بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / اخبار، شایعات و هر چیزی که در مورد تلویزیون اپل می‌دانیم

اخبار، شایعات و هر چیزی که در مورد تلویزیون اپل می‌دانیم

کمپانی اپل شاید در دنیای رسانه و پخش همانند دنیای کامپیوترها و گوشی‌های همراه هوشمند حضور قابل‌توجهی نداشته باشد، اما هنوز هم تلویزیون اپل انتخاب جذابی برای علاقه‌مندان به تکنولوژی خواهد بود.

تلویزیون اپل مخصوصاً برای آن‌هایی که علاقۀ بسیار زیادی به زندگی در اکوسیستم غول‌های تکنولوژی دارند جذاب است. اگر بخواهید تلویزیون بدون گزینه‌های هوشمند خود را با یک سیستم پخش بسیار باهوشِ اسمارت تعویض کنید، تلویزیون اپل همان چیزی خواهد بود که دنبالش می‌گردید. به علاوه که این سیستم پخش امکانات مخصوص سیستم‌عامل iOS مانند AirPlay را نیز پشتیبانی کرده و از آن‌ها بهره می‌برد.

تلویزیون اپل

حدوداً دو سال از زمانی که کمپانی اپل آخرین تلویزیون خود را منتشر کرد می‌گذرد. با این حال از همان روزی که این دستگاه منتشر شد، مشخص بود تلویزیون اپل مشخصات خوبی نداشته و از جدیدترین تکنولوژی موجود استفاده نمی‌کند. این روزها هم که مدل قبلی به شدت از فناوری روز دنیا عقب مانده و زمانی که صحبت از فناوری‌هایی نظیر ۴K و HDR به میان می‌آید، هیچ حرفی برای گفتن ندارد.

این روزها و پس از انتظارات فراوان، شایعاتی مبنی بر یک تلویزیون اپل جدید به گوش می‌رسد. با اینکه هنوز هم جزئیات منتشر شده در مورد این مدل کامل و قابل اتکا نیستند، ما تمام اخبار موثق و شایعاتی که در مورد این دستگاه منتشر شده و به گوش می‌رسند را در این مطلب برای شما گرد آورده‌ایم.

برای مطالعۀ همۀ چیزهایی که در مورد تلویزیون جدید اپل می‌دانیم، با ادامه مطلب همراه باشید.

تلویزیون اپل

آیتونز (iTunes) قصه را تعریف می‌کند

در ماه فوریه خبری مبنی بر تولید جدیدترین مدل تلویزیون اپل که از فناوری‌های ۴K و HDR نیز پشتیبانی می‌کند دهان به دهان شد. فناوری‌هایی که البته تمام تلویزیون‌های امروزی، به جز ارزان قیمت ترین هایشان، از آن‌ها برخوردار هستند. شبکه‌های پخش آنلاین مانند نت‌فیلیکس و شبکۀ آمازون، به تازگی بیشتر از گذشته در حال پخش محتواهایی با کیفیت ۴K برای دستگاه‌هایی هستند که از این فناوری پشتیبانی می‌کنند. همین امر نیز باعث می‌شود که مدل قدیمی تلویزیون اپل بسیار قدیمی به نظر برسد.

تلویزیون اپل

گزارش جدیدی که از یکی از وب‌سایت‌های وابسته به گروه کمپانی اپل منتشر شده است، خبر از پشتیبانی فناوری‌های ۴K و HDR در دستگاه‌های جدید اپل می‌دهد. البته امیدواریم که برای خاطر شهرت خود اپل هم که شده، این چنین باشد.

دلیل اصلی این ادعا هم تیزبینی یکی کاربر آیتونز است که به هنگام کار با نرم‌افزار، متوجه می‌شود برخی از فیلم‌هایی که در آیتونز برای دانلود قرار داده شده‌اند، با برچسب ۴K و HDR از سایر فیلم‌ها تمایز دارند. البته این اتفاق در حالی به وقوع پیوسته است که هیچ کاربری در حال حاضر قادر به دانلود کردن فایلی که بالاتر از ۱۰۸۰p HD کیفیت داشته باشد نیست.

تلویزیون اپل

البته نکتۀ جالب دیگری هم وجود دارد. این کاربر در انگلستان زندگی می‌کرده و متوجه این برچسب‌ها شده است. اما زمانی که کاربران آمریکایی قصد چک کردن این موضوع را داشتند، متوجه شدند خبری از برچسب‌های مذکور در آیتونزهای مورد استفادۀ آنان نیست. به نظر می‌رسد قرار است اپل به صورت رسمی از محتوای با کیفیت ۴K و تلویزیون جدید خود با قابلیت پشتیبانی فناوری‌های ۴K و HDR رونمایی کند.

تلویزیون اپل

سرنخی که دنیای بازی در اختیارمان گذاشت

حدوداً چند ماه قبل، سازندگان بازی‌های کمپانی Firi Games اطلاعات عجیبی به وب‌سایت MacRumors دادند. آن‌ها زمانی که در حال چک کردن لگاریتم‌های بازی‌های خود بودند، متوجه شدند دستگاهی با برچسب AppleTV6,2 که از سیستم‌عامل tvOS 11.0 استفاده می‌کند به سرورهای آن‌ها متصل شده است. نکتۀ جالب اینجا بود که آدرس IP دستگاه دقیقاً برای جایی که مراکز نظارت اپل حضور دارند بوده است. آخرین قطعۀ پازل هم اینجاست؛ آخرین مدل تلویزیون اپل با برچسب AppleTV5,3 قابل شناسایی است.

تلویزیون اپل

همۀ این اطلاعات را که کنار هم قرار دهیم، متوجه می‌شویم که احتمالاً یک نفر در کمپانی اپل در حال استفاده از تلویزیون جدید این کمپانی برای بازی کردن یکی از بازی‌های منتشر شده توسط Firi Games بوده است. به علاوه آخرین سیستم‌عامل استفاده شده در نسخۀ قبلی تلویزیون اپل tvOS 10 بوده است. با این اوصاف تمام قطعات در جای خود نشسته و با کنار یکدیگر قرار دادن آن‌ها می توان نتیجه گرفت که به زودی یک تلویزیون جدید از اپل به بازار خواهد آمد.

البته ما نمی‌توانیم اطلاعات بالا را در این لحظه تائید یا رد کنیم. اما اگر نسخۀ جدیدی از تلویزیون اپل در راه باشد، باید منتظر معرفی رسمی آن در ماه‌های آتی باشیم. اگر اطلاعات جدید به دستمان رسید باز هم شما را مطلع خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

نویسنده: ذوالفقار شوقی

دلم می‌خواست تو هاگوارتز درس بخونم اما رفتم میدون فلسطین انگلیسی خوندم. بعدشم تغییر رشته دادم و دانشجوی حقوق شدم. به جای گاندور هم تو شهرری به دنیا اومدم. حلقه و سطل جادویی هم ندارم اما با کلمات جادو می کنم. از زئوس این مردک از خودراضی هم خوشم نمیاد. خدای خودم همیشه کمکم کرده. ما که جغد نداریم برامون نامه بیاره اما با نظراتتون زیر مطالبم خوشحالم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *