منتشرشده معلوم شده است که برخی مشکلات پوستی‌تان به خاطر سموم موجود در هواست. بااین‌همه، با استفاده از محصولات مناسب برای مراقبت‌های پوستی می‌توانید از پوست‌تان به شیوه‌ای سالم مراقبت کنید. با روش های مقابله با تاثیر آلودگی‌ هوا بر پوست با بامیلو بلاگ همراه باشید.

شیوه‌هایی که آلودگی هوا پوست‌تان را نابود می‌کند

تاثیر آلودگی‌ هوا بر پوست

دشوار بتوان باور کرد که آلودگی دارد به پوست‌تان آسیب می‌زند. آلودگی همچون دخانیات و قرارگرفتن در معرض خورشید در تباهی پوست‌تان دخیل است. سمومی در هوا وجود دارند که به سلامت پوست‌ لطمه می‌زنند. این سموم می‌توانند باعث امراضی همچون اگزما، آکنه، و حساسیت‌های پوستی نیز بشوند زیرا لایه‌های از کثافت و دوده منافذ پوست‌تان را می‌بندند. آلودگی هموا همچنین قادر است ظاهری بی‌حس‌وحال به پوست‌تان بدهد.

این مطالب را نیز بخوانید:

برترین برندهای بین المللی زیبایی و سلامت: ژیلت

۶ ماسک صورت برای شفاف شدن پوست

خانم ها بخوانند: ۹ راز زیبایی زنان ایتالیایی

آیا تغییر رنگ مو شخصیت شما را هم تغییر می دهد؟

درمی‌یابید که پوست‌تان عوض آنکه درخششی روح‌بخش داشته باشد کاملا بی‌حس‌وحال، عاری از زندگی، و نه‌چندان تمیز به نظر می‌رسد. حتی اگر صورت‌تان را صبح یا عصر برای پاک کردن آرایش‌ بشورید، همچنان می‌توانید روی پوست‌تان متوجه وجود ماده‌ای چرب و کثیف شوید که به خاطر محیطی آکنده از دودوغبار است.

تاثیر آلودگی‌ هوا بر پوست

فارغ از اینکه کجا زندگی می‌کنید، مهم است که از پوست‌تان در برابر آلودگی موجود در هوا محافظت کنید. گرچه شاید آن ذرات کثیف ریز شناور در پیرامون را نبینید اما بخارات مسموم همچنان می‌توانند به خاطر اتم‌هایی با الکترون‌های آزاد بر پوست‌تان اثر بگذارند. این اتم‌ها وقتی تولید می‌شوند که اکسیژن موجود در پوست‌تان به مولکول‌هایی بیگانه پاسخ می‌دهند که به همان ذرات معلق در هوا تعلق دارند. این اتم‌ها یک مسأله‌ی مهم هستند زیرا می‌توانند رشته‌ای از واکنش‌های زنجیره‌ای منفی را در دی‌ان‌ای شما به راه بیاندازند. اساسا، علاوه بر لطمات پوستی ناشی از آلودگی هوا، باید عواملی را در نظر داشته باشید که می‌توانند به سرطان، مرض قلبی، و دیابت منجر شوند. سلامت پوست در زیبایی شما بسیار تاثیرگذار است.

مقابله با تاثیر آلودگی‌ هوا بر پوستتاثیر آلودگی‌ هوا بر پوست

قبل از آنکه کم‌کم نگران بیرون‌رفتن از خانه و استنشاق هوا بشوید، دوست داریم چند شیوه برای محافظت پوست‌تان در برابر لطمات ناشی از آلودگی هوا مطرح کنیم. با خرید محصولاتی که برخی مشکلات روی پوست‌تان را تمیز می‌کنند، درمی‌یابید که پوست‌تان سالم‌تر می‌شود و بهتر به نظر می‌رسد. می‌توانید صورت‌تان را صبح‌ها با محصولاتی بشورید که روشنایی‌تان را افزایش دهد. می‌توانید همچنین شب‌ها صورت‌تان را بشورید تا اثرات آلودگی‌های مضر برای پوست‌تان همچون کثیفی، آرایش، و عرق را پاک کنید. این محصولات را می‌توان صبح‌ها یا شب‌ها استفاده کرد و سلامت پوست تات را تضمین کنید.

تاثیر آلودگی‌ هوا بر پوستبه‌علاوه، می‌توانید بدن‌تان را هم با ضداکسیدان‌ها بشورید. ضداکسیدان‌ها برای استفاده‌ی لازم از الکترون‌ها درست شده‌اند یا برای خنثی‌سازی مؤثر هر اتم با الکترون‌های آزاد و دیگر اثرات مضری که ممکن است روی پوست‌تان قرار گرفته باشند. برای مراقبت از خودتان می‌توانید یک حایل روی پوست‌تان درست کنید و مثل کرم پوست برای جلوگیری از آفتاب‌زدگی از خودتان مراقبت کنید. مراقبت از پوست‌تان یک مبارزه‌ی هرروزه است، اما وقتی محصولاتی در اختیار داشته باشید که کیفیت بسیار عالی برای محافظت از پوست دارند، آن‌وقت یک پوست سالم و درخشان خواهید داشت و از سلامت پوست تان مطمئن خواهید شد. امیدواریم توانسته باشیم تاثیر آلودگی‌ هوا بر پوست شما را کم کنیم.

نویسنده: نیما پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *