بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / پوشیدنی ها / احتمال عرضه اپل واچ بعدی با قابلیت LTE

احتمال عرضه اپل واچ بعدی با قابلیت LTE

بنابر گزارش سایت خبری Bloomberg اپل قصد عرضه سری جدید ساعت های هوشمند خود که مجهز به سیستم  LTE داخلی هستند را تا پایان سال میلادی دارد.

این قابلیت به کاربران اپل و به خصوص صاحبان ساعت های هوشمند این شرکت این امکان را می دهد که بیش از پیش گوشی های خود را رها کرده و تقریبا تمام کارهای خود را توسط ساعت هوشمند انجام دهند. امکانات و قابلیت های اپل واچ تاکنون به صورتی محدودتر برای کاربران فراهم شده بود، یعنی برای مثال به منظور برقراری تماس های تلفنی و یا دریافت های اعلان های گوشی ساعت هوشمند باید در محدوده ی خاصی نزدیک به یک گوشی آیفون قرار می گرفت.

اطلاعات کاملی در این زمینه در دسترس نیست و جنبه های ناشناخته متعددی برای علاقمندان وجود دارد. اپل میتواند انتخاب کند که مدل های ساعت آماده برای فروش دارای قابلیت  LTEباشند و یا فاقد آن، مانند اتفاقی که برای آی پد های تولیدی این شرکت افتاد و پول بیشتری برای استفاده از خدمات تلفن همراه دریافت شد. این ساعت جدید به طرح و برنامه نویسی داده ای جدید و اضافی نیاز خواهد داشت و به احتمال قوی همچنان برای بهبود عملکرد در مقاطعی نیازمند اتصال به یک دستگاه آیفون است، حتی اگر مجاورت همیشگی ساعت و آیفون لازم نباشد. طول عمر باتری نیز برای این ساعت ها که با دید خوشبینانه نهایتا یک روز دوام می آورند مسئله مهمی قلمداد می شود.

LTE

نکته ای که تا کنون به آن اشاره نشده است این است که آیا اپل برای سومین سال پیاپی اقدام به تولید این ساعت با شکل و شمایل قدیمی آن می کند و یا در این زمینه نیز تغییراتی صورت پذیرفته است. اما جان گرابر (John Gruber) وبلاگ نویس Daring Fireball مدعی ست اطلاعاتی در دست دارد که نشان دهنده این است که اپل طراحی جدیدی برای تولید این محصول خود در نظر گرفته است.

LTE

سایت Bloomberg در ادامه گزارش خود خبر داد مودم های LTE موجود در نسل جدید اپل واچ تولید شده توسط INTEL است. با این که این ادعا در دید مشتریان بالقوه این محصول چندان مهم جلوه نمی کند اما به دلیل رقابت حساس بین Intel و Qualcomm  در زمینه تولید مودم های LTE دارای اهمیت فراوانی برای INTEL است. آخرین ساعت تولید شده توسط شرکت اپل که در ماه سپتامبر سال 2016 معرفی شد، ضد آب و دارای GPS بود.

انتظار می رود اپل نسل جدید ساعت های هوشمند خود را در ماه سپتامبر و در کنار آیفون جدید معرفی کند. اما برای اطمینان باید حدود یک ماه دیگر و تا زمان برگزاری کنفرانس اپل صبر کرد.

منبع: theverge

نویسنده: علیرضا اصغری

علیرضا ۲۰ و خورده ای سال پیش در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. سینمای هالیوود، بازیهای کامپیوتری و موسیقی پیکره اصلی و حدود ۹۹.۹% محتویات ذهن این فرد را تشکیل داده است اما او همیشه خودرا آماده یادگیری و تجربه موضوعات جدید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *