بامیلو بلاگ / خرید / بررسی و مقایسه / ترین ها / بلند صدا ترین حیوان های کره زمین

بلند صدا ترین حیوان های کره زمین

متوسط سطح صدای انسان ها هنگامی که صحبت می کنند 60 دسی بل است. هر صدایی که اندازه اش بیش تر از 120 دسی بل باشد باعث درد در ناحیه گوش شما می شود و یا حتی می تواند به گوش هایتان آسیب برساند. به دلایل مختلفی حیوانات صداهای متفاوتی از خودشان در می آورند که ممکن است برای گوش ما بسیار بلند باشد. در ادامه فهرست به ده نمونه از بلند صدا ترین حیوان های این کره خاکی خواهیم پرداخت.

10- کفتار –112 دسی بل

این حیوان لاشه خوری که شبیه به سگ است، به این خاطر بسیار مشهور است که تقریباً تنها حیوانی است با سلطان جنگل می جنگد. به اصطلاح با دم شیر بازی می کند. کفتارها مانند گرگ ها به صورت دسته ای زندگی می کنند. آنها فک بسیار قوی ای دارند و با توجه به فک بسیار قوی آنها نیروی بسیار زیادی برای گاز گرفتن دارند. صدای این دسته از حیوانات بسیار مشهور است. در وضعیت های مختلف این حیوانات برای انتقال اطلاعات به دیگر دسته های کفتار صداهایی از خود در می آورند. اندازه ی این نویزها در بعضی مواقع حتی بیشتر از 112 دسی بل نیز می رسد. در میان صداهایی که کفتارها از خود در می آورند، صدای کفتار خالدار بسیار جالب توجه است او صدایی شبیه به خنده از خود در می آورد. آنها هنگامی که مورد حمله قرار می گیرند و یا به منبع غذایی جدیدی دست پیدا می کنند این صدا که همچون صدای خندیدن است را از خود در می آورند.

9- کرگدن – 110 تا 114 دسی بل

آیا این واقعیت را باور می کنید که کرگدن با آن هیکل عظیم الجثه اش جزء خطرناک ترین حیوانات در آفریقا به شمار می رود؟ احتمالاً باید این مسئله برایتان غافلگیرکننده باشد. کرگدن ها حیواناتی بسیار عصبی و وحشی هستند و هنگامی که به دنبال شکارشان می دوند، سرعت دویدن شان 20 مایل در ساعت است. اندازه وسعت صدای این حیوان عصبی که بین 110 تا 114 دسی بل است، باعث شده این حیوان را در فهرست بلند صداترین حیوانات قرار دهیم.

8- شیر – 114 دسی بل

در هنگام  سیاحت در آفریقا تا بازدید از باغ وحش، آیا می توانید تصور کنید که شیر که همان سلطان جنگل است چه صدای بلندی دارد. صدای غرش شیر حدود 114 دسی بل می باشد که ئر میان گربه سانان وحشی بلندترین صدا را دارد. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم شما از فاصله ی 5 مایلی می توانید صدای غرض یک شیر را بشنوید. غرش تنها صدایی نیست که شیرها از خودشان در می آورند. آنها علاوه بر غرش، خرخر می کنند و خرناس می کشند و یا گاهی حتی با خود زمزمه می کنند. هنگامی که کسی یا حیوانی وارد قلمروی این حیوانات می شود، آنها شروع به غریدن می کنند تا دشمن را بترسانند. غرش بلند سلطان جنگل باعث شد که ما آن را در فهرست بلند صدا ترین حیوانات قرار دهیم. این مسئله که زبل خان چگونه دستش را دراز می کرد و گردن شیر رو می گرفت، برای ما قابل حدس نیست، اگر شما می دانید به ما هم بگویید.

این مطالب را نیز بخوانید:

ده نمونه از سریع ترین حیوانات جهان

تولد یک اژدها نگاهی به زندگی بروسلی

تاریخچه لامبورگینی

روز جهانی تخم حیوانات

چگونه یک حیوان خانگی انتخاب کنیم؟

7- گرگ خاکستری – بالای 115 دسی بل

وقتی که اسم گرگ خاکستری را می شنوید اولین چیزی که به ذهنتان خطور می کند چیست؟ اکثر شما احتمالاً زوزه کشیدن گرگ در شب مهتابی در زیر ماه باید به ذهنتان خطور کند. اما جالب است که بدانید هیچ ارتباطی بین جهان گرگ خاکستری و ماه وجود ندارد. البته گرگ خاکستری از جمله حیواناتی است که در شب فعالیت اش را آغاز می کند و به اصطلاح حیوان شب زی است. در هر صورت زوزه ی گرگ ها بسیار مشهور است. اندازه ی وسعت زوزه ی گرگ خاکستری 115 دسی بل می باشد و شما اگر در چند مایلی این حیوان قرار داشته باشید، صدای زوزه هایش را خواهید شنید. گرگ حیوانی اجتماعی است که به صورت دسته های 6 تا 15 تایی زندگی می کنند. زوزه ی آنها می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد از جمله این که آنها هنگامی زوزه می کشند که می خواهند قلمرویشان را مشخص کنند و یا با دیگر دسته های گرگ ها ارتباط برقرار کنند. زوزه های وحشت انگیز گرگ ما را بر آن داشت تا این حیوانات ترسناک را در فهرست بلند صدا ترین حیوان های جهان قرار دهیم.

6- فیل آفریقایی – 117 دسی بل

فیل حیوانی است که هوش اجتماعی بالایی ندارد. آنها برای اینکه با هم ارتباط برقرار کنند، صداهای متفاوتی از خود در می آورند. صدایی همچون صدای ترومپت، غرش و نعره از خود در می آورند، حتی هنگامی که می خواهند باد را از خرطوم خود خارج کنند باز هم صدای متفاوت دیگری از خود در می آورند. این صداهای متفاوت هر کدام در جهان فیل ها معنای خاص خود را دارد. صدای ترومپت مانندی که فیل ها از خود در می آورند حدود 117 دسی بل است و همین اندازه ی وسعت صدا باعث شد تا ما آنها را در فهرست بلند صدا ترین حیوان های جهان قرار دهیم. فیل ها همچنین یک صدای غرش مانندی با فرکانس پایین از خود در می آورند که این صدا را می توان از فاصله ی حدود 6 مایلی شنید. علاوه بر صداهای متفاوتی که فیل ها از خودشان در می اورند، حس شنوایی بسیار قوی دارند. فیل با این جثه ی عظیم اش در لیست بلند صدا ترین حیوان های جهان با رتبه ششم قرار دهیم.

5- جیرجیرک سبز– 120 دسی بل

جیرجیرک بلند صدا ترین حیوان

این جیرجیرک در منطق ساحلی جنوی غربی استرالیا زندگی می کند. در میان حشرات جیرجیرک سبز بلندترین صدا را دارد. وسعت صدای جیرجیرک ماده 120 دسی بل است. جیرجیرک ماده این صدای بلند را از خود در می آورد تا جیرجیرک های نر را جذب خود کند. بیش از 200 گونه جیرجیرک در استرالیا زندگی می کنند. هر گونه از جیرجیرک ها صدای خاص خود را دارند و از همین صدا می توانند خانواده ی خود را پیدا کنند. با توجه به تلاشی که جیرجیرک های ماده برای جدب نر انجام می دهند ما آنها را در فهرست بلند صدا ترین حیوان های جهان قرار دهیم..

4- فک شمالی – 126 دسی بل

فک شمالی بلند صدا ترین حیوان

فک های شمالی از جمله پستانداران دریایی هستند که در قسمت شرقی اقیانوس آرام زندگی می کنند.  با توجه به هدفی که در برقراری ارتباط با دیگران داشته باشند صدای متفاوتی از خود در می آورند. ریتم صدای هر فک دریایی متفاوت است.با همین ریتم های متفاوت است که می توانند یکدیگر را تشخیص دهند. آنها همچنین به وسیله ی صداهایی که در می آورند می توانند از قدرت بدنی یکدیگر مطلع شوند. فک دریای ماده به وسیله ی بینی بزرگ خود می تواند صدایی به اندازه ی 126 دسی بل از خود در آورد. همچنین صدایی را می توانید از چندین مایل بشنوید.

5- میمون زوزه کش – 140 دسی بل

میمون بلند صدا ترین حیوان

این میمون در آمریکای جنوبی و مرکزی زندگی می کند. این میمون در میان حیوانات بلندترین صدا را دارد. در بلند ترین حالت اندازه وسعت صدای این میمون حدود 140 دسی بل است. صدای این میمون از فاصله ی 3 مایلی شنیده می شود. این میمون از روی صدای بلندش میمون زوزه کش نام گذاری شده. این میمون ها هم در ذسته های 6 تا 15 تایی زندگی می کنند. آنها برای اینکه با هم ارتباط برقرار کنند صداهای بلندی از خود در می آورند. بزرگ بودن استخوان بالای حنجره ی آنها باعث می شود که بتوانند چنین صدایی را از خود در آورند. داد و فریادی که این حیوان به راه می اندازد باعث شده که ما این کونه را در فهرست بلند صدا ترین حیوانات قرار دهیم.

2- میگو – 200 دسی بل

میگو بلند صدا ترین حیوان

این میگو در قسمت های کم عمق غربی اقیانوس آرام زندگی می کند. این موجودان ریز دریایی به خاطر داشتن سرچنجه های تیزشان بسیار مشهور هستند. وقتی شکارچیانی برای شکار به او نزدیک می شوند این میگو با سرعت بسیار زیاد به آنها حمله ودر می شود و آنها را با سرپنجه های تیزش زخمی می کند. این حمله که با سرعت زیاد اتفاق می افتد باعث مواج شدن آب می شود و باعث می شود که آنها راحت تر بتوانند به شکارچی حمله کنند. در همان زمان حمله حباب هایی در آب تشکیل می شود که اندازه ی صدای این نویز 200 دسی بل می باشد. این حیوان بسیار کوچک در فهرست بلند صدا ترین حیوانات در رتبه ی دوم قرار دارد.

1- وال بلند صدا ترین حیوان دنیا با 230 دسی بل

بلند صدا ترین حیوان

اندازه ی وسعت صدای وال بالاتر از 230 دسی بل می باشد. وال ها برای پیدا کردن مسیرشان چنین نویزهایی را از خود در می آورند. وسعت صدای وال های بزرگ و کوچک به یک اندازه است. آنها همچنین به واسطه ی این نویزها با دیگر وال ها ارتباط برقرار می کنند. وسعت 230 دسی بلی صدای وال ها باعث شد که ما آنها را در فهرست مان در رتبه ی اول قرار دهیم. صدایی که وال در هنگام پیدا کردن راه از خود تولید می کند بالای 180 دسی بل می باشد. وال در فهرست بلند صداترین حیوانات در رتبه ی اول قرار دارد.

 

نویسنده: نیما پارسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *