بامیلو بلاگ / سبک زندگی / دکوراسیون / راهنمای خرید و انتخاب کاغذ دیواری بر اساس طرح

راهنمای خرید و انتخاب کاغذ دیواری بر اساس طرح

انتخاب سبکی درست و یا نوع خاصی از کاغذ دیواری، بیشتر از آنچه که فکر می کنید اهمیت دارد. آن چنان که چاپی برجسته، اغلب شیوه ای مورد قبول و متداول بین صاحبان خانه ها بوده، گزینه های متعدد دیگری برای این منظور وجود دارند، از جمله طرح گونی، رگه های چوب، چوب پنبه ای، درخت گون، مات، متالیک، براق، نقش موج دار و یا ترکیبی، طرح های دستی و پارچه های بافت دار تا منجوق های شیشه ای و هندسی؛ به راهنمایی های زیر برای انتخاب زمینه کاغذ دیواری اتاق خود توجه کنید.

به اندازه مورد نیازتان بخرید

یکی از مهم ترین چیزهایی که باید مد نظر داشته باشد این است که چه مقدار توپ کاغذ دیواری بر اساس عرضی که دارد، نیاز دارید. خیلی از توپ های نگهدارنده کاغذهای دیواری، بر اساس عرضی که دارند، در مقیاس آمریکایی یا انگلیسی هستند. کاغذ دیواری های آمریکایی عرض تقریبی 69 سانتی متر دارند در صورتی که کاغذ دیواری های انگلیسی معمولاً در ابعاد تقریبی 52 سانتی متر هستند. بهترین راه برای تخمین و اندازه گیری اینکه به چه مقدار از کاغذ دیواری (چند توپ از آن) نیاز دارید این است که با یک عرضه کننده حرفه ای کاغذ دیواری مشورت کنید.

طرح های متالیک

کاغذ دیواری متالیک

کاغذ دیواری های متالیک یا مات، راهی عالی برای اضافه کردن درخشندگی به اتاق هستند. آن ها به بازتاب دیوار و رقص زیبای نور در اتاق کمک کرده و حالتی خاص به فضای شما می دهند. هنگامی که شما یک شمع یا یک چراغ موضوعی را روشن می کنید، کاغذ دیواری متالیک و مات، رقصی دلربا و فریبنده از نور را به ارمغان می آورد. کاغذ دیواری های متالیک و ماتی که بر روی آن ها طرح های با دست اعمال شده است، نصب آن را واقعاً سخت و طاقت فرسا کرده و هزینه بیشتری هم به همراه دارد. کار کاغذ دیواری های متالیک با طرح چاپی، راحت تر بوده و سهولت در نصب و هزینه کمتری نسبت به انواع دیگر آن که با دست چاپ شده اند، دارند.

طرح علفی

کاغذهای دیواری طرح علفی (مانند گونی) که تار و پود مشحصی دارند، از انواع ارگانیک هستند که از رشته های علف که با دقت به هم بافته شده، ساخته شده اند. این مدل انتخابی عالی برای صاحبان خانه هایی است که می خواهند در یک اتاق، جدای از بازی رنگ ها طرح متفاوتی بر دیوار خود ببینند. عرضه کننده های حرفه ای کاغذ دیواری، برای نصب، تولید و چاپ، به واسطه مقدار دقتی که مورد نیاز است 30 درصد از هزینه کار را به قیمت هر توپ اضافه می کنند. کاغذهای طرح علفی یا بافته شده، تأثیری شگرف در ظاهر عمودی و خطی دیوار و همچنین با سایر عناصر اطراف خود، ایجاد می کنند.

طرح گل دار و گیاهی

کاغذ دیواری طرح گل

کاغذ دیواری چاپی طرخ برگ یا گلدار، بیشتر برای فضاهای زنانه شایع است. چاپ های گل دار ریز و گیاهی بسیار شلوغ به نظر رسیده و بنابراین برای فضاهای کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرند، مانند توالت، اتاق خشکشویی و یا درون کمدها. اندازه متوسط این طرح ها هم معمولاً همان قدر در فضاهای کوچک مورد استقبال قرار گرفته که در فضاهای بزرگ تر استفاده می شوند. طرح های گل دار درشت، معمولاً ایده ای برای اتاق های بزرگ تر مانند اتاق نشیمن هستند.

طرح های هندسی (منتظم)

طرح منتظم کاغذ دیواری

برای تعداد زیادی از هواداران مدرنیته، مدهای زیبا و سبک های اواسط قرن بیستم، کاغذ دیواری با طرح هندسی، یکی از طرح هایی است که با سهولت و به آسانی در دسترس بوده و سبکی متمایز در فروشگاه هاست. کاغذ دیواری های هندسی ساده تر نصب می شوند، چرا که طرح و الگوی آن ها تکرار شده و هنگام نصب دقت کمتری نیاز دارد؛ هدر رفت آن در برش کاغذ دیواری بسیار کم و مهارت لازم برای نصب آن کاهش خواهد یافت. اگر طرح منظم و هندسی که برای اتاق انتخاب شده، زیاد باشد می توانید اضافی آن را تا سقف ادامه داده یا به پشت قفسه کتاب ها یا هر چیزی دیگری نیز انتقال دهید. این کار طرح را متمرکز کرده و همچنین بیینده از انرژی  بیشتری از اجسام ساکن اطراف کاغذ و ابعاد فضایی که در آن است، دریافت می کند.

منبع: HGTV

نویسنده: صبا عاصمی

صبا شوخ طبع و رک است. فیزیک خوانده، دوره ارشدش را می گذراند و خدا بخواهد دکترای فیزیک هم خواهد خواند. فیزیک را دوست دارد چون می خواهد از همه چیز سر در بیاورد و هر چیزی برایش جذاب است: علم، هنر، فرهنگ، تاریخ و فلسفه. برای فیلم و کتاب هم هیچ محدودیتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *