بامیلو بلاگ / سبک زندگی / ترفندها / ۵ راه حل ساده برای آکوستیک کردن اتاق خواب

۵ راه حل ساده برای آکوستیک کردن اتاق خواب

سگ هایی که پارس می کنند، ساخت و ساز بی وقفه، همسایه هایی که پارتی های شبانه را دوست دارند؛ اگر شما از قبل این وضعیت پر سروصدا را می دانستید، قطعاً خانه را اجاره یا خریداری نمی کردید. خوشبختانه راه هایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها اتاق خوابتان را برای یک خواب راحت و آسوده آماده کنید. در ادامه، 5 راه حل برای آکوستیک کردن و جلوگیری از نفوذ صدا مطرح می کنیم که بسیار آسان و جالب هستند.

از کتاب هایتان به عنوان عایق استفاده کنید

برای دیوار نازکی که با همسایه های پر سروصدا مشترک است یا حتی دیوارهایی که پشت آنها خیابان است، کتابخانه هایی که از کف تا سقف هستند را درنظر بگیرید، یا اینکه یک یا دو قفسه کتاب را فقط در آنجا قرار دهید. همه ی کاغذها در واقع به عنوان یک عایق صوتی آکوستیک عمل می کنند.

از پد فرش به عنوان عایق استفاده کنید

اضافه کردن یک پد فرش از جنس فوم متراکم یا نمد ضخیم، به طرز شگفت آوری می تواند برای از بین بردن صداهای مزاحم تاثیر گذار باشد. هرچند که آنها در واقع در بخش های بدون لغزش کمک نمی کنند و برای آن قسمت به پد معمولی نیاز دارید. علاوه براین، آنها نرم و راحت هستند و حتی از الیاف فرش شما محافظت می کنند.

از یک منبع صدای نویز سفید استفاده کنید

مطمئنا باورنکردنی به نظر می رسد اما اضافه کردن یک لایه سروصدا به محیط (اگر صدا به صورت یکپارچه است) می تواند به خواب راحت تر کمک کند. وقتی موقع خواب شما رسید، فن، کولر یا دستگاه تهویه هوا را روشن کنید و یا از یک دستگاه تولید صدای آرامش بخش استفاده کنید.

برای آکوستیک کردن اتاق از یک پرده اضافی استفاده کنید

پشت پرده های معمولی خود، یک زیر پرده ای با بافت ضخیم به عنوان یک مانع صدای اضافی آویزان کنید. از آنجایی که بسیاری از سروصداهای خیابانی از طریق پنجره ها وارد خانه می شود، استفاده از این پرده ها در شب می تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

با انواع الیاف پارچه ای، دیوار اتاق را بپوشانید

آکوستیک کردن اتاق خواب

هر سطح سخت یا دیوار خالی در معرض سرو صدا است. الیاف ضخیم مثل پشم و پنبه سنگین وزن، به راحتی می توانند با جذب سروصدا، موجب کم شدن و نفوذ ناپذیری آن به درون فضا شوند. بنابراین این فرصت را هم در نظر بگیرید که لایه بندی کردن سطوح با الیاف، می تواند برای شما سرگرم کننده باشد. به روش های آن فکر کنید: از بالش های اضافی، سطوح کامل پوشیده شده با فرش، اسباب و اثاثیه پوشیده از پارچه استفاده کنید.

منبع : purewow

نویسنده: علی عسگری

علی تحصیل کرده رشته MBA است و در حال حاضر خواندن و نویسندگی را به عنوان سرگرمی و کار انجام می دهد. سعی می کند در هفته یک کتاب انگلیسی در موضوعات مختلف بخواند. به این موضوع اعتقاد دارد که انسان همان آرزوهایش هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *