بامیلو بلاگ / سبک زندگی / ترفندها / ۸ راهکار حرفه‌ای برای بهینه‌سازی باتری دسته بازی PS4
8 راهکار حرفه‌ای برای بهینه‌سازی باتری دسته بازی PS4

۸ راهکار حرفه‌ای برای بهینه‌سازی باتری دسته بازی PS4

خیلی‌ها عاشق PS4 و دسته بازی DualShock 4 هستند. اما اگر بتوان تنها یک ایراد به دسته بازی PS4 گرفت، عمر باتری آن است. این روزها کاربران دنیای کنسول ها بیشتر از اینکه به دنبال یافتن شارژر برای شارژ کردن گوشی همراه هوشمند خود باشند، باید به دنبال یک کابل میکرو USB برای شارژ دستۀ بازی PS4 خود باشند و این امر می‌تواند نقطه ضعفی برای گیمرهای حرفه‌ای محسوب شود. در این مطلب 8 راهکار حرفه‌ای برای بهینه‌سازی باتری دسته بازی PS4 به شما ارائه می کنیم.

استفاده از ترفندهای خاصی می‌تواند عمر باتری دسته بازی PS4 شما را بیشتر کند. عوامل متعددی هستند که باعث می‌شوند باتری circa با عمر هشت ساعتۀ دسته‌های PS4 به سرعت خالی شوند. خیلی از استفاده‌کنندگان نوار نورانی بالای دسته را مقصر می‌دانند اما این مورد تنها مشکل این دسته‌ها محسوب نمی‌شود.

دسته بازی PS4

دسته بازی PS4 تا زمانی که دستگاه روشن است، به عملکرد خود ادامه می‌دهد. این قابلیت زمانی که در حال بازی با دستگاه هستید قابلیت خوبی محسوب می‌شود اما اگر از دستگاه خود به منظور دیگری مانند تماشای آنلاین ویدیوها با استفاده از اپلیکیشن‌های دستگاه استفاده کنید چطور؟ برای این کار لازم نیست دسته بازی PS4 شما همواره روشن باشد. پس از این مشکل، موتورهای شوک دهنده و اسپیکرهای دسته نیز هستند که باعث زودتر خالی شدن باتری دسته‌ها می‌شوند.

اگر قصد دارید کنسول بازی بخرید و هنوز بین انتخاب کنسول بازی سونی و مایکروسافت تردید دارید، مقایسه ایکس باکس One S و PS4 Pro را بخوانید.

ایکس باکس One S و PS4 Pro

8 نکته برای بالارفتن عمر باتری دسته بازی PS4

باتری دسته بازی PS4

در ادامه 8 ترفند و نکته که می‌تواند باعث بالاتر رفتن عمر باتری دسته PS4 شما بشود را برایتان آماده کرده‌ایم.

نور نوار بالای دسته را کم کنید

این تغییر کمترین مشکلی در بازی شما ایجاد نمی‌کند، بنابراین بهترین راه برای بیشتر کردن عمر باتری دسته‌ها است. نمی‌توان این نور را کاملاً خاموش کرد، اما می‌توان روشنایی آن را کمتر کرد تا سرعت خالی شدن باتری کمتر شود. برای انجام دادن این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد قسمت تنظیمات (Settings) شوید » گزینۀ Devices را بزنید » گزینۀ Controllers را انتخاب کنید » از طریق گزینۀ Brightness می‌توانید نور دسته را روی کمترین حالت آن قرار دهید.

8 نکته برای بالارفتن عمر باتری دسته بازی PS4

ویبره و لرزش دسته را خاموش کنید

این ترفند تغییر عظیمی در بازی شما ایجاد خواهد کرد. لرزش دسته بخش بزرگی از غوطه‌ور شدن شما در دنیای بازی محسوب می‌شود. چه کسی رازی می‌شود که گاز دادن در بازی درایوکلاب (DriveClub) و یا لگد لذت بخش یک اسلحه در بازی Destiny را با لرزش دسته تجربه نکند؟ با این حال این قابلیت واقعاً باتری دسته بازی PS4 شما را خالی می‌کند. برای خاموش کردن این قابلیت، مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد صفحۀ تنظیمات (Settings) شوید » گزینۀ Devices را بزنید » گزینۀ Controllers را انتخاب کنید » تیک گزینۀ Enable Vibration را بردارید و لرزش دستگاه را خاموش کنید.

بالارفتن عمر باتری دسته بازی PS4

صدای اسپیکر دسته بازی PS4 خود را کم کنید

دسته‌های PS4 با داشتن اسپیکر در واقع باعث کمتر شدن باتری خود می‌شوند. مراحل زیر را دنبال کنید و صدای اسپیکرها را کم کنید:

وارد صفحۀ تنظیمات (Settings) شوید » گزینۀ Devices را انتخاب کنید » گزینۀ Controllers را بزنید » گزینه Volume Control را انتخاب کرده و با استفاده از دکمه‌های چپ و راست روی دسته، صدای آن را کم یا زیاد کنید.

صدای اسپیکر دسته بازی PS4 خود را کم کنید

دسته‌ های PS4 خود را به صورت خودکار خاموش کنید

یکی از عواملی که مهم‌ترین نقش را در خالی شدن باتری دسته ایفا می‌کند این است که دسته‌ها تا زمانی که کنسول روشن است، به کار کردن ادامه می‌دهند. می‌توانید با استفاده از ترفند زیر، دسته‌ها را خاموش کنید:

وارد صفحۀ تنظیمات (Settings) شوید » گزینه Power Saving Settings را بزنید » در این قسمت گزینۀ Turn Off DualShock 4 Automatically را مشاهده می‌کنید که به صورت پیش فرض هیچ‌وقت تا زمانی که باتری خالی نشده است، دسته را خاموش نمی‌کند. بهتر است این گزینه را روی 10 دقیقه تنظیم کنید تا پس از ده دقیقه که دسته‌ ها بی استفاده ماندند، خود به خود خاموش شوند.

بهینه‌سازی باتری دسته بازی PS4

خودتان دسته بازی PS4 خود را خاموش کنید

اگر نمی‌خواهید ده دقیقه صبر کنید تا دسته خود به خود خاموش شود، می‌توانید به صورت دستی این کار را انجام دهید. برای این کار دکمۀ Play Station واقع در وسط دسته را بزنید و ده ثانیه آن را نگه دارید.

دستۀ بازی PS4

یک پک باتری DualShock 4 تهیه کنید

از همین حالا می‌توانید پک‌های باتری قابل شارژ  Venom را تهیه و روی دسته بازی PS4 خود نصب کنید. این باتری‌های جدا شوند به پشت دسته شما وصل می‌شوند و سازندگان آن‌ها ادعا کرده‌اند که تا 20 ساعت به عمر باتری آن‌ها اضافه می‌کنند. این کار شکل دسته شما را عوض می‌کند، پس بهتر است قبل از خرید آن‌ها را امتحان کنید. در این صورت اگر شکل جدید دسته شما را اذیت می‌کند، بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید.

با اینکه این پک نمی‌تواند تا 20 ساعتی که ادعا کرده است به عمر باتری دسته بازی PS4 شما اضافه کند، اما مطمئن هستیم که عمر باتری را دو برابر خواهد کرد.

8 راهکار برای بهینه‌سازی باتری دسته بازی PS4

یک دسته اضافه تهیه کنید

داشتن یک دسته اضافی علاوه بر قابلیت بازی دونفره، به این معناست که می‌توانید به هنگام استفاده از یک دسته، دیگری را به شارژر وصل کنید. اگر از خود کنسول برای شارژ دسته بازی PS4 خود استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که دسته‌ها حتی در حالت استراحت کنسول نیز شارژ می‌شوند. برای این کار:

وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید » گزینه Devices را بزنید » وارد قسمت Power Saving Settings شوید » بر روی گزینۀ Set Functions Available In Rest Mode بزنید » و گزینۀ Supply Power to USB Ports را روشن کنید.

شارژ دسته بازی PS4

باتری دسته بازی خود را عوض کنید

چارۀ نهایی شما برای بالا بردن عمر باتری دسته DualShock 4 عوض کردن باتری دسته است. این راه البته مقداری زحمت به همراه دارد.

دسته‌های پلی‌استیشن به طور پیش فرض باتری‌های 1000mAh دارند. اما می‌توانید باتری‌های 2000mAh تهیه کنید و خودتان آن‌ها را با باتری اصلی دستگاه عوض کنید. این کار به سختی چیزی که فکر می‌کنید نیست و با باز کردن دسته به راحتی انجام می‌پذیرد. البته باید بدانید که این کار باعث می‌شود دسته بازی PS4 شما از شرایط گارانتی خارج شود.

امکان دارد نتوانید نسخۀ اصلی این باتری‌ها را پیدا کنید و مجبور شوید از باتری‌هایی که توسط کمپانی‌های دیگر ساخته شده‌اند استفاده کنید. اما در این صورت قبل از خرید، حتماً از کیفیت آن‌ها مطلع شوید.

نویسنده: ذوالفقار شوقی

دلم می‌خواست تو هاگوارتز درس بخونم اما رفتم میدون فلسطین انگلیسی خوندم. بعدشم تغییر رشته دادم و دانشجوی حقوق شدم. به جای گاندور هم تو شهرری به دنیا اومدم. حلقه و سطل جادویی هم ندارم اما با کلمات جادو می کنم. از زئوس این مردک از خودراضی هم خوشم نمیاد. خدای خودم همیشه کمکم کرده. ما که جغد نداریم برامون نامه بیاره اما با نظراتتون زیر مطالبم خوشحالم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *