بامیلو بلاگ / سبک زندگی / سفر و گردشگری / ۶ نکته برای اینکه اولین آلبوم سفر خود را بسازید

۶ نکته برای اینکه اولین آلبوم سفر خود را بسازید

هنگامی که در طول سفرهایتان عکس های زیادی می‌گیرید، آپلود آنها در رسانه های اجتماعی، راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن آنها با دیگران است. اما اگر می خواهید این خاطرات را در قالب مجموعه ای ماندگار از چند پیکسل در اینترنت ارائه کنید، آلبوم سفر ایده ای عالی برای شما است. اگر خواهان ثبت ماجراجویی های زیبا و طولانی مدت خود هستید، در ادامه چند راهنمایی برای ایجاد یک کتاب تصویری مسافرتی عالی ارائه می دهیم.

لیز پکلر (Liz Pekler) نویسنده و عکاس مسافرتی است که تقریباً 10 سال در این زمینه تجربه دارد. وقتی او در سفر و ماجراجویی نیست، دوست دارد که دانش خود در مورد عکاسی را با دیگران به اشتراک بگذارد. این نوشته او درباره ساخت آلبوم سفر است که در بامیلو بلاگ می‌خوانید.

عکس هایتان با یکدیگر انسجام و هماهنگی داشته باشند

آلبوم سفر باید داستان منسجم و جذاب از ماجراهای شما را به نمایش بگذارد. شما نمی‌توانید به راحتی عکس های تصادفی پی در پی بگیرید و امیدوار باشید که بهترین عکس ها را داشته باشید. نتایج خوب با داشتن طرح خوب شروع می‌شود، بنابراین اولین گام این است که عکس هایتان را بررسی کنید و بر اساس تجارب خود تصویرسازی کنید. از این لحظه، تصمیم بگیرید که می‌خواهید داستان چه چیزی را بازگو کنید و یا دریابید که بهترین موضوع برای کمک به هماهنگی و انسجام با عکس هایتان چیست.

از ایده های مختلف استفاده کنید

آلبوم سفر

طرح کلی عکس های کتاب باید به شما در به نمایش گذاشتن عکس های سفرتان کمک کند و تم مورد نظر خود را ارتقا دهید. اگر در مورد چگونگی به تصویر کشیدن عکس هایتان سرچ کنید یا از صفحه های Pinterest مورد علاقه‌تان برای الهام گرفتن استفاده کنید.‌ همچنین شما می‌توانید یک طرح آماده را انتخاب کنید، همانطور که اکثر خدمات چاپ کتاب تصویری این‌ کار را انجام‌ می‌دهند و طرح های پیش فرض و طرح بندی ها را برای هر مناسبت ارائه می‌دهند.

طراحی داخل آلبوم را انجام دهید

با داشتن طرح و قالب و موضوع در ذهن، عکس های مربوط به ماجراجویی های سفر خود را مرور کنید و بهترین موارد را انتخاب کنید که زیبایی مورد نظر شما را در بر می‌گیرند. به طور معمول، یک کتاب عکس 8 × 8 می‌تواند حاوی سه تا چهار عکس باشد و در آن حدود 20 تا 40 صفحه وجود داشته باشد، بنابراین برای کتاب مسافرت خود عکس ها را به دقت انتخاب کنید.

درباره ظاهر آلبوم سفر خود تصمیم بگیرید

با جلد کتاب مسافرت شروع کنید. شما می‌توانید یک جلد سخت چاپ شده با یکی از عکس های سفرتان را انتخاب کنید و یا حتی یک کولاژ از تمام عکس هایتان داشته باشید. اگر می‌خواهید کتاب را ساده به پیش ببرید، شرکت‌های کتاب های تصویری، مواد متنوعی مانند چرم، جیر، پارچه بافته شده و غیره ارائه می‌دهند که در رنگ های مختلف بسیاری موجود می‌باشند.

سپس، شکل کتاب را انتخاب کنید. جهت گیری چشم انداز با یک طرح بدون درز، طرح های افقی برای کتاب های مسافرتی مناسب است که بتواند تمام عکس‌های پانوراما را در خود جای دهد، اما اگر بتوانید طرح و تم مورد نظر خود را به گونه ای متناسب با پرتره یا فریم مربعی انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید برای صفحات داخلی، از انواع مختلف کاغذ استفاده کنید: براق، مات، کتانی و غیره. شرکتی انتخاب کنید که کاغذ عکس 100٪ حرفه ای را برای دوام و صحت رنگ دقیق ارائه می‌دهد.

دست نوشته های خود را به آلبوم اضافه کنید

این گزینه اختیاری است، اما اگر می‌خواهید کتاب تصویری شما  ارائه دهنده تصویری معنی دار از سفرهایتان باشد، می‌توانید برخی از یادداشت ها یا داستان های کوتاه را به عکس هایتان اضافه کنید که نیاز به کمی توضیح دارند یا داستان زیرنویس شده دارند. مثلاً کپشن های عکس هایتان در اینستاگرام را در اینجا نیز اضافه کنید.

خدمات مناسب برای کتاب مسافرت تصویری خود انتخاب کنید

اکنون که همه چیز تنظیم شده، وقت آن است که در حقیقت آلبوم سفر خود را چاپ کنید. برای اطمینان از اینکه دقیقاً همان چیزی که می‌خواهید را بدست می‌آورید. سوابق هر شرکت و خدمات آنها را بررسی کنید. کاری را انجام دهید که مطابق طرح و تم دلخواه شما است و نیز با بودجه شما مطابقت دارد.

منبع : travellingbuzz

نویسنده: علی عسگری

علی تحصیل کرده رشته MBA است و در حال حاضر خواندن و نویسندگی را به عنوان سرگرمی و کار انجام می دهد. سعی می کند در هفته یک کتاب انگلیسی در موضوعات مختلف بخواند. به این موضوع اعتقاد دارد که انسان همان آرزوهایش هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *