بامیلو بلاگ / اخبار بامیلو / برترین برندهای بین المللی زیبایی و سلامت: کرست و اورال بی

برترین برندهای بین المللی زیبایی و سلامت: کرست و اورال بی

هنگامی که برای خرید مسواک و خمیردندان اقدام می کنید معمولاً اولین انتخاب بیشتر افراد ترکیب خمیردندان کرست (Crest) و مسواک اورال بی (Oral-B) است. کرست و اورال بی سال هاست که در زمینه ی تولید محصولات بهداشت دهان و دندان مشغول فعالیت هستند.

به جرأت می توان گفت ترکیب خمیردندان کرست و مسواک  و نخ دندان اورال بی برای محافظت از دهان و دندان یکی از بهترین انتخاب های ممکن است. با بامیلو بلاگ همراه باشید.

تولد خمیردندان کرست

اوارل بی و کرستابتدای دهه ی 1940 بود که تحقیقات برای یافتن ماده ای به خمیردندان جهت کاهش پوسیدگی دندان شروع شد.در آن زمان آمریکایی ها حدود 700 میلیون پوسیدگی دندان در سال را تجربه می کردند. بیماری های دندان یکی از شایع ترین مشکلات آمریکا بشمار می

در سال 1950 یک تیم تحقیقاتی به رهبری دکتر جوزف مولر (Joseph Muhler) از دانشگاه ایندیانا (Indiana University) یک خمیردندان حاوی فلوراید را مورد آزمایش قرار داد. نتایج به دست آمده ناشی از تحقیقات روی این خمیردندان هیجان انگیز بود. تحقیقات نشان می داد که پوسیدگی دندان در کودکان 6 تا 16 ساله ای که از این خمیردندان استفاده کرده اند، به میزان 40 درصد کاهش یافته است. همین آمار به صورت تقریبی در بزرگسالان نیز صادق بود. به دنبال این موفقیت، کرست در سال 1955 خمیردندان فلوریستان (Fluoristan) را به تعداد محدودی از فروشگاه ها عرضه کرد. این خمیردندان محبوب کرست در ژانویه ی 1956 در ایالات متحده عرضه ی عمومی شد.

در سال 1960 انجمن دندان پزشکان آمریکا (American Dental Association یا ADA) اثر مثبت کرست روی پوسیدگی دندان را تأیید نمود. در سال 1962 کرست به پرفروش ترین خمیردندان در سراسر ایالات متحده تبدیل شد. از سال 1955 تاکنون کرست در زمینه ی نوآوری های بهداشت دندان سردمدار بوده است. بدین ترتیب سال 2005 این برند خوش نام 50 سالگی خود را جشن گرفت.

مهمترین دستاوردها

خمیردندان کرستبه دنبال تأییدیه ی ADA در سال 1960 کمتر از 2 سال طول کشید تا میزان فروش کرست به حدود 3 برابر برسد. همین عامل این شرکت را به پرفروش ترین خمیردندان در ایالات متحده بدل ساخت.

در سال 1976 انجمن شیمی آمریکا (American Chemical Society) خمیردندان کرست حاوی فلوراید را جزو 100 کشف بزرگ 100 سال اخیر معرفی کرد.

اثرگذاری خمیردندان پرو هلث (Pro-Health) شرکت کرست روی 6 مشکل پزشکی دندان از طرف ADA تأیید شد. این 6 مورد پوسیدگی، التهاب لثه، پلاک، حساسیت، جرم و بوی بد دهان بودند.

تحقیقات ادامه دار

خمیردندان کرستدر سپتامبر سال 2006 کرست و مجله ی علمی «ساینتیفیک امریکن» (Scientific American) شروع به همکاری کردند. در نتیجه این همکاری، جامع ترین اطلاعات در خصوص ارتباط بین سلامت دهان و سلامت بدن در اختیار همگان قرار گرفت. همچنین ثابت شد که کرست به تحقیقات سلامت دهان و دندان طی سال های آتی وفادار است.

کرست و اورال بی در سال 2008 در همکاری با ADA حامی یک تحقیقات گسترده در خصوص بهداشت دهان و دندان در آمریکا شدند. برخی نتایج حاصل از این تحقیقات به صورت زیر است:

  • در حالی که 8 نفر از 10 نفر آمریکایی ادعا می کنند که مراقب دهان، دندان و لثه های خود هستند، این ادعا فقط در خصوص یک سوم آنها به صورت کامل صدق می کند.
  • از هر 4 والدین 1 مورد اعتراف کرده اند که کودک آنها مراقبت «نسبی» یا «ضعیف» از دهان، دندان و لثه های خود می کند.
  • آمریکایی ها لبخند را مهمترین ویژگی فیزیکی هر فرد برمی شمارند. با این وجود آنها نمی دانند که یک لبخند زیبا همیشه به معنی سلامت دهان و دندان نیست و ممکن است زیر دندان های سالم آنها مشکلات زیادی در کمین باشد.
  • بیش از یک سوم آمریکایی ها فکر می کنند که اندکی خون ریزی هنگام مسواک زدن طبیعی است. در حالی که این ادعا درست نیست و ممکن است دلیلی بر مشکلات لثه یا یک بیماری خاص باشد.
  • حدود یک سوم آنها نمی دانند که بیماری های پیرادندانی (periodontal disease) باید معالجه شوند و بی توجهی به آن کار اشتباهی است.
  • حدود 37 درصد آنها اطلاعی ندارند که بهداشت ضعیف دهان و دندان با بیماری های جدی نظیر سکته مغزی، بیماری های قلبی و دیابت در ارتباط است.

اورال بیمسواک برقی اورال بی

اورال بی یکی از برترین تولیدکنندگان مسواک دستی و برقی برای کودکان و بزرگسالان است. واترجت دندان (oral irrigators)، نخ دندان، خمیردندان و دیگر محصولات دندان پزشکی از تولیدات اورال هستند.

مسواک های دستی و برقی اورال بی بیش از هر برند دیگری توسط دندان پزشکان آمریکا و سراسر جهان استفاده و توصیه می شود. به جرأت می توان گفت مسواک و نخ دندان اورال بی در کنار خمیردندان کرست بهترین انتخاب ممکن برای سلامت دهان و دندان هستند. محصولاتی که اعتماد به نفس فراوانی برای لبخندهای زیبای شما هدیه می دهند.

تکنولوژی چرخشی-نوسانی اورال بی

مسواک اورال بیتکنولوژی چرخشی-نوسانی تکنولوژی است که در مسواک های برقی اورال بی استفاده می شود. بنیاد همیاری کوکران (Cochrane Collaboration) یک گروه تحقیقاتی بهداشتی در بریتانیا است. این بنیاد ادعا کرده که این تکنولوژی تنها تکنولوژی موجود در مسواک های برقی است که در رفع پلاک دندان و تورم لثه مؤثرتر از مسواک های دستی است.

برترین برندهای بین المللی زیبایی و سلامت در بامیلو

بازار اینترنتی بامیلو به مناسبت آغاز رسمی همکاری با «برترین برندهای بین المللی در دنیای زیبایی و سلامت»، طرح فروشی با همین نام را راه اندازی نموده است. در این طرح فروش، محصولات برند های معتبر بروان، ژیلت، پمپرز، کرست و اورال-بی به فروش می رسند.

طرح فروش «برترین برندهای بین المللی در دنیای زیبایی و سلامت» از تاریخ پانزدهم آبان ماه آغاز و تا نهم آذر ماه ادامه دارد.

منابع: OralB , crest

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *