بامیلو بلاگ / راهنمای خرید / راهنمای خرید «بوت های زنانه» : عروس تمام لحظات سرد سال

راهنمای خرید «بوت های زنانه» : عروس تمام لحظات سرد سال

بوت های زنانه قد و نیم قد، سوغات فصل پاییز و یادگار زمستان هستند. انتخاب این قطعه دوست داشتنی و پرکاربرد، گاهی گیج کننده به نظر می‌رسد. شما به هنگام خرید، چه بوتی را انتخاب می‌کنید؟ چه عواملی را برای خرید بوت‌های خود در نظر می‌گیرید؟ در این مطلب، به هر آنچه برای انتخاب یک بوت زنانه نیاز دارید می‌پردازیم.

چه موقع بوت بپوشیم؟

بوت های زنانه

با توجه به مد روز موجود در چهار پایتخت مد جهان (میلان، پاریس، نیویورک و لندن)، پوشیدن بوت های زنانه هیچ گونه محدودیت زمانی و فصلی ندارند. طراحان مطرح دنیای مد همیشه بوت های زنانه را در مجموعه های پاییزه-زمستانه و حتی در مجموعه های بهاره-تابستانه به نمایش می گذارند. بنابراین پوشیدن انواع بوت در کشورهای به روز دنیا یک امر رایج و پسندیده است.

البته در کشور ما، پوشیدن نیم بوت در فصل پاییز و بهار و پوشیدن بوت های تا سطح زانو و بلند تر از آن بیشتر در فصل های پاییز و زمستان به چشم می خورند. ن.

 • از نیم بوت ها و بوت های بلند زنانه ساده، با پاشنه‌ای مسطح یا کوتاه، می‌توان برای رفت‌وآمد در سطح شهر استفاده کرد.
 • از بوت‌ های زنانه متنوع با پاشنه‌های بلندتر، برای مهمانی‌ها و مناسبت‌های رسمی‌تر استفاده کنید.
 • استفاده از نیم بوت‌های کاربردی، تنها در کوهنوردی، جنگل و شرایط وخیم آب‌وهوا مانند یخ‌زدگی و بارندگی شدید خلاصه می‌شوند.

راهنمای خرید نیم بوت زنانه (جامع) : زیبایی را با پاییز و بهار قسمت کنیم

انواع پاشنه بوت زنانه

بوت زنانه

 • پاشنه تخت: بسیار انعطلف پذیر است و مشخصاً با این پاشنه به راحتی می توان راه رفت.
 • پاشنه مبلی: به راحتی از پا در می آید و اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرد تأثیر به سزایی در بلندتر نشان دادن قدتان دارد.
 • پاشنه میخی (استیلتو):  این سبک پاشنه کمی عجیب به نظر می رسد (عجیب است پاشنه به این باریکی این حجم از بوت را بر روی خود نگه دارد)، اما اگر از آن در استایل خود به درستی استفاده کنید، سبک بسیار زیبایی خواهد بود.
 • پاشنه مربعی: نسبت به پاشنه میخی ظاهر متعادل تری دارد

بلندی ساق بوت زنانه

بوت زنانه

1- نیم بوت زنانه

این اندازه از ساق بوت زنانه انتخابی کاملاً منعطف است و شاید بتوان گفت در بین تمام اندازه های ساق بوت زنانه این نوع ساق منعطف ترین آن ها است. نیم بوت زنانه، چه پاشنه تخت باشد و چه پاشنه بلند، با انواع شلوار ها، دامن ها و پیراهن ها هماهنگ است. این نوع بوت به شما این امکان را هم می دهد که پایین شلوارتان را کمی بالا بزنید و پوست نقره ای پاهایتان به زیبایی استایلتان بیافزاید و در بلندتر نشان دادن قدتان مؤثر باشد. برای اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم راهنمای خرید نیم بوت زنانه را مشاهده کنید.

راهنمای خرید نیم بوت زنانه (جامع) : زیبایی را با پاییز و بهار قسمت کنیم

2- بوت ساده

بوت های زنانه

این سبک بوت را با احتیاط استفاده کنید، زیرا اگر شما پاهای کوتاهی دارید یا به طور کلی کوتاه قد محسوب می شوید، باعث می شود ظاهر شما کوتاه تر به نظر برسد.

در مورد بوت وقتی به سطح خاصی اشاره نمی‌کنیم، منظور ارتفاعی بزرگ‌تر از نیم بوت و کوچک‌تر یا مساوی با بوت‌های هم‌سطح زانو مدنظر است.

استفاده از این نوع بوت زنانه نتیجه بسیار خوبی دارد.  تنها اگر تضاد زیادی بین رنگ بوت و شلوار یا لِگ شما نباشد.  برای مثال، شلوار مشکی و بوت زنانه مشکی تا زیر زانو پا ترکیبی بسیار زیبا خواهد بود اما شلوار سفید و بوت زنانه قهوه ای که تا وسط ساق پا بلندی دارد تضاد زیادی دارد.

3- بوت تا سطح زانو و بلندتر از آن

در ادامه و در بخش «بوت های شاخص» به این نوع بیشتر می پردازیم.

چگونه شلوار جین را داخل بوت های بلند و کوتاه قرار دهیم؟

راه حل هایی برای ساق تنگ یا گشاد بوت زنانه

بوت زنانه

اگر ماهیچه پشت ساق پای بزرگی دارید، به دنبال بوت های زنانه ای بگردید که قسمت پشتی آن، کشی و انعطاف‌پذیر باشد. به کمک بند و سگک، می‌توانید به نحوی برای پای خود جای بیشتری ایجاد کنید.
 • بوت چنین افرادی، باید پا را بلندتر و باریک‌تر نشان دهد.
 • در برخی طرح ها، قسمت بالایی بوت برشی زاویه دار دارد. برش‌هایی را انتخاب کنید که شیب آن‌ها، از قسمت پشت شروع و به قسمت جلو ختم می‌شود. بدین ترتیب، پای شما بلندتر به نظر می‌آید.
 • باکمی رنگ شناسی، می‌توانید پای خود را بلند و باریک‌تر نشان دهید. کافی است، شلوار یا ساپورت انتخابی جذب و هم‌ رنگ بوت باشد. برای کامل کردن این ترکیب، بوت و شلوار خود را از بین طیف رنگ‌های تیره انتخاب کنید.

بوت های بلند زنانه چه بپوشیم؟ شیک پوشی به سبک زمستانه

 • اگر پای به نسبت کوتاهی دارید، به سراغ بوت‌های جذب بروید. بدین ترتیب، پاهای شما بلندتر دیده می‌شود. شلوار یا دامن‌های جذب، در کنار چنین بوتی این اثر را کامل می‌کنند. جادوی هماهنگ ساختن رنگ شلوار و بوت را فراموش نکنید، چراکه به بلندتر نشان دادن پاها کمک شایانی می‌کند.
 • اگر کف پای به نسبت بزرگی دارید، به شکار بوت‌ های زنانه جلو گرد بروید. از انتخاب بوت‌های نوک‌تیز پرهیز کنید، چراکه به انگشتان پای شما فشار می‌آورند. به کمک شلوارهای دم پا گشاد، می‌توانید پای خود را کوچک‌تر نشان دهید. همچنین استفاده از رنگ‌های تیره، مثل رنگ مشکی را فراموش نکنید.

راحتی و کیفیت ماندگار بوت های زنانه

بوت های زنانه

کیفیت بوت از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر بر سر به دست آوردن کیفیتی بالاتر از نظر مالی شک داشتید، توصیه می‌کنیم سر کیسه را کمی شل‌تر کنید. با اطمینان به خرید بوت بروید. این قطعه لباس خاصیت ماندگاری بالایی دارد و به این راحتی‌ها از پوشیدن آن در فصل‌های بعدی خلاص نمی‌شوید. بوت از گران‌ترین قطعه‌های لباس است. پس چه بهتر، جنسی با کیفیت تهیه کنید تا بارها آن را بپوشید.

بوت‌ های با کیفیت زنانه از چرم اصل ساخته می‌شوند. کف چنین بوت‌هایی ضخیم است و به راحتی می‌توان با آن‌ها قدم برداشت. به هنگام پوشیدن بوت، روبروی آینه بایستید، و آن را از زاویه نیم‌رخ مورد بررسی قرار دهید. بوت را نباید تنها از زاویه تمام‌رخ قضاوت کنید. البته بوت ها را فقط در آینه به پای خود نبینید. آن را بلند کنید و به دقت از نزدیک بررسی کنید. زیپ آن را چند بار به آرامی بسته و باز کنید، تا از کیفیت آن مطمئن شوید.

برای انتخاب یک بوت راحت، چند سایز را امتحان کنید، و با آن‌ها راه بروید. قوزک پا درون بوت نباید جا برای بازی کردن داشته باشد و قسمت پاشنه هم باید ثابت بماند. اما در حالت ایستاده، باید فاصله‌ای ناچیز به اندازه یک سانت یا نیم بند انگشت جلوی انگشت شصت پا وجود داشته باشد. در انتخاب خود عجله نکنید. برخلاف لباسی که شاید تنها در چند مراسم محدود به تن کنید، بوت مدت‌ها شمارا همراهی می‌کنند.

مهم: کاربرد و جایگاه بوت های زنانه!

بوت های زنانهپس از این طرز فکر که «بوت تنها برای فصل زمستان است و بس»، جایگاه بوت به کل تباه شد. در مهم‌ترین دسته‌بندی، بوت ها را به دو نوع «بوت‌های کاربردی و ضخیم» و «بوت‌های شیک و زیبا» تقسیم می‌کنند. در هوای خنک و سرد پاییزه-زمستانه، استفاده از بوت‌های شیک و زیبا توصیه می‌شود. چنین بوت‌های در عین زیبایی، پای شمارا در این سرما در بر می‌گیرند. اما در آب‌وهوای خراب زمستانه و بارش‌های شدید و یخ‌زدگی، بوت‌های کاربردی و ضخیم به کار شما می‌آیند. چنین بوت‌هایی، برای زیبایی طراحی نشده‌اند. در عوض، امر گرم کردن و جلوگیری از لغزندگی را به بهترین نحو انجام می‌دهند. در چنین شرایط خاصی، با استفاده از بوت‌های کاربردی، می‌توانید به ماندگاری و دوام بوت‌های شیک خود کمک کنید.
مشکل زمانی رخ می‌دهد که کاربرد و جایگاه این دو دسته متفاوت بوت، با هم اشتباه گرفته می‌شوند و یک «ناهنجاری مد» رخ می دهد. آن هنگام است که در هوای عادی زمستانه یا حتی پاییزه، زنان نیم بوت‌های عجیب و ضخیم یا به اصطلاح بوت‌های مردانه و کوهستانی به پا می‌کنند. یا در زمین‌های یخ‌زده، برخی با بوت‌هایی مجلل و پاشنه‌های نوک‌تیز استیلتو (Stiletto) به خیابان‌ها قدم می‌گذارند.

کدام بوت زنانه برای من مناسب تر است؟

بوت زنانه

بخش مهمی از این موضوع به سبک زندگی شما و نوع نیاز شما بستگی دارد. اگر نوع خاصی از بوت زنانه را مدنظر ندارید در این قسمت نکاتی ارائه می شود که می توانید با کمک آن ها بوتی که برای شما مناسب تر است را انتخاب کنید.

اگر کارمند هستید

این نوع بوت باید بدون تزئینات و ساده باشد. بوت های تا سطح زانو و یا بالای زانو مناسب فصل های پاییز و زمستان هستند. می توانید آن ها را به همراه شلوارهای جین جذب یا ساپورت بپوشید و نتیجه ای فوق العاده به دست آورید. بوت های بلند با مانتو راسته و ساده و حتی پالتو ظاهری کاملاً رسمی و بی نظیر می سازند.

می پرسید «با بوت ساق بلند چه لباسی بپوشیم؟» این مطلب را از دست ندهید.

با بوت ساق بلند چه لباسی بپوشیم؟

پاشنه تخت یا بلند تا حدی به سلیقه و تحمل شما در پوشیدن پاشنه بلند بستگی دارد. بیشتر مواقع دیده شده، خانم های مدیر از پاشنه بلند و کارمندان از پاشنه های کوتاه تر و تخت استفاده می کنند. و

اگر دانشجو هستید

برای دانشجویان آزادی عمل بیشتر اهمیت دارند. به عنوان یک دانشجو بهتر است به دنبال یک ظاهر ساده و رسمی بروید. پس از طرح های مجلل یا غیر عادی پرهیز کنید. بهترین نوع بوت برای دانشجویان بوت های تخت هستند.

اگر مانتو می پوشید

اگر در اکثر مواقع مانتو می پوشید، استفاده از بوت های ساق بلند به اندازه مانتو شما بستگی دارد. مانتوهایی که تا زانو می رسند با بوت هایی که تا زانو هستند بسیار شیک می شوند، اما مانتوهای کوتاه با بوت هایی که تا مچ پا هستند و بوت هایی که تا وسط ساق پا می آیند و بوت های تا زانو می تواند هماهنگی خوبی ایجاد کند.

بوت های بلند زنانه چه بپوشیم؟ شیک پوشی به سبک زمستانه

بوت های شاخص

بوت های زنانه و شاخص

در مهمانی‌ها یا مناسبت‌های خاص، می‌توانید از بوت های زنانه به عنوان یک “شاخصه مد” استفاده کنید. منظور از شاخصه یا قطعه شاخص مد، کانون تمرکز بودن آن قطعه در ظاهر کلی شماست. به عبارت ساده‌تر، به همراه یک بوت سه میلیون تومانی، یک بارانی و کیف و شال معمولی و ساده به تن کنید. چراکه چنین بوت‌هایی، کانون تمرکز ظاهر کلی شما هستند. اصل هماهنگ‌سازی نیز از تأثیر بالایی برخوردار است. برای هرچه بهتر به چشم آمدن بوت‌های شاخص می‌توانید موارد زیر را رعایت کنید.

1- اندازه

نیم بوت ها، زیبایی خاص خود را دارند. اما بوت‌های هم‌سطح زانو و بالای زانو، همواره نشانگر شخصیتی قوی، مستقل و متفاوت هستند. به همراه چنین سطحی از بوت ها، اگر شلوار یا ساپورت می‌پوشید، رنگی هماهنگ با آن را انتخاب کنید. در مهمانی‌های شخصی، دامن‌های کوتاه و ساده‌ترکیب ایدئالی با بوت‌های بالای زانو ایجاد می‌کند.

2- جنس

جنس اصیل و تا حدی براق، ظاهر شمارا شاخص‌تر نشان می‌دهد. چرم اصل واکس خورده، از دیرباز بهترین انتخاب بوت پوشان بوده و هست. از تمیز بودن تمام نقاط بوت خود مطمئن باشید. کف بوت مخصوص مهمانی را نیز سعی کنید، تمیز نگه‌دارید. کمتر با آن در خیابان قدم بزنید. هر چقدر هم که روی کفش شما تمیز باشد؛ نمای کف خاکی یک بوت، نمای دلپذیری نخواهد بود.

بوت های زنانه

3- رنگ

انتخاب بوت‌های روشن، یا رنگ‌های متنوع‌تر از مشکی و طوسی بدون شک تأثیرگذارتر از یک کفش ساده مشکی است. در کنار آن، جا دارد به جادوی رنگ قرمز بر آقایان نیز تأکید کنیم. رنگ‌های ثابت و روشن در کل به شاخص‌تر شدن ظاهر شما کمک می‌کنند

4- پاشنه

پاشنه عبارتی شناخته شده است. تأثیر این عبارتِ گاهی دردناک، انکارناپذیر و اثبات شده است. اگر به هیچ عنوان به پاشنه پوشیدن عادت ندارید، از پاشنه‌های پهن‌تر و لژها شروع کنید، و به‌مرور به سمت پاشنه‌های باریک‌تر بروید. برای عادی‌تر شدن پاشنه، می‌توانید مثل یک ورزش با آن برخورد کنید. روزانه چند دقیقه تمرین با یک کفش جدید در منزل، مهمانی آخر هفته شمارا لذت بخش تر از پیش می‌کند. شیوه‌ای هوشمندانه که برای راحتی بیشتر عروس‌ها در مهمانی عروسی خود شکل گرفت.

پیرو سبک‌های به‌روز مد

بوت های زنانهاگر به هنگام خرید بوت، به دنبال سبک‌های عجیب و غیرمتعارف نروید؛ کالای خریداری شده شما، در کمد لباس خاک نمی‌خورد. مد شدن یک بوت را مثل یک چرخه فرض کنید. ممکن است یک سال بوت‌های ساده، به سبک بوت کلاسیک سوارکاری مد شوند. اما دو سال پس از آن، بوت‌های جذب و سبک ساعت شنی جای آن‌ها را می‌گیرند. بنابراین نگه‌داری و سالم ماندن آن را از هر قطعه لباس دیگری جدی‌تر بگیرید.

برخورد با این قطعه ماندگار، شاید از هر قطعه مد دیگری متفاوت‌تر باشد. بنابراین باید با دنبال کردن هفته‌های مد، و سبک پایتخت‌های مد و اخبار روز همواره از آنچه به روز است، باخبر باشید.

سخن آخر

بوت های زنانهبوت های زنانه قطعه منحصربه‌فردی از دسته لوازم جانبی مد و لباس است که با سرد شدن هوا، رفته‌رفته بر پای بانوان جوانه می‌زند، و قد می‌کشد. شاید دیر پوشیدن آن در اوایل پاییز ، و بایگانی کردن زود به هنگام آن در اواخر زمستان، بی‌رحمی در حق جامعه مد باشد. اما لحظات ماندگاری که با آن تجربه می‌کنید، در هیچ فصل دیگری در سال تکرار نمی‌شوند.
 منبع: Wikihow

نویسنده: سپندار معینی

سپندار فعالیتش در زمینه مد و لباس را از سال 1388 شروع کرد. هدف همکار آرام و خون گرم ما، انتقال دانش و آشناسازی تمامی علاقه مندان، با مد روز و سبک چهار پایتخت بزرگ مد جهان است. در کنار مباحث کاهش وزن و سبک زندگی سالم، سپندار به فراگیری زبان های مختلف، ترجمه همزمان، داستان نویسی، سریال و فیلم، بازی های رایانه ای، آشپزی ( به قول خودش در حد فست فود بلده!) و پیاده روی علاقه دارد.

۶ دیدگاه ها

 1. چه عکسای قشنگی وای
  مرسی بابت نکات مفیدتون

 2. وااااای چقد خوبه این بوت بنفشه عاشقش شدم
  از کجا می تونم بخرم؟؟

 3. من همیشه نیم بوت می پوشیدم ولی با خوندن این متن و عکسهای زیباش با دوستم رفتیم یه بوت بلند گرفتیم تا زانوم میاد خیلیم دوسش دارمم

 4. چقد زیبا.. دوس داشتم هوا همیشه بارونی و برفی بود تا همیشه بوت می پوشیدیم

 5. فرنوش کیان زاده

  وااااااااای چه خوبه این
  همچین مطلب کاملی ندیدم تو اینترنت راجب بوت!
  چه سایت خوبی کلی مطلب دارین واسه بوت زنونه!
  اتفاقا دیشب رفته بودم کوروش همه بوت پوشیده بودن خیلی دلم خواست و نمی دونستم چی بخرم. پیش خودم فک کردم هر چی تو اینترنت هس دیگه سرچ کردم اینو دیدم… دستتون درد نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *