بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / اولین تراشه موبایلی گوگل یک پردازنده تصاویر است

اولین تراشه موبایلی گوگل یک پردازنده تصاویر است

یکی از موارد بسیار جالبی که در رویداد اخیر گوگوگل اشاره خاصی به آن نشده بود و پس از اتمام رویداد به مرور در بین برخی افراد شنیده می شود ساختن اولین تراشه موبایلی گوگل بود که در دوربین گوشی پیکسل 2 از آن پرده برداری شده است.

این تراشه موبایلی گوگل که (Visual Core) نامیده می شود یک پردازنده تصویر هست که در دوربین گوشی جدید این شرکت به نام پیکسل 2 از آن استفاده شده است. از این تراشه میتوان به عنوان یک نمونه کوچک و ساده سازی شده از تراشه هایی مانند اسنپ دراگون شرکت کوالکام، اکسینوس سامسونگ و یا از این دست ساخته های شرکت های مشابه یاد کرد. هدف گوگل از ساخت این تراشه خاص بهبود دادن کیفیت تصاویر بود که تصاویر گرفته شده توسط دوربین گوشی پیکسل 2 کیفیتی فوق العاده را ثبت کرد و باعث شد گوگل به راحتی به این هدف دست پیدا کند.

تراشه موبایلی گوگل

ظاهرا گوگل در کنار این که قصد دارد پردازش تصاویر در داخل اسمارت فون هایش بسیار سریعتر و روان تر انجام گیرند اهداف دیگری را نیز در سر می پروراند که از جمله آنها امکان استفاده از این قابلیت ها در نرم افزار های عکاسی نصب شده برروی موبایل ها می باشد.

ابن مطالب را نیز بخوانید:

گجت‌های جدید گوگل معرفی شدند

گوگل پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس‌ال

۱۶ روش برای جستجو ی هوشمندانه در گوگل

۵ چیز درباره شما که گوگل می داند

عملکرد تراشه موبایلی گوگل

شاید جالب ترین نکته در مورد این تراشه موبایلی گوگل این است که در حال حاضر در آخرین اسمارت فون های گوگل به کار رفته اند و به زودی و با عرضه ی بروز رسانی بعدی گوگل برای تلفن های همراهش آماده به کار خواهد بود. به نظر می رسد گوگل وقت کافی برای بهینه سازی این تراشه و استفاده ی سرفرصت از آن را نداشته و به همین دلیل تصمیم گرفته آن را در گوشی های جدیدش جای دهد تا با ارائه ی نرم افزار مربوطه در تاریخی نامشخص در آینده از امکانات جدید دوربین بهره برداری کند. این اتفاق را می توان امتیاز ویژه ای برای خریداران محصولات جدید گوگل دانست زیرا که پردازنده های تصویر پیکسل 2 درحال حاضر نیز از نسل قبل خود سریع تر و بهتر عمل می کنند و با فعال سازی این تراشه دوربین در بهترین حالت عملکردی خود قرار می گیرد.

تراشه موبایلی گوگل

گوگل در این باره می گوید قابلیت Visual Core را در نسخه آزمایشی اندروید 8.1 در لیست Developer Options خواهد آورد و برای استفاده در تمام برنامه هایی که از دوربین استفاده می کنند مناسب خواهد بود. البته چیزی که برای گوگل بسیار مهم تلقی می شود این است که این تکنولوژی را به طور اختصاری برای سری پیکسل خود حفظ کرده و بهبود ببخشند تا آن را به نقطه ی قوتی برای این سری محبوب از محصولات خود تبدیل کنند.

تراشه موبایلی گوگل

همانقدر که شرکت گوگل علاقه به صحبت درباره این نکته دارد که تراشه موبایلی ساخت این شرکت تمام خانواده اندروید را تحت تاثیر قرار می دهد از جهاتی نیز باید توجه داشته باشد آیا این ویژگی به نکته ای برتر برای فروش بیشتر محصولاتش تبدیل خواهد شد یا خیر.

منبع : Theverge

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *