بررسی اپل واچ 3
بامیلو بلاگ / خرید / بررسی و مقایسه / بررسی اپل واچ ۳ توسط Wearable

بررسی اپل واچ ۳ توسط Wearable

ساعت هوشمند اپل واچ 3 پاسخ خوبی به سوالاتی بود که اپل از زمان تولید اولین ساعت هوشمند خود مشغول به پرسیدن آن بود؛ مردم چه چیزی از ساعت هوشمند خود می خواهند؟ پاسخ شگفت انگیز و جالبی که اپل دریافت کرد تناسب اندام بود که با تولید سری دوم تلاش دو برابری خود را در این زمینه آغاز کرد. اما سری سوم این ساعت های هوشمند سوال به مراتب سخت تری را پاسخ داد؛ آیا مردم واقعا به یک ساعت هوشمند مچی با قابلیت اتصال به اینترنت نیاز دارند؟ در این مطلب به بررسی اپل واچ 3 می پردازیم. این بررسی توسط Wearable انجام شده است.

بررسی اپل واچ 3

ساعت هوشمند اپل

اپل واچ 3 اعلام استقلال می کند؟

بررسی اپل واچ 3 - ساعت هوشمند اپل

اپل علی رغم مجهز کردن اپل واچ 3 خود به سیستم اتصال به اینترنت، بر این نکته تاکید دارد که روزهای استفاده از آیفون به سر نیامده است، اما بهتر است که کمی کمتر به گوشی های هوشمند خود متکی باشیم. امکان اتصال به اینترنت در کنار امکان برقراری تماس تلفنی و هچنین همراه داشتن یک ساعت مچی ممکن است از این که شما هر 20 دقیقه یک بار گوشی خود را چک کنید جلوگیری کند که امری مثبت در زمینه ساعت های هوشمند تلقی خواهد شد.

پرچمداری اپل در دنیای ساعت های هوشمند

بررسی اپل واچ 3

اپل پیش از این، موفق ترین شرکت در زمینه ساخت ساعت های هوشمند بود و اکنون لقب پرفروش ترین برند ساعت هوشمند در جهان را در اختیار دارد. تلاش های اپل پس از عرضه اپل واچ 3 سعی بر این دارد که به مخاطبین نشان دهد یک ساعت هوشمند مجهز به سیستم اتصال به اینترنت درونی وسیله ای مجلل و گران محسوب نخواهد شد و در واقع برای آنها مفید خواهد بود، اما ما به این حرف اپل اکتفا نخواهیم کرد و در ادامه خود به بررسی اپل واچ 3 در زمینه های مختلف خواهیم پرداخت.

اپل بزرگترین تولید کننده گجت های پوشیدنی است. در مطلب اپل بزرگترین تولید کننده ی گجت های پوشیدنی بیشتر در این مورد بخوانید.

اپل بزرگترین تولید کننده ی گجت های پوشیدنی

طراحی اپل واچ 3

طراحی اپل واچ 3 در بررسی اپل واچ 3

اولین چیزی که راجع به اپل واچ 3 متوجه خواهید شد این است که هیچ تفاوت ملموسی نسبت به نسخه قبلی خود در زمینه ظاهری نداشته است. در واقع اگر از برجستگی 0.25 میلیمتری حسگر ضربان قلب اپل واچ 3 چشم پوشی کنیم تقریبا تمام ویژگی های ظاهری دیگر آنها مشترک است. پس میتوان گفت تا اینجا تقریبا با همان نسخه قدیمی روبرو هستیم. همان صفحه ساعت سیاه که به زیرکی قاب آن را مخفی می کند و همان نسخه سیستم عامل 4 که راه و روش های جدیدی برای ایجاد تعامل و برقراری ارتباط بین کاربر و ساعت ارائه داده بود. اپل پیش از این نیز بر روی ساعت های خود را با طراحی ضد آب و البته بدون کم شدن طول عمر باتری فعالیت کرده بود و به موفقیت نیز رسید، که اکنون زمان بهره مندی از آن امکانات نیز فرارسیده است. همانند نسخه قبلی، اپل واچ 3 با امکان انتخاب از بین سه نوع جنس بدنه آلومینیوم، فولاد ضد زنگ و سرامیک بادوام و همچنین در دو رنگ سفید و خاکستری قابل خریداری شدن است. اگر مایل نیستید ساعت شما به اینترنت متصل شود نیز نگرانی ای برای شما وجود ندارد. اپل مدلی از این ساعت را نیز بدون امکان اتصال به اینترنت و فقط با جنس آلومینیوم تولید کرده است که برآورنده نیاز شما خواهد بود.

امکانات و ویژگی های اپل واچ 3

امکانات و ویژگی های اپل واچ 3 - بررسی اپل واچ 3

عجله نکنید. به امکان جدید اتصال به اینترنت در اپل واچ 3 هم اشاره خواهیم کرد، اما اگر این را در نظر نگیریم در این زمینه هم تغییر شگرفی را نظاره گر نخواهیم بود. این ساعت هوشمند هنوز هم از داشتن امکان روشن بودن دائمی صفحه نمایش محروم است و با تکان دادن مچ دست روشن می شود. جابجایی بین منو های ساعت مانند تنظیمات، پیام ها، اعلان ها و غیره کماکان مانند سابق و با استفاده از پیچ کناری ساعت انجام می شود. پردازنده جدید استفاده شده در اپل واچ 3 آن را به یک ساعت هوشمند سریعتر تبدیل کرده است. جا به جایی بین نرم افزار ها بسیار روان تر انجام می شود که حس دلپذیر تری را به کاربر انتقال می دهد. زمان انتظار برای شروع به کار برخی برنامه ها همچنان بیش از حد انتظار است، اما در مقایسه با چیزی که قبلا با آن مواجه بودیم بسیار بسیار بهبود یافته است.

بررسی اپل واچ 3

نمایش آسان اعلان ها یکی از مهمترین ویژگی های ساعت های هوشمند و یکی از مهمترین دلایل استفاده کاربران از آنهاست که اپل نشان داد به خوبی از این قضیه آگاه است. اگر به هر دلیلی متوجه یکی از اعلان های تلفن همراه خود نشدید با کشیدن انگشت خود برروی صفحه ساعت هوشمندتان به لیستی از آخرین اعلان های مربوط به تلفن همراهتان دسترسی خواهید داشت. رویکرد اپل در زمینه دسترسی آسان به اعلان ها و پیام ها یکی از دلایل اصلی و کلیدی کاربران برای استفاده از این ساعت هوشمند است. همچنین شما همواره قادر به اضافه و یا حذف کردن لیست برنامه های موجود در ساعت هوشمند همراه خود هستید.

هنگامی که صحبت از ارتباطات به میان می آید، چه پاسخ به یک توییت و یا چه پاسخگویی به یک تماس تلفنی باشد، باز هم باید این نکته را به زبان بیاوریم که باز هم با نوآوری خاصی روبرو نخواهیم بود و تکراری از نسخه قبلی در اپل واچ 3 را شاهد هستیم. صحبت کردن در محیط های پر سروصدا همچنان سختی های خودش را دارد و استفاده از میکروفون داخلی نیز شباهت زیادی به سری اول و دوم ساعت های هوشمند اپل دارد. اپل در پیشنهاد راه های پاسخگویی به اعلان ها و پیام ها با استفاده از ساعت هوشمند همچنان از رقیبان خود جلوتر می باشد و دست کاربرانش را در این زمینه باز گذاشته است.

زندگی کردن با استفاده از شبکه LTE ساعت هوشمند اپل

زندگی کردن با استفاده از شبکه LTE ساعت هوشمند اپل

بالاخره به جایی رسیدیم که اپل حرف های زیادی برای گفتن در این باره داشته باشد. به نظر شما ساعت هوشمندی که به طور مستقل و بدون وابستگی بدون تلفن همراه قابلیت کار کردن داشته باشد چه مزایایی خواهد داشت؟

ابتدا اجازه دهید این نکته را گوشزد کنم که اپل واچ 3 اولین ساعت هوشمند بهره مند از سیستم اتصال مستقل به اینترنت نیست و پیش از این ساعت های اندروید از جمله سامسونگ Gear S3 به این قابلیت مجهز بوده اند. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشت این است که این ساعت هوشمند، تنها هنگامی به طور مستقل به اینترنت وصل می شود که تلفن همراهتان در نزدیکی آن نباشد. در غیر این صورت از طریق بلوتوث به آیفون شما متصل می شود، اما هنگامی که به اینترنت متصل شود از طریق سبز شدن آیکون مربوط به اتصال اینترنت موجود روی صفحه نمایش ساعت شما را مطلع خواهد کرد. هنگام ارسال پیام و برقراری تماس های تلفنی شماره تلفن همراهتان برای طرف مقابلتان نمایش داده خواهد شد، همانطور که برای شما این گونه است و فرقی بین استفاده از تلفن همراه و ساعت هوشمندتان در این زمینه وجود نخواهد داشت.

بررسی اپل واچ 3

این که امکان اتصال به اینترنت برای شما چقدر مفید خواهد بود به میزان و نحوه استفاده شما از تلفن همراهتان بستگی خواهد داشت. به عنوان مثال این ساعت برای کسانی که هدفشان رسیدن به تناسب اندام است، استفاده مستقل هنگام پیاده روی، شنا کردن و دوچرخه سواری را فراهم کرده است. با داشتن امکان شارژ مجدد و دسترسی به موسیقی بدون اتکا به تلفن همراه نیز می توان حس و حال جدیدی را تجربه کرد که همه این ها نیاز کمتر به وجود تلفن همراه در تمامی مکان ها را نشان می دهد.

قصد ما این نیست که بگوییم اپل واچ 3 از هر لحاظ راضی کننده و برطرف کننده نیاز های کاربران خواهد بود اما اکثر امکانات این ساعت هوشمند بابهره مندی از یک هدفون به کارایی بهتر و بالاتری خواهند رسید. اسپیکر و میکروفون تعبیه شده درون ساعت کیفیت ساخت و کارکرد بالایی دارند، اما استفاده از یک هدفون به خصوص در مکان های پر سروصدا و شلوغ بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

اپل واچ می تواند بهتر باشد

بررسی اپل واچ 3

برشمردن نکات مثبت ساعت مچی اپل واچ 3 نشانی از قدرت و کارایی بالای این محصول بود، اما کاستی هایی نیز هنوز در زمینه استفاده از ساعت های مچی هوشمند وجود دارد که نمیتوان از آنها چشم پوشی کرد. به عنوان مثال نبود امکانات تصویر برداری یکی از اتفاقاتی است که هرچقدر هم که سعی کنید نمیتوانید به آن بی اعتنایی کنید. زیرا که تلفن همراه سالهاست که به عنوان اصلی ترین وسیله برای ثبت تصاویر توسط مردم در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از دلایل وابستگی مردم به تلفن همراه خود نیز همین می باشد.

یکی از بزرگترین نگرانی کاربران ساعت های مچی اپل که از ابتدا وجود داشته و تاکنون ادامه پیدا کرده است عدم پشتیبانی برخی برنامه های مهم از این ساعت مچی و نبود نرم افزار مخصوص این برنامه ها برای استفاده درون ساعت است. برنامه های موجود برای استفاده کردن درون ساعت کم است و اپل امیدوار است بتواند به زودی کاری در این زمینه انجام دهد و بر تعداد نسخه های نرم افزار مخصوص ساعت خود بیافزاید.

طول عمر باتری اپل واچ 3

بررسی اپل واچ 3 و طول عمر باتری اپل واچ 3

همانطور که در ابتدای متن هم گفتیم افزایش طول عمر باتری ساعت های هوشمند اپل مختص به سری سوم این ساعت ها نیست و این دستاورد مربوط به قبل از ساخت این سری ساعت ها می باشد. دوام این باتری در سری سوم به مدت زمان حداکثر یک روز کامل هنگام استفاده همزمان از اینترنت و برنامه های بدون نیاز به اینترنت می رسد. ادعای اپل بر 18 ساعت استفاده مداوم است، اما اگر از برنامه های نیازمند به اینترنت استفاده کنید شارژ باتری سریع تر تخلیه خواهد شد. همچنین مکالمه نیز یکی از مصرف کننده های شدید باتری محسوب می شود به طوری که تنها قادر به یک ساعت مکالمه هنگام استفاده از ساعت خواهید بود اما اگر ساعت به گوشیتان متصل باشد این زمان تا حدود سه ساعت افزایش خواهد یافت.

بررسی اپل واچ 3

استفاده از ساعت های هوشمند با این که با استقبال های فراوانی همراه بوده است اما هنوز هم به ابزاری ملزوم برای دارندگان تلفن های همراه هوشمند تبدیل نشده است، اما به جرئت می توان گفت در آینده ای نزدیک این اتفاق نیز روی خواهد داد. اپل واچ 3 یکی از محصولاتی است که نوید دهنده چنین آینده ای برای دارندگان تلفن همراه در جهان خواهد بود. نظر شما در این مورد چیست؟

منبع : wareable

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *