بامیلو بلاگ / اخبار بامیلو / «امتیازدهی تأمین کنندگان»، راهنمایی برای انتخاب مطمئن مشتریان

«امتیازدهی تأمین کنندگان»، راهنمایی برای انتخاب مطمئن مشتریان

امتیازدهی تأمین کنندگان راهی جدید برای ارزیابی تأمین کنندگان بامیلوست. بامیلو با توجه به سابقۀ همکاری و عملکرد فروشندگان به آن ها امتیاز می دهد. بدین ترتیب، در شرایطی که تأمین کنندگان متعددی یک جنس مشابه را ارائه می دهند؛ به وسیلۀ این قابلیت، مشتریان می توانند تصمیم بهتری بگیرند. برای آشنایی بیشتر با قابلیت جدید «امتیازدهی تأمین کنندگان» با بامیلو بلاگ همراه باشید.

امتیازدهی تأمین کنندگان چیست؟

بامیلو تنها یک فروشگاه اینترنتی نیست. بازار اینترنتی بامیلو با برخورداری از 16 هزار تأمین کننده، بیشتر فعالیت های خود را در بستر «بازار اینترنتی» انجام می دهد. به این مفهوم که بامیلو یک بازار را برای فروش کالاهای تأمین کنندگان به مشتریان ایجاد می کند. به عبارت ساده تر، شما به عنوان مشتری یا خریدار کالا را از تأمین کننده یا فروشنده در بستر فراهم شده توسط بامیلو خریداری می کنید.

بازار اینترنتی چیست و چه تفاوتی با فروشگاه اینترنتی دارد؟

در فروشگاه اینترنتی مالکیت تمام (یا بخش عمده) کالاها در اختیار فروشگاه قرار دارد. فروشگاه اینترنتی با فروشندگان متفاوتی برای تأمین و به دنبال آن خرید محصولات در ارتباط است. در نهایت خریدار برای تهیه ی محصولات تنها با یک مجموعه طرف خواهد بود.

از دیگر سو بازار اینترنتی مکان متفاوتی است. در بازار اینترنتی شما با چندین فروشنده که تحت نظارت مستقیم (یا غیرمستقیم) مدیریت بازار اینترنتی هستند در ارتباطید. بازار اینترنتی به عنوان واسطه، جنس را از فروشنده دریافت و آن را در دسترس خریدار یا مشتری قرار می دهد. در بازار اینترنتی معمولاً تنوع محصولات بیشتر بوده و قدرت انتخاب از چندین فروشنده فضای رقابت جذابی پدید می آورد.

این را هم بخوانید: بازار اینترنتی

نحوه ثبت نام و خرید محصول از بازار اینترنتی بامیلو
۴ تفاوت بزرگ بین بازار اینترنتی و فروشگاه اینترنتی
بازار اینترنتی : مهم ترین مزایا و معایب خرید از بازار اینترنتی

در چنین بستری، لازم است تا مشتریان کمی بهتر تأمین کنندۀ کالای خود را بشناسند. بنابراین بامیلو با هدف انتخاب مطمئن و راحت مشتریان قابلیت «امتیازدهی تأمین کنندگان» را ایجاد نموده است. مشتریان می توانند با مشاهدۀ این قابلیت روبروی هر محصول، تأمین کنندۀ آن محصول و عملکردش را بهتر بشناسند.

نحوۀ امتیاز دهی به تأمین کنندگان

در حال حاضر سه مورد برای گزینش تأمین کنندگان وجود دارد. تمامی این موارد با توجه به سابقۀ همکاری و عملکرد فروشندگان ارزیابی می شوند. بنابراین هرچه تأمین کنندگان در تأمین کالا ها و جلب رضایت مشتریان بامیلو موفق تر باشند، امتیاز بیشتری کسب می کنند.

1- تأمین موفق کالا

بالا بودن این عامل نشان دهندۀ عدم لغو کالاهای فروخته شده توسط این تأمین کننده است. به عنوان مثال، بنابراین تأمین کننده ای که امتیاز بالایی در این بخش کسب کند؛ به دلیل «عدم موجودی» سفارش مشتری را با تأخیر یا لغو مواجه نمی کند.

2- فروش بدون بازگشت

بالا بودن این عامل نشان دهندۀ سلامت فیزیکی و رضایت مشتری از عملکرد کالاهای فروخته شده توسط این تأمین کننده است. تأمین کنندگانی که امتیاز بیشتری در این مورد کسب کنند، نظر اطمینان مشتریان خود را جلب خواهند کرد.

3- ارسال به موقع

این عامل با «زمان حدودی تحویل کالا» ارتباط مستقیم دارد. «زمان حدودی تحویل کالا» نشان دهندۀ حداکثر زمانی است که کالا از دست تأمین کننده به دست مشتری می رسد. بنابراین هرچه بالا بودن این عامل نشان دهندۀ سرعت عمل و عدم تأخیر در ارسال کالاهای فروخته شده توسط این تأمین کننده است.

همراه بامیلو

در این بخش نیز مدت فعالیت تأمین کنندۀ کالای انتخابی با بازار اینترنتی بامیلو نمایش داده می شود.

به زودی!

بامیلو همواره به دنبال بهبود خود و ایجاد تجربه های بهتر خرید برای مشتریان است. در همین راستا و با توجه به نیاز مشتریان موارد بیشتری به این قابلیت افزوده می شود. گفتنی است استفاده از این قابلیت تا پایان اردیبهشت ماه برای کاربران اپلیکیشن موبایل بامیلو نیز امکان پذیر می باشد.

نویسنده: سپندار معینی

سپندار فعالیتش در زمینه مد و لباس را از سال 1388 شروع کرد. هدف همکار آرام و خون گرم ما، انتقال دانش و آشناسازی تمامی علاقه مندان، با مد روز و سبک چهار پایتخت بزرگ مد جهان است. در کنار مباحث کاهش وزن و سبک زندگی سالم، سپندار به فراگیری زبان های مختلف، ترجمه همزمان، داستان نویسی، سریال و فیلم، بازی های رایانه ای، آشپزی ( به قول خودش در حد فست فود بلده!) و پیاده روی علاقه دارد.

۲ دیدگاه ها

 1. سلام
  اول تشکر میکنم بابت اضافه کردن این قابلیت.
  آیا این امتیازات رو بامیلو میده یا خریداران تجربه خودشونو میگن؟
  و این که حتما یه امتیاز هم بزارید که ببینیم اون کالایی که میگیریم با عکس مطابقت داره؟ و یا اصلا جنسش اصله؟
  متاسفانه اخیرا عطرهایی تو فروشگاهتون میبینم که قیمتشون نزدیک به یک دهم قیمت واقعی هست و همشونم بدون برند/متفرقه هستند. ایا شما روی همه تامین کننده ها نظارت دارید که چه کالایی میزارن تو سایت؟

  • سلام دوست عزیز،
   امتیازات رو بامیلو به تأمین کنندگان میده نه خریداران.
   حتماً نظرتون رو برای بخش مربوطه ارسال می کنیم.
   عطر یا سایر محصولاتی که با برند (بدون برند/متفرقه) به فروش میرسه کالاهایی هستن که اصالت شون توسط فیلتر بامیلو تأیید نشده. اما این کالاها هم مشتری های خاص خودشون رو دارن. اینطوری به مشتری این اختیار رو میدیم که بین جنسی که اصالتش تأیید شده و قیمت بالایی داره و جنسی که تأیید نشده و قیمت کمتری داره؛ انتخاب کنه.

   ممنون از شما 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *