بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / مد آقایان / آقایان درشت اندام چگونه لباس بپوشند؟ (بخش اول)

آقایان درشت اندام چگونه لباس بپوشند؟ (بخش اول)

ژل های لاغری، پیراهن های معجزه آسا، معجون سلامت، دستبند چربی سوز و بسیاری موارد دیگر را بارها و بارها شنیده ایم. اگر اضافه وزن دارید و جزو آقایان درشت اندام محسوب می شوید بدون شک برای تهیه ی آنها نیز تحریک شده اید. چه می شد اگر با بستن تنها یک دستبند ساده، روزانه ۱ کیلوگرم وزن کم می کردیم؟ برای خیلی افراد این ها رؤیایی هستند که همیشه در سر می پرورانند. تاجران و فروشندگان نیز بهتر از شما به این رؤیا واقف هستند. اصلاً این رؤیایی است که خودشان آفریده اند؛ لاغری در چند روز.

اما گاهی اوقات لازم نیست به معجزه دل خوش کرد. کافی است با ورزش منظم و رعایت رژیم غذایی صحیح تحت نظر پزشک، آرام آرام به رؤیای خود رسید. البته قرار نیست تا آن موقع زندگی را به کام خودتان تلخ کنید. اصولاً کاهش وزن بدون حضور در جامعه و تعامل با افراد حاضر در آن امکان پذیر نخواهد بود. در کنار تلاش برای رسیدن به وزن ایده آل چگونه با ظاهری مناسب و اعتماد به نفسی عالی در جمع حاضر شویم؟ این سؤال را در ادامه با همدیگر جواب خواهیم داد.

شاید شما شکم، بالاتنه، شانه یا سینه ی بزرگی دارید، شاید هم از ناحیه ی باسن احساس ناخوشایندی می کنید. برای همه ی این موارد راهکار وجود دارد. راهکاری که بتوان با وجود این موارد هم بهتر جلوه کرد. در این مقاله برای همه ی افرادی که اضافه وزن دارند از واژه ی «درشت اندام» استفاده خواهیم کرد. با بامیو بلاگ همراه باشید.

اهمیت رعایت سبک برای آقایان درشت اندام

آقایان درشت اندام

اصولاً آقایان درشت اندام با القاب و عناوین نادرستی خطاب می شوند. پشت سرشان پچ پچ می شود و خیلی موارد دیگر. مهم ترین مزایای کاهش وزن سلامت جسم و روح شماست. کاهش وزن و خوش اندام بودن دو مزیت برایتان در پی دارد. اول اینکه به لحاظ پزشکی بسیاری مشکلات شما برطرف می شود. ثانیاً اعتماد به نفس و رضایت از خویش مواردی نیست که بتوان آنها را معامله کرد. البته برخی وزن های بالا به دلایل منطقی است. اگر استخوان بندی شما درشت است و قد بلند هستید وزن ایده آل خود را پیدا کنید. شاید شما اضافه وزن ندارید و به قول معروف هیکلی هستید.

اولویت های خرید

کت و شلوار مردانه

قبل از اینکه به راهکارهای اصلی بپردازیم گفتن چند نکته ضروری است. اگر شما اضافه وزن دارید باید مواردی را جهت خرید لباس رعایت کنید که به شرح زیر عنوان می گردد:

تن خور لباس: هیچ گاه سعی نکنید چند سایز بزرگتر از خودتان بگیرید. برخی افراد عادت دارند برای پوشانیدن اضافه وزن خود از لباس های بسیار بزرگتر از سایز بدنشان استفاده کنند. لباسی تهیه کنید که زیاد تنگ یا زیاد گشاد نباشد. لباس تنگ ممکن است اعتماد به نفس شما را پایین بیاورد. از سوی دیگر لباس گشاد شما را از مشکلتان دور خواهد کرد چون دیگر احساس نیاز برای لاغری نمی کنید.

اصل سادگی: اگر شما اضافه وزن دارید خود به خود حضور شما جلب توجه می کند. نیازی نیست برای جلب توجه و اعلام حضور از لباس های عجیب با دوخت های متفاوت و غیرمعمول استفاده کنید. لباس های ساده برای همه ی افراد زیبا هستند. اگر شما اضافه وزن هم داشته باشید بدون شک بهترین گزینه برایتان همین لباس های ساده خواهد بود. از لباس ها و پیراهن های تک رنگ یا با طرح های ساده استفاده کنید.

وزن لباس: لباسی تهیه کنید که وزن و ضخامت پایینی داشته باشد. جدای از اینکه لباس های سنگین شما را از آنچه که هستید بزرگتر نشان می دهند، به تعریق بیش از حد و اذیت شدنتان نیز کمک می کنند. سعی نکنید خودتان را زیر لباس های سنگین و بزرگ پنهان کنید. صورت مسأله را پاک نکنید.

انتظارات معقول

شعبده باز

اگر شما جزو آقایان درشت اندام هستید وقتی به خرید یک لباس اقدام می کنید انتظار نداشته باشید برایتان معجزه کرده و شما را خوش اندام کند. هدف این است که این لباس فرم و شکل مناسبی برای شما به وجود آورده و تناسب منطقی در بدن شما ایجاد کند. به لباس هایی که با شعار خوش اندامی و این دست موارد فروخته می شوند خوب دقت کنید. در بهترین حالت راهکار آنها فشردن اندام شماست. این قضیه بهایی برایتان خواهد داشت و آن بهای ناراحتی است. وقتی شما در یک لباس احساس راحتی نداشته باشید در بلند مدت روی اعصاب و احساسات شما تأثیر منفی خواهد داشت. همیشه ناراحت و عصبی جلوه می کنید و این موردی نیست که کسی دوست داشته باشد.

مهمترین رسالت یک لباس این است که شما را بین این واژه ها جابجا کند: چاق و تنبل و پرخور – درشت اندام، هیکلی، قدرتمند و خوش اشتها

خوب، بد، زشت

خوب بد زشت

بسیاری مواقع انتخاب لباس یک مسأله ی نسبی و سلیقه ای است. نمی توان به طور قطع در مورد آن قضاوت کرد و با ترازوی چشم سنجید. اما لباس هایی هستند که از دید ما برای افراد درشت اندام به وضوح برچسب خوب، بد و زشت می خورند.

خوب: بهترین لباس برای افراد درشت اندام آنهایی هستند که حالت ساده و منظمی به بدن بدهد. کت و شلوار و کت های تک در صدر این لیست قرار می گیرند. برای پایین تنه نیز شلوارهای پارچه ای پلیسه دار و شلوارهای کتانی بهترین گزینه خواهند بود.

بد: اگر لباستان بسیار نرم باشد و حالت خوبی نگیرد اوضاع خوب پیش نمی رود. یعنی لباس برای حالت گرفتن به بدن شما احتیاج داشته باشد. سویشرت و ژاکت زیاد مناسب شما نخواهد بود. به علاوه لباس های ورزشی را نیز (بجز برای ورزش و باشگاه) به کلی فراموش کنید.

زشت: لباس هایی که آویزان هستند و بخش هایی از بدن شما از داخل آن پیداست بدترین حالت ممکن خواهد بود. لباس هایی را انتخاب کنید که کامل باشند. تا جای ممکن از تی شرت استفاده نکنید. در غیر این صورت سعی کنید تی شرت هایی انتخاب کنید که آستین بلندتری داشته باشند. همچنین پیراهن های آستین کوتاه جایگزین بهتری برای تی شرت ها بشمار می روند. هنگامی که آقایان درشت اندام تی شرت یا شلوارک می پوشند بیشترین توجه به بخش مرکزی بدن آنها جلب می شود؛ جایی که بیشترین توده ی بدنشان در این محل تجمع کرده است.

در بخش بعدی به ۶ راهکار مؤثر در نحوه لباس پوشیدن آقایان درشت اندام می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

منبع: artofmanliness

نویسنده: هادی ملکی

هادی فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح وب از سال 1390شروع کرد. در زمینه‌ سبک زندگی، دیجیتال مارکتینگ، سخنوری، آی‌تی، زبان انگلیسی و کروماکی تخصص داشته و تناسب اندام جزو علایق اصلی وی بشمار می‌رود. در این راستا کاهش وزن 35 کیلوگرم در یک سال از افتخارات او محسوب می‌شود. هادی معتقد است زبان طنز مؤثرترین زبان انتقال اطلاعات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *