استاد خطای دید شوید
بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد بانوان / استاد خطای دید شوید: بدون تغییر در بدن، لاغرتر یا بلندتر به نظر برسید

استاد خطای دید شوید: بدون تغییر در بدن، لاغرتر یا بلندتر به نظر برسید

دانستن بهترین مدل لباس پوشیدن مطابق با شکل بدن و متعادل نمودن ویژگی های فیزیکی کاری دشوار است. یکی از راه های کنار آمدن با بدن از طریق خطای دید است. تصاویر زیر نشان می دهند که این کار چقدر آسان و موثر است. بنابراین، اگر می توانید استاد این امر شوید، دیگر نسبت به لباس هایی که می پوشید احساس بدی نخواهید داشت.

خطای دید متداول، تمام خط ها یک اندازه اند، اما خط سمت راست بلندتر است.
خطای دید متداول، تمام خط ها یک اندازه اند، اما خط سمت راست بلندتر است.

خطای دید شماره 1 : خطوط عمودی

خطوط عمودی بر هر قسمتی از بدن قرار بگیرند، اثر باریک کنندگی دارند. به همین دلیل است که پیراهن یا شلوار با خطوط عمودی، بدنتان را لاغر تر نشان می دهند. همانطور که در تصویر زیر می بینید، با این که هر دو مستطیل رسم شده یکسان اند، مدل سمت چپ لاغر تر به چشم می آید. اگر به دو لباسی که دقیقاً یکسان اند نگاه کنید، لباس سمت راست نیز باریک تر به نظر می رسد.

خطای دید شماره 1 : خطوط عمودی

قرار گیری خطوط عمودی بسیار مهم است. هرچه خطوط به هم نزدیک تر باشند، لاغر تر به نظر می رسید. هر دوی این اشکال یکسان اند ولی مستطیل سمت راست باریک تر به نظر می رسد.

Vertical-Lines-

خطای دید شماره 2 : خطوط افقی

خطای دید شماره 2 : خطوط افقی

حرف همه درست است، خطوط افقی بدنتان را پهن تر نشان می دهند، مخصوصاً هنگامی که در قسمت های پهن تر بدن قرار گیرند. پیراهن سمت چپ که مزاحمت خط افقی ندارد، از پیراهن سمت راست که دارای یک خط افقی است پهن تر است، باریک تر به نظر می رسد.

خطای دید خطوط افقی

با این حال اگر خطوط افقی در محل مناسبی قرار گیرند، می توانند مددرسان باشند. همان طور که در تصویر بالا می بینید، مستطیل های آخر از چپ و آخر از راست، از همه لاغر تر به نظر می رسند، در حالی که مستطیل وسط که از وسط به دو نیم تقسیم شده است، از همه پهن تر است. حقه دیداری خطوط افقی هنگامی که در لباس استفاده می شوند، از قرار زیر است:

هر چه چشم بدون مزاحمت خط افقی روی بدن حرکت کند، بدن بلند تر و لاغر تر به نظرش می آید. همین امر، دلیل پهن به نظر رسیدن افرادی است که پیراهن شان را درون شلوارشان می گذارند. این حالت پهن تر از زمانی است که این کار را نمی کنند یا پیراهن بلند و تنگ تر می پوشند. به همین دلیل است که بستن دائمی کمربندهای رنگی برای زنان ریز نقش توصیه نمی شود. تقسیم نمودن بدن به دو قسمت نه تنها پهن تر نشان تان می دهد، بلکه قد تان را نیز کوتاه تر می کند. به علاوه، پوشیدن لباس تک رنگ معمولاً برای اثرات لاغر کنندگی توصیه می شود؛ بدون قطع کردن یک خط افقی میان یک رنگ، فرد را قد بلند تر و لاغر تر نشان می دهد.

اینها را هم بخوانید:

راهنمای انتخاب طرح پارچه برای لاغر جلوه کردن
چگونه لاغر تر به نظر برسیم بدون اینکه یک گرم وزن کم کنیم
 5 عادت رایجی که باید ترک کنید تا وزن کم کنید!

خطای دید شماره 3 : خطوط مورب

خطای دید شماره 3 : خطوط مورب

خطوط مورب به طرز غیر قابل باوری لاغر کننده هستند. فرقی نمی کند کجای بدن قرار بگیرند، آن ناحیه را لاغر نشان می دهند. همانطور که در مستطیل سمت راست می بینید، با این که مستطیل ها یک اندازه هستند، از مستطیل سمت چپ کوچکتر به نظر می رسد.

خطای دید شماره 4 : خطوط واگرا در مقابل خطوط همگرا (در ناحیه ی شانه)

خطای دید شماره 4 : خطوط واگرا در مقابل خطوط همگرا

اگر ران های پهن دارید، یکی از آسان ترین حقه ها، پوشیدن لباس یقه بازتر است، چون بین نیمه بالایی و نیمه پایینی بدن تعادل ایجاد می کند. تصاویر زیر این نکته را به خوبی رسم نموده اند. پیراهن سمت چپ خط هایی دارد که از شانه به بیرون می رود و به آن پهنا می بخشد. سمت راست، خطوطی که ناحیه شانه را باریک می کنند را می بینید. با این که مستطیل ها یک اندازه اند، نیمه پایینی پیراهن سمت چپ باریک تر و مستطیل سمت راست پهن تر دیده می شود. شانه ها با پهن کردن با یقه پهن تر، باریک تر دیده می شوند. فقط به همین دلیل تاپ های هالتری برای زنان با بدن گلابی شکل توصیه نمی شود.

خطای دید شماره 5 : رنگ های تیره

خطای دید شماره 5 : رنگ های تیره

راست می گویند که رنگ مشکی لاغر نشان می دهد. با این وجود می خواهیم با عنوان این که همه رنگ های تیره هنگامی که کنار رنگ روشن تر قرار می گیرند، این تاثیر را دارند، از این امر فراتر رویم. به عنوان مثال ملاحظه می کنید که قسمت تیره مستطیل سمت چپ و قسمت تیره مستطیل سمت راست کوچکتر دیده می شود. این مستطیل ها دقیقاً یک اندازه هستند. تا وقتی که رنگ تیره روی قسمت های پر تر بدن تان باشد که آن محل را لاغر تر نشان می دهد، مهم نیست چه رنگی بپوشید.

نویسنده: مینا داودی

۵ دیدگاه ها

 1. خیلی جالب بود…و خیلی هم کاربردی…لطفا برای ما که یکم خیلی لاغریم هم مطالبی تهیه کنید که بهتر بتونیم لباس انتخاب کنیم…

  • اول این که خوش به حال شما که لاغر هستید، مشکل چاقی واقعا داره همه گیر میشه و این زندگی شهری نمیگذاره که افراد فعالیت کافی داشته باشند.

   اما حتما برای شما هم مقاله خواهیم گذاشت.

   نکته بعدی اینکه اگر شما خیلی لاغر هستید میتونید بر عکس این دسته مقالات لاغر جلوه کردن عمل کنید. اینطوری بدن شما پر تر از حالت عادی به نظر خواهد رسید

 2. salam
  site khob va dost dashtaniye
  mamnoon shoma

 3. یعنی ۱۰ متروووووووووووووووووون گررررررررررررررم واقعا عایه این سایت اصن زندگیه آدم و عوض میکنه من هش دنباله سمینار و این قبیل چیزا بودم پیدا کنم برم ولی اصن خسسسسته نباشین .مگه داریم ؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *