بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / کنسول و بازی / بهترین بازیکنان Dota 2 در جهان تنها توسط یک هوش مصنوعی مغلوب شدند!

بهترین بازیکنان Dota 2 در جهان تنها توسط یک هوش مصنوعی مغلوب شدند!

بازی کامپیوتری Dota2 یکی از معروف ترین و محبوب ترین بازی های آنلاین و تحت شبکه است که از سال ٢۰۰٩ شروع به کار کرده است. اما خبر مهم این است که بهترین بازیکنان Dota 2 در جهان تنها توسط یک هوش مصنوعی مغلوب شدند!

در جدیدترین اتفاقات مربوط به این بازی، بهترین بازیکنان Dota 2 در جهان تنها توسط یک هوش مصنوعی که توسط استارت آپ ایلان ماسک(مهندس، مخترع و شخص نامی تجارت در صنایع پیشرفته آمریکایی) تولید شده مغلوب شدند.

بهترین بازیکنان Dota 2 در جهان

امشب در جریان مسابقات سالانه Dota2 که توسط توسعه دهنده و منتشر کننده این بازی کمپانی (valve)  برگزار میشود، یک بخش شگفت انگیز معرفی شد با این موضوع که: چه چیزی می تواند بهترین بازیکن جدید در جهان باشد؟ پاسخ، یک ربات بود که توسط استارت آپ ایلان ماسک راه اندازی و حمایت شده. مهندسین حوزه های غیرانتفاعی می گویند که این ربات تنها در دو هفته، به اندازه کافی یادگیری داشته تا بتواند حرفه ای های بازی Dota2 را مغلوب کند، گرچه آنها میگویند این ربات توانسته در آن دوره آموزشی، تجربه ای به اندازه یک طول عمر را جمع آوری کند، احتمالا با استفاده از یک شبکه عصبی با توجه به تلاش های قبلی شرکت در این زمینه. ماسک درحال دستیابی به موفقیت بزرگی است، چرا که این اولین باری است که یک سیستم دارای هوش مصنوعی قادر به مغلوب ساختن بازیکنان حرفه ای در ورزش های رقابتی است.

بهترین بازیکنان Dota 2 در جهان

در حالی که این رویداد بسیار محدود برگزار شده بود، اما بازهم هم تعداد قابل توجه ای از طرفداران بازی Dota2 در آنجا حضور داشتند تا شاهد باخت دانیالو دندی، معروف ترین بازیکن بازی Dota2 در یک بازی رو در رو با این ربات باشند. برخی از مانورهای این ربات به شدت شبیه انسان بود. پس از دو شکست از این ربات، دانیالو از بازی های بعدی انصراف داد و ابراز شگفتی کرد که یک ربات می تواند بر یک انسان پیروز شود. او گفت که ربات ” کمی مانند [یک] انسان است، اما کمی مانند چیزی دیگری.”

بهترین بازیکنان Dota 2 در جهان

بازی Dota 2 یک مجموعه بازی هیجان انگیز است که در آن دو تیم متشکل از 5 بازیکن برای نابود کردن پایگاه تیم مخالف رقابت می کنند. این بازی دارای 113 کاراکتر است که هرکدام اصطلاحا یک قهرمان (Hero) هستند و هر کدام دارای توانایی های منحصر به فرد  هستند، همچنین در داخل بازی ده ها آیتم وجود دارد که می تواند توانایی هر یک از قهرمانان را ارتقا دهد و گسترش دهد. به این معنی که امکان توسعه کامل این بازی تقریبا غیر قابل درک است، حداقل برای یک بازیکن با محدودیت های انسانی.

نویسنده: ذوالفقار شوقی

دلم می‌خواست تو هاگوارتز درس بخونم اما رفتم میدون فلسطین انگلیسی خوندم. بعدشم تغییر رشته دادم و دانشجوی حقوق شدم. به جای گاندور هم تو شهرری به دنیا اومدم. حلقه و سطل جادویی هم ندارم اما با کلمات جادو می کنم. از زئوس این مردک از خودراضی هم خوشم نمیاد. خدای خودم همیشه کمکم کرده. ما که جغد نداریم برامون نامه بیاره اما با نظراتتون زیر مطالبم خوشحالم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *