بامیلو بلاگ / دنیای مد و زیبایی / عطر / عطرهای نیش : تفاوت رایحه ای خاص با عطر های رایج

عطرهای نیش : تفاوت رایحه ای خاص با عطر های رایج

عطرهای نیش (Niche Perfumes) چیست؟ تا به حال از عطر های نیش استفاده کردید؟ اگر از علاقمندان به عطر یا دنبال کننده جدیدترین محصولات صنعت عطر هستید یا به عبارتی “عطرباز” هستید، حتما اصطلاح “عطرهای نیش” را شنیده و یا درجایی تبلیغاتش را دیده اید. ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که این اصطلاح به چه معناست و به چه عطرهایی، نیش گفته می شود. در این مطلب می خواهیم به معرفی این دسته از عطرها و دلایل استفاده از آنها بپردازم.

رایحه خاص عطر های نیش

دسته بندی عطر های نیشبه عطرهای دست ساز یا عطرهایی که به شکل صنعتی و انبوه تولید نشده و تنها به تعداد محدود و در بوتیک های معدودی ارائه گردیده و یا به تعداد بسیار کم در تعداد معدودی از فروشگاه ها موجود می باشند، عطر نیش گفته می شود. شما این رایحه ها را احتمالا تنها در فروشگاه های تخصصی عطر استشمام خواهید کرد.

طبق تعریف بنیاد جهانی عطر (FiFi)، تمامی عطرها به دو گروه عطرهای رایج (Mainstream) و عطرهای نیش (Niche) تقسیم می شوند.

تقریبا اغلب عطرهایی که شما در فروشگاه ها مشاهده می کنید مانند محصولات برندهای معتبری چون دیور، لانکوم، ورساچه، لالیک و سایر موارد از دسته عطرهای رایج هستند. این دسته بندی بیشتر با توجه به میزان تولید و عرضه و دسترسی به این محصولات انجام شده است.

تفاوت عطرهای نیش

اما چرا این عطرها برای عده ای جذاب هستند؟ دلایل استفاده از این عطرها چیست که با این تعداد کم تولید میشوند؟ اغلب کسی نامشان را نشنیده و از نظر قیمتی نیز کمی گران تر هستند.

دلیل اول – حس خوشایند خاص بودن

دلیل اول - حس خوشایند خاص بودناین روزها بسیاری از ما هنگام خرید لباس و کفش و یا حتی هنگام انتخاب نامی برای یک کودک، به دنبال منحصربه فرد بودن هستیم. هیچ چیز ناخوشایندتر از این نیست که پس از صرف وقت زیاد برای انتخاب یک طرح و رنگ خاص برای لباسمان در مهمانی، با فردی با لباس مشابه مواجه شویم! این موضوع در مورد عطر نیز صدق می کند. عطرهای برندهای مطرح، به هیچ عنوان خاص نیستند و در هرمکانی شما می توانید شخصی را بیابید که عطر مشابه عطر شما را استفاده کرده باشد. اما این مشکل با استفاده از عطرهای نیش، هرگز برایتان پیش نخواهد آمد.

دلیل دوم – کیفیت بالای تولید

دلیل دوم - کیفیت بالای تولیددر تولید عطرهای نیش، برخلاف عطرهای رایج، تنها یک سازنده وجود دارد که اغلب از نام وی، برای نامگذاری همان عطر نیز استفاده می شود. لذا فرد سازنده برخلاف سازندگان عطرهای رایج، تمامی مهارت و هنر خود را به کار می گیرند تا بهترین خود را ارائه دهند، زیرا محصول نهایی به نوعی شناسنامه آنان نیز خواهد بود. استفاده از عناصر گران تر و کمیاب تر در ساخت عطرهای نیش، به دلیل تولید محدود و داشتن مخاطب خاص نیز معمول است. تمامی این موارد، به ساخت رایحه ای کاملا منحصر به فرد، شیک و لوکس منجر خواهد شد.

سخن آخر

سخن آخرشاید عطرهای نیش به خاطر گران بودن خیلی رایج نباشند. اما خاص بودن آن می توانند دلیل بسیار خوبی برای خوشحال کردن افراد مشکل پسند باشد. اگر شما هم می خواهید منحصر به فرد باشید، این عطر ها را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

نویسنده: هما باباباشی

هما باباباشی تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته MBA گرایش مارکتینگ به پایان رساند. به عنوان مدیر بخش زیبایی و سلامت بامیلو، هما همواره جدیت در برنامه ریزی را سرلوحه کار خود قرار می دهد. همکار ما در محیط کار، ظاهری جدی اما باطنی شوخ طبع و مهربان دارد و در کنار ترجمه مقالات تخصصی روز، به فیلم، تئاتر، خواندن رمان های جذاب و ورزش و تندرستی هم علاقه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *