بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / ست بپوشیم / راهنمای ست کردن کیف و کفش
راهنمای ست کردن کیف و کفش

راهنمای ست کردن کیف و کفش

این یکی از قوانین مد مربوط به چندین سال پیش است که ظاهرا هنوز هم خانم‌ها از هر سن و فرهنگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هنگامی که بحث از اکسسوری در مد پیش می‌آید، بهتر است که به جای یکسان ست کردن، به دنبال هماهنگی باشیم. ست کردن کیف و کفش از نظر جذابیت، چندان چشم نواز نیست و حتی ممکن است باعث مسن به نظر رسیدن شود. داشتن سبک منحصر به فرد یکی از ارکان اساسی خوش لباس بودن است، و از آنجایی که انتخاب کیف و کفش از مواردی هستند که بیشتر جلب توجه می‌کنند، ست کردن‌شان باعث از دست دادن موقعیت متجلی کردن شخصیت فوق‌العاده‌تان از طریق ظاهری است. ست نکنید، ترکیب کنید!

اگر در انتخاب کیف و کفش، همیشه ترجیح‌تان با رنگ مشکی است، می‌توانید از طرح‌های مختلف استفاده کنید. این کار مانع یک نواخت به نظر رسیدن ظاهرتان می‌شود. می‌توانید یک کیف ورنی با طرح ماری یا کروکودیلی را با کفش عروسکی جیر (یا پرزدار) و یا کیف چرم دانه درشت را با بوت نوبوک و یا جیر بپوشید (مراقب طرح‌ها باشید، نمی‌خواهید شبیه به دشت‌های آفریقا شوید!! اگر از طرح کروکودیلی استفاده کردید، دیگر کفش پلنگی نپوشید، وگرنه ممکن است که به خودتان بیایید و ببیند که کفش و کیف‌تان درگیر نزاع خونینی شده‌اند!! از من گفتن بود.).

bagandshoe1

اگر کیف مشکی دارید، کفش با هر رنگ خنثی تیره زیباست. تمام! کفش لوفر طوسی، کفش عروسکی آبی ملوانی و یا بوت‌های بلند کاراملی، از مثال‌های در اولویت هستند. عین این قضیه نیز برای کیف دستی قهوه‌ای هم صادق است.

bagandshoe3

این کار موقعیت هماهنگ کردن رنگی را هم فراهم می‌کند، کیف شکلاتی و بوت کاراملی را با هم تصور کنید! خوشمزه است!!

 

bagandshoe4

کفش‌ و کیف‌های طرح دار را نیز می‌توان با رنگ‌های ساده و براق ترکیب کرد. به عنوان مثال طرح پلنگی با رنگ قرمز، ترکیب فوق‌العاده شیکی است.

bagandshoe6bagandshoe5

در بعضی مواقع، دو طرح مختلف را نیز می‌توان هماهنگ کرد، به شرطی که از یک خانواده نبوده و در یک گروه رنگی باشند. مثلا کیف پستچی کوچک با طرح ماری را می‌توان با کفش گل‌دار پوشید، باز هم تکرار می‌کنم، به شرطی در یک گروه رنگی باشند. به خاطر داشته باشید که اگر می‌خواهید طرح‌ها را باهم بپوشید، حتما باید “یکی” از طرح‌ها توجه را جلب کنند و به صورتی نباشد که برای جلب توجه رقابت کنند.

bagandshoe7

اکسسوری‌های شب از نظر اندازه کوچکتر (مانند کیف‌های دستی کوچک به جای کیف‌های رو دوشی بزرگی که به اندازه‌ی یک کهکشان از ملزومات‌تان را در خود جای می‌دهد) و ظریف ترند (پاشنه‌های باریکتر و کفش نوک باز به جای پاشنه‌های ضخیم و کفش‌های اسپرت ورزشی). به همین دلیل در ترکیب کردن عناصر پوششی فراق بال بیشتری خواهید داشت، چرا که چشم را خسته نمی‌کنند. بدانید که گروه رنگی متالیک با هر چیزی هماهنگ است، حتی با متالیک. کیف دستی نقره‌ای با کفش طلایی می‌تواند زیبا باشد.

bagandshoe8 تنها مراقب طرح‌ها باشید تا ظاهری متشخص داشته باشید. کیف دستی ساتن با کقش لمه یا پولک دوزی شده، بهتر از این است که هم کیف و هم کفش‌تان پولک دوزی شده باشند.

bagandshoe9

رنگ‌های متالیک با رنگ‌های براق هم خیلی زیبا هماهنگ می‌شوند. به عنوان مثال، کفش نقره‌ای و کیف دستی صورتی.

bagandshoe10

نویسنده: مینا داودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *