بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سلامت و تناسب اندام / چطور از ورزش کردن دل نکنیم (بخش سوم)
ورزش کردن

چطور از ورزش کردن دل نکنیم (بخش سوم)

بسیاری از ما دوست داریم ورزش کنیم اما به دلایل مختلف از انجام آن طفره می‌رویم. در این مقاله با بامیلو بلاگ همراه باشد تا به شما بگوییم چطور با پرسیدن تنها چند سؤال از ورزش کردن فرار نکنیم.

آیا حاضرید از ورزش کردن بگذرید؟

۴- چطور پس از ورزش به خود جایزه بدهم؟

ورزش کردن

وقتی پای فعالیت بدنی در میان باشد، یک جایزه کوچک می‌تواند انگیزه بهتری به شما بدهد .اگر شروع به ورزش برایتان سخت است، به این فکر کنید که پس از اتمام جلسه می توانید پاداش زحمات خود را ببینید. مثلا:

پس از ورزش به سونا یا جکوزی بروید.

کتاب مورد علاقه خود را بخوانید و یا برنامه تلویزیونی دلخواهتان را ببینید.

ماساژ بگیرید.

با دوستانتان بیرون بروید و یا در سینما فیلم ببینید.

حتی می‌توانید سری به بازی کامپیوتری دلخواهتان بزنید و یا یک دست لباس ورزشی نو برای خود بخرید.

این همه می توانند پاداش هایی انگیزشی باشند.

۳- چطور می توانم تمریناتم را تغییر دهم

اگر چون دیر از خواب بیدار شده اید و یا مجبور بودید بیشتر سر کار بمانید، قید ورزش کردن را نزنید. در عوض با به کار گرفتن خلاقیت خود، روشی کوتاه و مفید برای انجام آن پیدا کنید. اگر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه وقت دارید، تمرینات ورزشی وقفه دار اما شدید را امتحان کنید. با تند راه رفتن بدن خود را گرم کنید و به مدت ۳۰ ثانیه با قدرت بدوید و ۳۰ ثانیه بعد را با قدم زدن آرام استراحت کند. چند نرمش مناسب تمام بدن هم انتخاب کنید و به مدت یک دقیقه، همه را پشت سر هم انجام دهید. مثلا می‌هوانید شنا، اسکوات، لانج و پرش پروانه را پشت سر هم انجام دهید.

۲- ورزش نکردن چه تاثیری بر کل روز من می گذارد

فعالیت بدنی تنها به درد سوزاندن کالری نمی خورد بلکه می تواند بر همه جنبه های روزتان، به ویژه بدنی و روانی تاثیر بگذارد. به خودتان یادآوری کنید که ورزش کردن باعث موارد پایین می‌شود:

به شما انرژی بیشتری می دهد.

اعتماد به نفس و حس رضایت از خود را بهبود می بخشد.

شروع خوبی برای روزتان خواهد بود.

تمرکز و بازدهی شما را افزایش می دهد.

باعث می شود که به طور مداوم تعهد خود به هدفتان را حفظ کنید.

ورزش کردن یکی از معدود چیزهایی است بر تمام جنبه های زندگی تاثیر می گذارد. تنها چند دقیقه در روز و مقداری تعرق باعث کسب نتیجه‌های شگفت انگیز می شوند.

۱- چه چیزی مانع من می شود؟

ورزش کردن

افکار منفی که باعث به تعویق انداختن ورزش می شود را شناسایی کنید و به صورت منطقی با آن ها کنار بیایید. به عنوان مثال، چند فکر رایج عبارتند از:

«خیلی خسته ام». بعد از یک روز کاری مسلما دهنتان خسته است، اما به محض شروع به تحرک به لحاظ بدنی حس بهتری خواهید داشت.

«خیلی گرسنه ام». کمی ماست بخورید و یا مقداری نوشیدنی ورزشی بنوشید. بلافاصله پس از این کار، انرژی لازم برای باشگاه رفتن را پیدا خواهید کرد.

«حوصله اش را ندارم.» منتظر نباشید تا حوصله اش را داشته باشید زیرا این اتفاق ممکن است هیچ وقت نیفتد. پس از شروع ورزش، تمرینات بدنی برایتان هیجان انگیز تر خواهند شد.

« بیش از حد کار دارم.» اگر تناسب اندام خود را در اولویت قرار دهید بازدهی کاری شما هم افزایش پیدا می کند. حتی انجام دادن این تمرینات  به مدت کوتاه هم ارزشش را دارد.

 

شما چطور با این مساله مقابله می‌کنید؟ دیدگاه‌ها و تجربیات خود را با بامیلو بلاگ در میان بگذارید.

منبع: FashionBeans

نویسنده: پوریا عزیزی

پوریا کار نوشتن را در سال ۸۹ و بعد از قبولی در دانشگاه شروع کرد. در رشته مترجمی زبان انگلیسی و در مقطع کارشناسی تحصیل کرده و زبان فرانسه نیز می‌داند. او عاشق مد، عطر و کتاب بوده و به نظرش ایو سن لوران تاثیر‌گذار‌ترین طراح مد تاریخ است. پوریا در اوقات بیکاری، با صدای تمرین پیانوی خود همسایه‌ها را آزار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *