یادگیری زبان با بازی های کامپیوتری
بامیلو بلاگ / دنیای فناوری / آموزش زبان با بازی های کامپیوتری

آموزش زبان با بازی های کامپیوتری

1شما هم نه حوصله کلاس زبان را دارید و نه وقت آن را؟خب چه فکری به حال زبانتان کردید؟پیشنهاد بامیلو در مورد آموزش زبان با بازی های کامپیوتری را از دست ندهید.بسیاری از شما احتمالا با فیلم و سریال و انیمیشن های گوناگون زبان خود را تقویت می کنید.احتمالا اوایل با زیرنویس فارسی بعد به مرحله زیرنویس انگلیسی دیدن و در آخر به مرحله بدون زیرنویس می رسید. هیچ کس منکر بد بودن این روش نیست ولی آموزش زبان با بازی های کامپیوتری پیشنهاد هیجان انگیزی است که بهتر است یک بار آن را امتحان کنید. به خصوص اگر گیمر باشید.

قطعا گذراندن دوره های زبان انگلیسی حالا چه همت کنید توی این ترافیک پاشید برید کلاس زبان یا خیلی خلاق باشید (می دانید که تنبل ها روش های خلاقانه گوناگونی ابداع می کنند) و در دوره های آنلاین و با اپلیکیشن های گوناگون زبان را یاد بگیرید هنوز هم گزینه اصلی شما در آموزش زبان می تواند باشد. ولی بازی های کامپیوتری نیز می توانند در آموزش زبان به شما کمک بسزایی کنند. منظور ما هم بازی هایی که فی الذات به منظور آموزش زبان ساخته شده اند نیست. بلکه داریم از گیم های واقعی حرف می زنیم .آموزش زبان با بازی کامپیوتری

۴ پیشنهاد زیر برای ۴ سطح لول یا همان مرحله های گوناگون آموزش زبان با بازی های کامپیوتری برای شما نوشته شده است.

طرح ساده با نوشابه خالی خالی (مقدماتی): آموزش زبان با بازی های کامپیوتری را با بازی های آرکید شروع کنید

البته دستگاه آرکید در ایران سالیان سال است که حدودا جمع شده و فقط در یک سری شهربازی های مسقف یافت می شود.آن هم انقدر شوغ است که وقت درست و حسابی برای خوندن مطالب بازی ندارید.آموزش زبان با بازی کامپیوتری

ولی حالا اگر شهربازی در خانه شما خلوت است که هیچ اما هیچ نگران نباشید. کامیپوتر و دانلود غیرقانونی را گذاشتند برای همین وقتها. می توانید تمامی بازی های آرکید را با یک سرچ ساده در اینترنت پیدا کرده و دانلود کنید یا نهایتا از این پکیج های صد بازی در یک دی وی دی با قیمت یک عدد فلافل پرکن بخور بخرید و بازی کنید و آموزش زبان با بازی های کامپیوتری در این مجموعه ها را تجربه کنید.

آموزش زبان با بازی کامپیوتری این بازی ها قطعا شما را تبدیل به مترجم جناب ظریف نمی کند ولی برای شروع خواندن متن های داخل بازی و صحبت های ساده در حد چند کلمه ای که می شود بهترین گزینه است. اگر لغتی را نفهمیدید حتما به دیکشنری مراجعه کنید و معنی آن را بیابید. بعد برای بار دوم که بازی می کنید از اول بازی را شروع کنید و ببینید این بار بدون دیکشنری می توانید بفهمید ماجرا از چه قرار است ؟

طرح با خیارشور و گوجه اضافه و دو نونه (متوسط رو به پایین): تقویت لغات با بازی هایی مثل سیمز

آموزش زبان با بازی کامپیوتری

بازی سیمز را احتمالا اکثرا یک بار هم شده اسمش به گوشتان خورده است. بازی شبیه ساز زندگی که تا کنون ۴ نسخه از آن وارد بازار شده و بسیار بازی باحالی است. شما در این بازی شخصیت های گوناگونی می سازید و سپس با ساخت یک خانه و سرپناه به سلیقه خودتان، شخصیت هایی که تا ریز جزییاتشان را خودتان دیزاین کردید را وارد این خانه و دنیای بازی می کنید و باید یک زندگی مجازی را شروع کنید و در زندگی مجازی هم اگر موفق نشدید دیگر سیانور بخورید بهتر است تا این مطلب را بخوانید (رمزهای این بازی را لااقل گیر بیاورید و در زندگی مجازی جر بزنید! آنجا عیبی ندارد)

آموزش زبان با بازی کامپیوتریتمام بازی های های سیمز بر مبنای خانواده و کانون گرم آن ساخته شده است و برای همه سنین جذاب و دوست داشتنی است. لغاتی که در بازی نیز استفاده می شود معمولا واژگانی هستند که در طول زندگانی روزمره یک خانواده غربی جهانخوار روایت می شود و یا کاربردهای اساسی دارد. دایره این لغات از اسامی وسایل خانه و ساختمان سازی گرفته تا اقلام پوشیدنی و خوردنی و فعل هایی که یک انسان در طول روز انجام می دهد مانند خوردن و خوابیدن و خوردن و خوابیدن و خوردن و خوابیدن (نخیر. ایراد از مطلب نیست.مگر کار دیگری جز این هم انجام می دهید؟چه قدر فعالین عمو جان) و حتی احساسات آدمی و فعل هایی من باب روابط آدمی (روابط خوب و شرعی را عرض می کنم) و شغل ها و لغاتی من باب همه شعل ها نیز به چشم می خورد.

تنها ایراد بازی سیمز این است که برای listening چیز دندان گیری در چنته ندارد ، چرا که کاراکترهای داخل بازی با زبان عجیب و غریبی حرف هایشان را بلغور می کنند و انگلیسی حرف نمی زنند.

آموزش زبان با بازی کامپیوتریطرح قارچ و پنیر دار (متوسط رو به بالا): بازی های آنلاین

هر بازی آنلاینی که در آن با دیگران تعامل داشته باشید (حالا تعاملتان می تواند بیشتر از یک attack زدن باشد مثلا) باعث یادگیری زبان شما می شود. یکی از راهکارهای اصلی زبان یاد گرفتن وقتی کلاس یک میلیون تومنی هم می روید همین است که بهتان می گویند بروید با ملت انگلیسی حرف بزنید و مکالمه تمرین کنید. در بازی های آنلاین این امکن فراهم است تا با یک داف اسمی هلندی به زبان انگلیسی صحبت کنید و یا برای یک آقای بادی بیلدینگ کار دلبری کنید (در هر دو شرایط موازین شرعی را نیز رعایت می فرمایید بالطبع).آموزش زبان با بازی کامپیوتری

حتی اگر خودتان نتوانید این کارها را بکنید و ببینید هنوز در سطحش نیستید در بسیاری از بازی ها می توانید مکالمه و رفتار دیگران با یکدیگران را آنالیز کنید و بخوانید. اینجا بستگی به جیبتان دو گزینه دارید. خیلی از بازی های آنلاین مجانی هستند و بسیاری از آن ها پولی . ببینید با کدام ژانر و سبک حال می کنید. از جنگ ستارگان و استار ترک گرفته بازی آنلاین محبوب و پرجمعیت (منظور تعداد یوزر و کاربر داخل بازی است) داریم تا بازی هایی با محوریت کاراکترهای ابرقهرمانی مثل بتمن و سوپرمن و امثالهم.

آموزش زبان با بازی کامپیوتری
چت ملت در بازی های آنلاین خیلی به کارتان میاید

حتی اگر به هیچ کدام این ها علاقه مند نیستید می توانید بازی های فانتزی مثل ارباب حلقه ها و سیاهچاله ها و اژدهایان را امتحان کنید. البته بازی های گوشی موبایل نیز این روزها گزینه بسیار خوب و در دسترسی برای آموزش زبان با بازی های کامپیوتری وجود دارد. مثل کلش آف کلنز و بوم بیچ و فمیلی گای و صدها بازی دیگر.آموزش زبان با بازی کامپیوتری

مراقب باشید معتاد به بازی های آنلاین نشوید و درون آن ها گیر نکنید. شما صرفا برای آموزش زبان با بازی های کامپیوتری وارد این دنیای آنلاین شدید . لازم نیست لولتان حالا ۱۰۰ باشد و الماستان خیلی زیاد تا!

آموزش زبان با بازی کامپیوتری
معتاد بازی آنلاین نشوید!

طرح با قارچ و پنیر اضافه ویژه دوبل(پیشرفته) : به دنیای بازی های ماجرایی پا بگذارید

اگر دیگر به مرحله ای رسیدید که فکر می کنید می توانید کمی تا قسمتی بیشتر با زبان انگلیسی انس بگیرید و حال کنید سری به بازی های ادونچر یا همان ماجراجویی بزنید. بهترین گزینه این روزها بازی های ساخته شده توسط استودیوی خوش ذوق telltale games هست و اگر دنبال عناوین کلاسیک تری می گردید تمامی بازی های ساخته شده توسط شرکت lucas arts می تواند به شما کمک کند.آموزش زبان با بازی کامپیوتری

اما برتری بازی های ساخته شده توسط استودیو telltale games اینتراکتیو بودن این بازی ها در نحوه انتخاب و روند بازی توسط شماست. بازی های این شرکت همگی داستان محور هستند و داستان بسیار غنی و قوی دارند. دیالوگ های بسیاری در بین شخصیت های بازی رد و بدل می شود و در اکثر قریب به اتفاق موارد این شما هستید که با انتخاب یک دیالوگ از بین سه چهار دیالوگ پیشنهادی بازی جواب کاراکترها را می دهید و انتخاب هایتان در روند بازی بسیار تاثیر گذار است و ممکن است تمامی داستان بازی را عوض کند.آموزش زبان با بازی کامپیوتری

مهلت زمانی که برای شما قبل از تصمیم گیری راجع به اینکه چه دیالوگی را انتخاب کنید می دهد باعث می شود سرعت عملتان را نیز تقویت نمایید.در بسیاری از موارد که معنی لعت ها را نمی دانید با انتخاب هر گزینه ای تا حدودی ی توانید بفهمیدی چیزی که گفتید چه معنی و چه واکنشی را در بر داشت و می توانید سری بعد جور دیگری بازی را پیش ببرید و چون هر بار دیالوگ ها و ورند بازی تا حدودی فرق می کند اصلا باعث دلزدگی تان و تکراری شدن روند آن نمی شود(مشکلی که اکثر بازی های کامپیوتری با آن روبرو هستند و ارزش تکرار بازی را ندارند). در ضمن این بازی ها فقط زبان انگلیسی را شامل نمی شوند و چند زبان بین المللی دیگری را نیز در بر می گیرند.آموزش زبان با بازی کامپیوتری

بازی های این شرکت روی کنسول های نسل قبلی هم یافت می شود (پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰) و حتی روی گوشی های اندرویدی و ios نیز عرضه شده و قابل اجراست. گزینه های زیادی هم برای سلایق گوناگون برای بازی کردن پیش روی شماست. طرفدار کتاب اگر هستید بازی تاج و تخت را دارید و طرفدار سریال ها اگر باشید بازی واکینگ دد و طرفدار آثار سینمایی باشید بازی بازگشت به آینده و…تمامی بازی ها از قانونی که گفته شد پیروی می کنند و باعث می شوند که با پرت شد در داستان غنی بازی ، زبانتان نیز پیشرفت کند.

آموزش زبان با بازی کامپیوتریگزینه بازی های ادونچر در کنار بازی های RPG می تواند به حد اعلا خود برسد. بازی های سبک RPG و یا استراتژی معمولا نیاز به دانستن زبان بسیاری قوی ای دارند و می توانید بعد از انجام مراحل بالا و آسه آسه وارد این وادی هم بشوید. یادتان نرود زبان آموختن مساله ای نیست که یکی دو روزه با جعبه لایتنر و نصرت و فرصت و … بتوانید یاد بگیرید و به زور توی مغزتان فرو کنید. به خودتان زمان بدهید و با تکنولوژی روز یعنی گیم های بی نظیر زبان را به خود بیاموزید و ما را هم دعا کنید بلکه یک میلیارد پول از آسمان نازل شود برایمان.

آموزش زبان با بازی کامپیوتری

نویسنده: آرش پارساپور

آرش روزنامه نگار این مملکت است. البته این رشته را در دانشگاه خوانده و بعدا فهمیده که میتوانست هرچیزی بخواند ولی روزنامه نگار شود. به نوعی گیک محسوب می شود و عاشق کتاب و بازی و فیلم و تکنولوژی و امثالهم می باشد. داشتن کتابخونه قدر فیل و همه کنسول‌های بازی و 30ترابایت فیلم گواه این سخنان است. در همین زمینه‌ها نیز می نویسد و البته با همه چیز و همه کس شوخی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *