بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / کنسول و بازی / نقد و بررسی بازی Uncharted Lost Legacy

نقد و بررسی بازی Uncharted Lost Legacy

بازی های سری اصلی آنچارتد یکی از یکی بهتر بودند. اما آیا بازی Uncharted Lost Legacy   هم توانسته فرمول موفقیت هرباره را تکرار کند و تبدیل به بهترین بازی این سری شود؟

واقعیتش را بخواهید بعد از تمام کردن آنچارتد ۴ هیچ وقت فکر نمی کردم بار دیگه چشمم به جمال یک نسخه از این سری بیفته. می ترسیدم که استودیوی سازنده خلاق ناتی داگ همون بلایی رو که سر کاراکترهای محبوب کرش و جک و دکستر آورد سر این یکی فرنچایز هم بیاره و برای همیشه با آنچارتد اصیل خداحافظی کنیم.اما گویا خود سازندگان هم پی به پتانسیل این سری بردند و یک نسخه فرعی را تهیه و ارایه کردند.

نسخه ای که اول قرار بود به صورت یک بسته الحاقی عرضه شود و به تدریج تبدیل به یک بازی مجزا شد. تمامی سری آنچارتد بیشتر از آنکه مدیون نسخه یک آن باشند ، به نظر من ادای دینی نسبت به شماره دوم این بازی دارند. آنچارتد ۲ بود که تمامی المان ها و سبک و سیاق بازی را دگرگون ساخت و این سری را وارد فاز خفن تری کرد.

بازی Uncharted Lost Legacy
شاهکار ناتی داگ که بی رحمانه ولش کرد. البته ریمستر تازه این عناوین هفته هاست آمده و در صدر فروش قرار دارد

تمام کردن نسخه جدید بازی Uncharted Lost Legacy نهایت ده ساعت وقت شما را می برد و نسبت به نسخه های قبلی کوتاه تر است. در طول روند داستان با شخصیت ها و موقعیت های مشابه و خاطره انگیز بسیاری از سری روبرو می شوید که به جد از لدت بخش ترین قسمت های بازی به حساب می آیند. المان های پنهان زیادی نیز در  بازی وجود دارد که به قول یکی از متدقان بزرگ بهترین موارد مخفی شده در یک بازی تا کنون هستند.

بازی Uncharted Lost Legacy
شاهکار دیگری از استودیو سازنده تاتی داگ که ان هم بی رحمانه ولش کرد!

اینکه شخصیت های اصلی بازی عوض شدند و خبری از قهرمان اصلی این سری یعنی ناتان دریک نیست برعکس تصور پیش از این انتخابی بسیار هوشمندانه بوده است. کول و نادین شیمی بسیار خوبی در طول بازی دارند و شخصیت هایشان همانند ناتان دریک به یاد ماندنی هستند. گرچه خواه ناخواه شخصیت کول بیشتر از نادین به چشم می آید و به نوعی تداعی کننده شخصیت ناتان دریک برای گیمرهاست.

مشکل بزرگی بازی Uncharted Lost Legacy دارد به نظر من خوب بودن بیش از حد نسخه چهارم است! آنچارتد ۴ آنقدر قشنگ و جذاب ساخته شده بود که سخت است بخواهیم یک بازی در همان حال و هوا و با کاراکترهای آشنا بسازیم و بهتر از نسخه قبلی درش بیاوریم. طراحی مبارزات در بازی Uncharted Lost Legacy در اوایل بازی بسیار بهتر و جذاب تر از هر نسخه ای ساخته شده اند.

گرافیک بازی بی نظیر است

به خصوص مبارزات تن به تن. ولی کم کم با پیشروی در بازی Uncharted Lost Legacy پی می برید که این صحنه ها کم کم تکراری می شوند و دیگر به دل نمی شنینند. طراحی مراحل بازی هم همین گونه هست. بازی در آغاز بسیار هیجان انگیز شروع می شود ولی در ادامه کمی افت می کند. معماهای بازی و اصولا هر المانی که از بازی در مد نظرتان هست همگی در حد و اندازه آنچارتد ۴ باقی می مانند و هیج کدام از این آیتم ها پا را فراتر از نسخه قبلی نمی گذارند. گرافیک بازی حتی بهبودی خاصی نسبت به نسخه قبلی پیدا نکرده و استفاده از همان موتور گرافیکی در دستور کار استودیو قرار گرفته است.

بازی Uncharted Lost Legacy
موازنی شرعی هم در این بازی رعایت شده

آنچارتد جدید تنها مزیتی که نسبت به نسخه های قبل دارد که در حقیقت برگ برنده آن نیز محسوب می شود همین رابطه دو شخصیت اصلی آن است. کول و نادین و دیالوگ های رد و بدل شده بین آن ها در طول بازی پویایی خاصی به داستان و فضای بازی داده . همکاری این دو نیز در بعضی از مراحل یکنواختی را از این سری گرفته و خلاقیت را به آن تزریق کرده است. بخش های چند نفره بازی Uncharted Lost Legacy نیز به نوبه خود از سری قبلی باقی مانده اند و چیز زیاد جدید و قابل توجهی به آن اضافه نشده است.

بازی Uncharted Lost Legacyبه نوعی می توان گفت که ناتی داگ دو میراث خود در دوران اخیر بازیسازی اش را با هم  مخلوط کرده و بازی    بیرون داده است. ترکیب همکاری و حس خوب دو نفره لست آف آس با آنچارتد شده محصولی که امروز به بازار بازی وارد شده و با حفظ المان ها و اصالت این سری و ترکیب قواعد جدیدی که پیش تر گفته شد توانسته به راحتی عنوان یکی از بهترین بازی های تابستان را از آن خود کند. بازی Uncharted Lost Legacy شاید چیز زیاد جدیدی برای عرضه نداشته باشد اما همین چیزی هم که هست آن را یک سر و گردن بالاتر از بازی های دیگر قرار داده است.

بازی Uncharted Lost Legacy

نویسنده: آرش پارساپور

آرش روزنامه نگار این مملکت است. البته این رشته را در دانشگاه خوانده و بعدا فهمیده که میتوانست هرچیزی بخواند ولی روزنامه نگار شود. به نوعی گیک محسوب می شود و عاشق کتاب و بازی و فیلم و تکنولوژی و امثالهم می باشد. داشتن کتابخونه قدر فیل و همه کنسول‌های بازی و 30ترابایت فیلم گواه این سخنان است. در همین زمینه‌ها نیز می نویسد و البته با همه چیز و همه کس شوخی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *