بوت ساق بلند زنانه اوج زیبایی و ظرافت ظاهر شیک یک زن
بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد بانوان / با بوت ساق بلند زنانه چه بپوشیم؟

با بوت ساق بلند زنانه چه بپوشیم؟

روزمره، مجلسی، پاشنه کوتاه یا بلند، فرقی نمی کند بوت ساق بلند زنانه یکی از انعطاف پذیرترین کفش ها با هر نوع استایلی است. باید در کمد لباستان همیشه یک جفت بوت ساق بلند داشته باشید؛ اما در هر صورت مهم ترین نکته آن است که باید بدانید با این نوع کفش چه چیزهایی ببپوشید.

بوت ساق بلند زنانه، انتخاب بانوان شیک پوش

بوت ساق بلند، انتخاب بانوان شیک پوش
بوت ساق بلند

منظور ما از بوت ساق بلند بوت هایی است که ساق آن ها تا سطح زانو است، اما بسیاری از نکاتی که در ادامه می آید می توانند برای سبک های دیگر بوت، یعنی آن هایی که چند سانتی متر پایین تر یا بالاتر از زانو قرار می گیرند هم کاربرد داشته باشند.

لازم به ذکر است، در حالی که انواع مختلف بوت با لباس هایی که در لیست زیر می آید هماهنگی دارند، اما سبک های ساده و کلاسیک بوت انعطاف پذیرترین نوع بوت در هماهنگی با انواع لباس ها هستند. بوت هایی که سبک کفش های وِسترن و کابوی ها را دارند شاید با شلوار جین جذب که انتخاب کرده اید هماهنگی دارند. اما یک بوت ساق بلند ساده مشکی علاوه بر اینکه با این شلوار جین جذب هماهنگی دارد، با تمام لباس های دیگری هم که در کمد لباسیتان وجود دارد هماهنگ است.

1- دامن بلند با بوت ساق بلند زنانه

دامن بلند با بوت ساق بلند
«دامن بلند» برای دختران قد بلندتر

یک دامن ماکسی یا هر دامن بلند دیگری که بالای بوت شما را بپوشاند یکی از زیباترین لباس هایی است که که می توانید با بوت ساق بلند خود بپوشید. هرچند اکثر خانم ها بر این تصور هستند که دامن های کلوش و پرچین با بوت ساق بلند هماهنگی خوبی دارد اما علاوه بر آن، دامن های جذب و راسته هم می توانند با بوت ساق بلند ظاهری فوق العاده برایتان ایجاد کنند.

راهنمای خرید نیم بوت زنانه (جامع) : زیبایی را با پاییز و بهار قسمت کنیم

پوشیدن این ترکیب زیبا را بیشتر به دختران قد بلندتر توصیه می کنیم. چرا که دامن های بلند تا زیر زانو، دخترانی که پاهای به نسبت کوتاه تری دارند را کوتاه قد تر نشان می دهند.

برای این نوع استایل، می توانید از بوت های متنوع با پاشنه هایی به هر اندازه و به هر شکلی استفاده کنید، اما برای خانم هایی که نمی توانند کفش پاشنه دار بپوشند (یا می خواهند استایلی روزمره داشته باشند)، بوت های بدون پاشنه واقعا انتخابی عالی هستند چرا که این لباس ها حتی با بوت های بدون پاشنه هم بسیار شیک و فوق العاده را به وجود می آورند.

2- دامن کوتاه، بوت ساق بلند زنانه

دامن کوتاه، بوت ساق بلند
«دامن کوتاه» را حتماً در مهمانی ها امتحان کنین

یکی از راه های مورد علاقه من برای پوشیدن بوت ساق بلند، پوشیدن آن ها با دامن های کوتاه است، چه این  دامن ها خیلی کوتاه باشند، چه دامن هایی که تا سر زانو می رسند.

این ترکیب زیبا هم برای دختران قد

برای افزودن کمی انرژی و گرما به این استایل بهتر است از جوراب های طرحدار، جوراب های زنانه بلند و یا جوراب شلواری تیره رنگ استفاده کنید. اما اگر مشکلی با سرما ندارید می توانید این دامن ها را با بوت ساق بلند بدون جوراب و جوراب شلواری هم بپوشید.

3- شلوار جین جذب و بوت ساق بلند زنانه

شلوار جین جذب و بوت ساق بلند
سبکی زیبا و شیک برای استفاده روزمره

شلوارهای جین جذب تنها شلوارهایی هستند که  می توان آن ها را درون بوت قرار داد، اما اگر شما عاشق شلوارهای جین راسته هستید باید قبول کنید که قرار دادن این شلوار ها در بوت ساق بلند کار بسیار سختی است و کمتر ممکن است نتیجه دلخواه را برای شما داشته باشد.

این موضوع درمورد  دیگر شلوارهایی هم که درون بوت قرار نمی گیرند صادق است. پس بهترین شلوار برای پوشیدن با بوت ساق بلند شلوارهای جینِ جذب است.

4- پیراهن، یک گزینه متفاوت

پیراهن، یک گزینه متفاوت

پوشیدن بوت ها با دامن ها امری معمول است، اما به دلایلی بسیاری از خانم ها از پوشیدن بوت ساق بلند به همراه پیراهن سر باز می زنند؛ اما بهتر است این ترکیب را امتحان کنید زیرا ظاهری فوق العاده شیک و متفاوت به شما می دهد. البته که درباره پیراهن های پف دار و پر از تزئینات صحبت نمی کنم بلکه منظورم پیراهن های کاملا رسمی و معمولی است که به طور روزمره مورد استفاده قرا می دهید.

دوباره لازم است بگویم که این استایل با بوت های بلند، رسمی و ساده بهترین هماهنگی را دارد و لازم نیست بوت شما حتماً بسیار شیک و یا خیلی پر زرق و برق باشد.

راهنمای خرید «بوت های زنانه» : عروس تمام لحظات سرد سال

5- با ژاکت کوتاه و کت بلند

5-با-ژاکت-کوتاه-و-کت-بلندترکیبی از ژاکت های کوتاه و بوت های بلند به همراه کتی که هردوی آنها را بپوشاند بسیار چشم نواز خواهد بود. این سبک در عین زیبایی و سادگی در طول زمستان و اوایل بهار نیز پوششی گرم و راحت به نظر می رسد.

6- با کت های طرح دار

4-با کت های طرح دارترکیب یک تاپ و کت به همراه لگینگ یا جین لوله تفنگی و بوت های مشکی به ظاهری زیبا و آراسته خواهد انجامید. سعی کنید از کت هایی استفاده کنید که داری طرح های زیبا (منجوق دوزی و نظیر آنها) باشد. این ظاهر برای مهمانی ها و سبک های روزمره مناسب است.

7- ظاهری یک رنگ در بوت های بلند زنانه

2_ظاهری_یک_رنگ_در_بوت_های_بلند_زنانهترکیب سرتاپا مشکی برای بوت ها بسیار جذاب جلوه می کند. پالتوهای مخملی بزرگ و لگینگ های مشکی در ترکیب با بوت های بلند و جذب می تواند گزینه های عالی باشند. سعی کنید از بوت های پاشنه بلند استفاده کنید.

ناهنجاری مد : با بوت ساق بلند چه نپوشیم؟

بوت ساق بلند

در اینجا هم اشاره ای به ناهنجاری مد بوت ساق بلند و نباید های آن می کنیم.

 • شلوارهای بگی یا پیلی دار: هرچند این شلوارها به تنهایی بسیار جذاب به نظر می رسند ولی پوشیدن آن ها با بوت های بلند و قرار دادن پایین شلوار درون بوت باعث می شود پایین شلوار مانند یک بادکنک باد کند و این موضوع می تواند اعتماد به نفس هر خانمی را تحت تأثیر قرار بدهد. به همین دلیل هم سعی کنید هرگز شلوارهای پاچه گشاد را با بوت ساق بلند نپوشید.
 • شلوارک: حتماً شما هم دیده اید که ستارگان سینما و اشخاص معروف بوت ساق بلند را به همراه شلوارک می پوشند، اما پوشیدن شلوارک با بوت بلند برای دیگران این تصور را به وجود می آورد که شما سعی در تقلید از ستارگان دارید وگرنه از نظر همه افراد این ترکیب اصلاً زیبا و منحصر به فرد نیست.
 • شلوار های دم پا گشاد: شاید با نیم بوت های پاشنه بلند ظاهر متفاوتی از این ترکیب به دست بیاورید. اما اگر عاشق این شلوار ها هستید دیگر نیازی به هدر دادن بوت بلند زنانه ندارید.
 • اندازه دامن: همان طور که گفته شد، عدم رعایت اندازۀ صحیح دامن می تواند ظاهر شیک شما را به یک «ناهنجاری مد» تبدیل کند.

سخن آخر

سخن آخربوت بلند زنانه از جذاب ترین اکسسوری های مد هستند که با سرد شدن هوا، رفته‌رفته بر پای بانوان جوانه می‌زند و قد می‌کشد. اما اینکه بتوانید با این مدل کفش استایل های زیبا و خاص خلق کنید مستلزم رعایت نکاتی است که ذکر کردیم. امیدواریم این زمستان بتوانید بهترین و شیک ترین استایل را با بوت ساق بلند خود ایجاد کنید.

به امید زمستانی شیک و زیباتر.و

منبع: liveabout

نویسنده: نیلوفر اسلامی حقیقت

نیلوفر اسلامی حقیقت
نیلوفر مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارد و تحصیلات تکمیلی را در رشته گرافیک دانشگاه الزهرا گذرانده. در زمینه تصویر سازی، نویسندگی و ترجمه فعالیت می کند و در واقع متخصص بازاریابی محتواست. با تولید و تصویر سازی متناسب محتوا، به بازاریابی محصولات کسب و کارهای آنلاین کمک می کند. اعتقاد دارد برنده بازی بهترین محتوا نیست، بلکه محتوایی است که به بهترین شکل انتشار پیدا می کند. عکاسی می کند و چند گالری عکس هم برگزار کرده. از دنیایی مد و تبلیغات لذت می برد و با مطالعه سعی می کند اطلاعاتش را در این زمینه بالا ببرد.

۱۱ دیدگاه ها

 1. ساناز خدایی

  من خیلی بوت برام مهم نبود… ولی آدمو وسوسه می کنین بخره.
  بوت های سایت تون البته چنگی به دل نزدن شاید با دوستم برم از تجریش بخرم

 2. چه پست قشنگی. مرسی بابات نکته اندازه دامن. دوستم بهم میگف قدتو کوتاه میکنه با بوت فک می کردم حسودیش میشه 😐

 3. تاحالا پیرهن نپوشیده بودم تو مهمونیا با بوت. ایده قشنگی بود مرسی نیلوفر جون

 4. خيلي قشنگ و كامل
  ممنونم

 5. چه مطلب قشنگی مررسی

 6. فرحناز اختیاری

  چقدم می چسبه تو این نم نم بارون:)

 7. سلام.
  این دیگه چه مطلبی بود که گذاشتید.
  اوج ترویج خودنمایی خانم ها برای جامعه را در این پست مشاهده می کنیم.

  • خودنمایی خانم ها برای جامعه؟؟؟؟؟؟؟
   شما کی باشی که خانم ها بخوان برات خودنمایی کنن؟؟؟
   نکنه شما فک می کنی وقتی خانم ها به خودشون میرسن و میخوان با یه تیپ تمیز و شیک برن بیرون دارن واسه شما تیپ می زنن؟؟

  • خیلی طرز فکر کوچیکی دارین ظاهرا.
   مطمئن باشین دخترا بوت نمی پوشن که خودی نشون بدن.
   ما هرکاری کنیم واسه خاطر دل خودمونه بله

  • اتفاقا چند روز پیش همین صحبتو داشتم با خانمم.
   من فک می کردم یکم جنبه تظاهر داره.. اما یه سری مطلب راجب بوت و مدل های پوشیدنش برام فرستادن و در نهایت قانع شدم.

  • نخیرم. خودنمایی مد ینی آقایونی که شلوار شون رو تا زیر باسن شون میارن یا آقایونی که وقتی دولا میشن لباس زیرشون میزنه بیرون
   اون خودنماییه و زشته نه دختری که بوت پاش میکنه
   خیلی هم مطلب قشنگی بود، بازم بذارین لطفا
   مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *